ANASAYFA
26 Mayıs 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
117 kişiye iş imkanı
Edirne  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam, Sağlık Bakanlığı tarafından Edirne iline 100 Temizlik Görevlisi, 12 Güvenlik Görevlisi (silahsız) ve 5 Klinik Destek Elemanı (hastane) olmak üzere 117 kişilik kontenjan verildiğini açıkladı.
Haberin Yayın Tarihi: 26-03-2020 16:11
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
117 kişiye iş imkanı

Edirne  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam, Sağlık Bakanlığının ülke genelinde alacağı 14.000 sürekli işçi kadrosu için başvuruların 26-30 Mart tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Çildam, bu kapsamda Edirne iline 100 Temizlik Görevlisi, 12 Güvenlik Görevlisi (silahsız) ve 5 Klinik Destek Elemanı (hastane) olmak üzere 117 kişilik kontenjan verildiğini açıkladı. Çildam, başvuruların Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden veya e-Devlet ya da ALO 170 hattı üzerinden yapılabileceğini, Kurumlarından ise şahsen başvuru alınmayacağını belirtti.

İl Müdürü Şengül Çildam tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapabilecek, noter kurası sonucunda yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

İlanlara, 18 yaşını tamamlamış olan ve 26/03/2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olanlar (26 Mart 1985 ve daha sonraki doğumlu olanlar) başvuru yapabilecek olup,

Temizlik görevlisi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak.

Klinik destek elemanı (hastane) mesleği için ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak. (Ortaöğretim Kurumlarının Sağlık Hizmetleri Alanı - Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı, Sağlık Bakım Teknisyenliği Dalının Birinden Mezun Olmak.)

Güvenlik görevlisi (silahsız) mesleği için en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir). şartları aranmaktadır.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın Sağlık Bakanlığınca doğrudan noter kurası ile belirlenecek, başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir.

Çildam, ilan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların noter kuralarının 8 Nisan 2020 tarihinde Ankara’da çekileceğini, kura sonuçları, asil ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyuruların Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edileceğini başvuru ekranında sorun yaşanması durumunda İl Müdürlükleri ile Keşan Hizmet Merkezi’ne ait telefonlardan İş ve Meslek Danışmanları ile görüşme sağlanarak bilgi alınabileceğini belirtti.

 

 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
İphone 7 Ekran Fiyatı Orjinal Ürünler İçin Telefon Parçası
Kıbrıs Transfer ile Konfor Dolu Yolculuklar
Yıldız Entegre Parke Modelleri İle Tanışın
Kaliteli Tek Kullanımlık Tulum Fiyatları İçin İşmont
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE