ANASAYFA
05 Haziran 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Lokantacı destek istiyor
Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanlığı, Coronavirüs (Covit 19) virüsüne karşı açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinin genişletilmesinin sağlanmasını istedi… İşyerleri kapanan üyeleri sadece paket servis yapabilen odanın Başkanı Emin İnağ, ödemelerin en az 3 ay süre ile faizsiz olarak ertelenmesi ve ileriki ödemelerle çakışmaması için kolaylık sağlanması gibi 9 başlıkta taleplerini bildirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 24-03-2020 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Lokantacı destek istiyor

Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanlığı, Coronavirüs (Covit 19) virüsüne karşı açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinin genişletilmesinin sağlanmasını istedi.
Oda Başkanı Emin İnağ, açıklanan pakete elektrikten doğalgaza, SGK'dan Bağkur'a ödemelerin en az 3 ay süre ile faizsiz olarak ertelenmesi ve ileriki ödemelerle çakışmaması için ödemelerde kolaylık sağlanması gibi 9 başlıkta taleplerini bildirdi. İnağ,yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte başta sağlık kuruluşlarımıza, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan ve tüm ekibine bu konudaki gayret ve katkıları nedeniyle ayrıca katkısı olan  tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Oda olarak bu süreçte üye iş yerlerimizden talep edenlerin Odamızdan alacağı dezenfektan maddesi dağıtımına devam ediyoruz. Devletimizin Coronavirüs (Covit 19) virüsüne karşı almış olduğu tedbirler ve ardından açıklanan Ekonomik İstikrar Paketi desteklerini de aşağıda belirtilen ilave taleplerimizi de eklenmesini nemli buluyor katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.
1-Esnaf ve sanatkarlarımızın Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinde olduğu gibi devlet, özel banka ve kredi finans kuruluşlarında almış oldukları kredilerinin en az 3 ay süre ile faizsiz ertelenmesi.
2-Esnaf ve sanatkarlarımızın elektrik, doğalgaz, su, SGK, Bağkur, vergi, MTV gibi ödemelerinin en az 3 ay süre ile faizsiz olarak ertelenmesi ve ileriki ödemelerle çakışmaması için ödemelerde kolaylık sağlanması.
3-Tedbiren geçici olarak kapatılan ilgili meslek mensuplarımızla ilgili karar süresince geri ödeme şartı olmadan kira yardımı yapılmasının sağlanması.
4-Tedbiren kapatılmasına karar verilen iş hacmi azaltılan (restaurant ve lokantalar ve benzerleri gibi) tüm iş kollarına bu süreç boyunca faizsiz veya düşük faizli kredi veya kaynak imkanı sağlanması.
5-Sigorta prim ödemelerinde tedbirler devam ettiği süreçte işveren hissesinin kaldırılması veya çok düşük oranlara indirilmesinin sağlanması.
6-İş-Kur desteği ile küçük ve orta ölçekteki işletmelerin personel istihdamında sağlanan destek ve teşviklerin arttırılmasının sağlanması.
7-Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinden kredi kullanan esnaflarımızın günü geçmiş borçlarının faizlerinin silinmesi ve Mart ayı ödemesinin de Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine alınması ve Sicil Affının kalıcı bir şekilde çıkarılması.
8-Prim borcu olan esnaf ve sanatkarlarımız ve ailelerinin yıl sonuna kadar ilaç alabilmelerinin önünün açılması ve ilaç almalarının sağlanması.
9-Tedbiren geçici olarak kapatılmasına karar verilen esnaf sanatkarlarımızın yanında çalışanlara bu süreç boyunca ücretlerinin kısa çalışma ödeneğinden karşılanmasının sağlanması için Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinin genişletilmesinin sağlanması talep edilmektedir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gazi İlkokulu kapatılmamalı
3 haftadır vaka yok
Kırkpınar'da son söz Bilim Kurulu'nda!
65 yaşa 'hapis hayatı'
Öğretmenden büyük fedakarlık
T.C. EDİRNE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
Bunun adı: vicdansızlık!
Sanal ortamda yarıştılar
Salgında bile talana devam
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE