ANASAYFA
01 Haziran 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETSO: İşimizin başındayız
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası yaşanan sıkıntılı dönem dolayısıyla iş ve işlemlerinin aksamamasını sağlamak için nöbetçi personeller ile tüm birimlerde hizmetlerin sürdürüldüğünü, 65 yaş ve üzeri üyeleri yapmak istediği işlemler ile ilgili telefonla arayarak yardım talep edebileceklerini bildirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 24-03-2020 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETSO: İşimizin başındayız

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) yaşanan sıkıntılı dönem dolayısıyla iş ve işlemlerinin aksamamasını sağlamak için nöbetçi personeller ile tüm birimlerde hizmetlerin sürdürüldüğünü, 65 yaş ve üzeri üyeleri yapmak istediği işlemler ile ilgili telefonla arayarak yardım talep edebileceklerini bildirdi.
ETSO'nun sosyal medya hesabından gerçekleştirilen paylaşımlarda, birimlerin çalışmalarının yanı sıra, yardım talebi konusu aktarılırken, kamu bankaların destek paketine de yer verildi. ETSO'nun söz konusu paylaşımları şöyle:
“İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ”
“ETSO Üyelerinin hizmetinde ve işimizin başındayız. Odamızın tüm birimlerinde yaşanan sıkıntılı dönem dolayısıyla iş ve işlemlerinin aksamamasını sağlamak için nöbetçi personellerimiz ile hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. 65 yaş üzerinde bulunan üyelerimizin işleri ile ilgili bilgi ve belge taleplerini de bizzat talep eden üyemize de yerinde hizmet veriyoruz. Haftanın ilk günü Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Zıpkınkurt ' a mevcut durum ile ilgili dosya ve sunum yapılıyor.
YARDIM TALEBİ
65 yaş ve üzeri olan üyelerimizin Odamızdan yapmak istediği işlemler ile ilgili Odamızın 02842251014 nolu telefonundan dahili 117 ve 128'i arayarak yardım talep edebilirsiniz. İşlemlerde evinize hizmet sağlanacaktır.
KAMU BANKALARI MÜŞTERİLERİNE DESTEK PAKETLERİNİ DEVREYE SOKTU
Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye aldı.
Ziraat Bankası, vatandaşların ve iş dünyasının nakit akışlarında yaşayabilecekleri bozulmaya karşı birtakım destekleri devreye aldı. Bu kapsamda, 31 Mart'ta ödenmesi gereken dönem sonu taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin talepleri üzerine söz konusu ödemelerin ötelenmesine imkan verildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:"Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan müşterilerimizin mevcut kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle, uygun vadeli yapılandırma uygulamalarının geliştirilmesi uygulamaya alındı. Personel maaşlarını, bankamız üzerinden ödeyen firmaların şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları kaydıyla önümüzdeki 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı verilmesi tedbirini aldık. Kredili müşterilerimiz tarafından bankamız üzerine keşide edilmiş çeklerinin ödenmesi amacıyla kullanılmak üzere genel kredi limitlerinin artırılarak ilave nakit kredi limiti tahsis edilmesi tedbirlerini uygulamaya aldık. İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankamız kurumsal kredi kartı ve DBS limiti bulunan müşterilerimizin kurumsal kart limitlerinin artırılması tedbirlerini bugünden itibaren uygulamaya almış bulunuyoruz."
VakıfBank, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi'nde (FİKKO) alınan tedbirler ve Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) tavsiye kararları doğrultusunda müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla 9 maddelik destek paketini devreye aldı.Kredi vadelerinin ertelenmesinden mevcut kredilerin yeniden yapılandırılmasına kadar pek çok maddeyi barındıran paket kapsamında, firmaların, 31 Mart devre sonu faizleri de dahil olmak üzere 30 Haziran'a kadarki tüm kredi taksitleri ve ödemeleri konusunda esneklik sağlanacak.İstihdam koruma amaçlı kredi taleplerini karşılamak amacıyla işletmelere 3 aylık maaş gideri kadar uzun vadeli kredi kullandırılacak. İşletmelerin mevcut kredileri, kendi nakit akışlarına uygun ve sektörel durumlarına göre ödemesiz dönemli olarak yeniden yapılandırılacak. Turizm ve şehir içi toplu taşıma dahil en çok etkilenen sektörlere özgü krediler, 12 aya kadar ödemesiz dönemli olarak yapılandırılacak.Firmaların vergi, SGK gibi kamusal ödeme yükümlülüklerini kolaylaştırmak amacıyla nakit yönetim limitleri artırılarak, bu limitlerden yapılacak ödemelere 3 ay ödemesiz, 12 aya kadar taksit imkanı verilecek.Firmalara ait Business Kartlarda limit artırımına gidilerek, maliyetsiz tedarik kapasiteleri artırılacak. VBanko Çek ürününün limiti ve yaygınlığı artırılarak, bankacılık garanti imkanının dolaşıma sürülmesi yoluyla nakit ihtiyacı azaltılacak ve maliyetsiz finansman imkanı sağlanacak.Bireysel kredi ihtiyacı olan vatandaşların kredi talepleri, VakıfBank Mobil, internet bankacılığı ve Sky Limitler üzerinden sağlanarak salgın riskine maruz bırakılmayacak. Bireysel kredi müşterilerinin taksit, kredi kartı ödemeleri 3 aya kadar ötelenebilecek.
Halkbank, Türkiye'deki finansal istikrarın korunması, işletmelerin desteklenmesi, istihdamın muhafaza edilmesi ve hane ekonomilerinin devamlılığının sağlanması için alınan "Finansal İstikrar Kalkanı" kapsamındaki tedbirleri açıkladı. Buna göre, 31 Mart 2020'ye kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini erteleyebilecek. Esnaf ve sanatkarların bu dönemde yaşadıkları olumsuzluklara destek olmak amacıyla talep etmeleri halinde kullanmış oldukları kredilerin bu yılın nisan, mayıs ve haziran aylarında vadeleri gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenecek. Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan banka müşterilerine, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkanı sunulacak. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek.Personel maaşlarını Halkbank üzerinden ödeyen firmalara, istihdamlarını şubat sonuna göre azaltmamaları şartıyla gelecek 3 aylık dönem boyunca personel maaş gideri kadar ilave kredi limiti verilecek.Bankanın kredili müşterileri tarafından Halkbank üzerine keşide edilmiş çeklerin ödenmesi amacıyla genel kredi limitleri artırılarak firmalara ilave nakit kredi limit tahsis edilecek. İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Halkbank kurumsal kredi kartı ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi limiti bulunan firmaların kurumsal kart limitleri artırılacak.”
ÖZEL: UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ
Bu arada ETSO Meclis Üyesi Ümit Özel de,kamudan gelen tüm bilgileri üyelerin bilgisi olacak şekilde anlık paylaşımını sağladıklarını belirterek şunları kaydetti:
“Bütün kurumlarımız valilik koordinasyonunda gerekli görevlerini yapmaktadır. Lütfen bu durumları siyasete alet etmeyiniz. Zaman birlikte olma zamanıdır. Biz Valilik makamı, Belediye makamı ile ve tüm kurum ve kuruluşlarımız uyum ve ahenk içerisinde çalışıyoruz. Ayrıca ETSO ile ilgili merak ettiğiniz bir durum olduğunda bütün meclis üyelerimiz size bilgi vermekten onur duyar.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Gök gürültülü dolu, sağanak
Hayvancılıkta döl çıkmazı!
‘3 ay kira almayın’
‘Köyünde kendine çalış’
Boyacıdan ayağa hizmet
Altında yükseliş devam
SÜLOĞLU BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
Su tasarrufunda püf noktası
Hasada yakın takip
‘O nefes sana lazım olacak’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE