ANASAYFA
09 Temmuz 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘O, bir Alperen idi’
BBP Edirne İl Başkanı Arif Köroğlu, 25 Mart 2009 tarihinde helikopterine düzenlenen 'suikast' ile hayatını kaybeden Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için okutacakları  mevlid ve dua programını Corana virüs salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelediklerini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 26-03-2020 07:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘O, bir Alperen idi’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Edirne İl Başkanı Arif Köroğlu, 25 Mart 2009 tarihinde helikopterine düzenlenen 'suikast' ile hayatını kaybeden Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, Erhan Üstündağ gazeteci İsmail Güneş için okutacakları  mevlid ve dua programını Corana virüs salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelediklerini söyledi.
BBP İl Başkanı Arif Köroğlu yaptığı yazılı açıklamada,”Şehit Muhsin Yazıcıoğlu nun ölüm yıldönümünde O'nu ve O'nun şahsında tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” diyerek şunları kaydetti:
“Muhsin Yazıcıoğlu nun  bakış açısı, sadece onun değil, onun yolundan gidenlerin de değil bütün Müslüman Türk coğrafyasının bakış açısıdır. Bu bakış açısı izleri Oğuz Kağan'a kadar uzanan adaletli, vefalı, olgun, kudretli, mazluma kol kanat geren, her zaman beklenen, sorumluluk bilincine sahip ve özgüveni yüksek sadece fiziki üstünlükte değil Allah'ın insanlığa emanet ettiği yeryüzünü, cennete çevirme vazifesini tereddütsüz sahiplenen, göğü çadır güneşi tuğ yapma ülküsünü zihninden çıkarmayan Türk'ün bakış açısıdır. 
Muhsin Yazıcıoğlu; mankurtlaşmış, aklını kiraya vermiş ve şuursuzca birilerinin peşinde koşanlara, asla taviz vermemiştir. Milliyetçi, ülkücü ve Türkçü olmanın ırkçı, kavmiyetçi ve etnikçi demek olmadığını, Türklerin İslam öncesinden beri hep kuşatıcı, birleştirici bir bakış açısıyla baktığını ve âleme nizam verme gayretinde olduğunu vurgulayan Muhsin Yazıcıoğlu, siyasetin bir etnik mücadele değil fazilet mücadelesi olduğu fikrinden hareket etmiştir. Bu yüzden onda; siyasete alet edilmeyen, kuşatıcı, ortak değerlere dayalı ve kültürel bir Türk milliyetçiliği söz konusudur.Türk-İslam birliğini her zaman Kızıl Elma edinmiş bir dava adamı olan ve davasından taviz vermeyen Muhsin Yazıcıoğlu'nu anlamak milli ve manevi değerlerinden taviz vermeden de, değerlere dayalı bir siyaset yapılabileceğini gösterdi. Güncel siyasetin karanlık dehlizlerinde, kirlenmeden, yaşanabileceğini gösterdi. Dini siyasete hiçbir zaman alet etmedi. Hayatı boyunca dümdüz yaşadı. İstikamet sahibi oldu ve bu yoldan ayrılmadı. O, bir Alperen idi. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Türk milletinin bir kez daha başı sağolsun.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE