ANASAYFA
20 Eylül 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Yüreklerde 1 Mayıs
TÜRK İŞ, DİSK, KESK, B.KAMU İŞ, TMMOB, TTB ve TDB Edirne bileşenlerinden oluşan Edirne Emek ve Meslek Örgütleri 1 Mayıs Platformu, bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde temsil düzeyde sınırlı katılımla Merkez Antik Park alanında saat 11.00'de sosyal mesafeli basın açıklaması yapacak.
Haberin Yayın Tarihi: 01-05-2020 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Yüreklerde 1 Mayıs

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
TÜRK İŞ, DİSK, KESK, B.KAMU İŞ, TMMOB, TTB ve TDB Edirne bileşenlerinden oluşan Edirne Emek ve Meslek Örgütleri 1 Mayıs Platformu, bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü buruk şekilde yüreklerde kutlayacak. 
Her yıl meydanlarda sokak-larda coşkuyla kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlaması bu yıl Koronavirüsü nedeniyle sadece yüreklerde kutlanacak. Meydanların sessiz kalacağı 1 Mayıs, bugün Edirne Emek ve Meslek Örgütleri 1 Mayıs Platformu saat11.00' de Edirne Merkez Antik Park alanında sosyal mesafeli basın açıklaması yapacak. Saygı duruşunda bulunulmasından sonra 1 Mayıs bildirisi okunacak. 1 Mayıs'ı yüreklerde kutlamaya davet eden TÜRK -İŞ Edirne İl Temsilcisi, TÜRK-İŞ'e bağlı TESİŞ Sendikası Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko şunları söyledi:
KISITLI 1 MAYIS
"Her yıl meydanlarda, sokaklarda coşkuyla kutladığımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü ilk defa açık alanda kutlayamama burukluğunu yaşamaktayız.  
Tüm emekçi dostlarımızı evlerinde, yaşam alanlarında salgına karşı,  insanca bir yaşam için birlik, mücadele ve dayanışma gününü yüreklerinde kutlamaya davet ediyoruz.
Edirne Emek ve Meslek Örgütleri olarak 1 Mayıs 2020 Cuma günü etkinlik programımız saat 11.00'de Edirne Merkez Antik Park alanında sosyal mesafeli basın açıklaması yapılacak. İçinde bulunduğumuz olumsuz sağlık koşulları nedeniyle organizasyonu yapan kurumlar temsil düzeyinde sınırlı katılacak. Programımız basın açıklaması, saygı duruşu ve 1 Mayıs bildirisinin  okunması şeklinde olacaktır. Yaşasın 1 Mayıs!  Yaşasın işçilerin birlik, mücadele ve dayanışma günü.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Toplu ulaşım hattı kiralanacak
Otel satılacak
Kömür ve odun satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke