ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Korona günleri Ergene!
Covid-19 virüsü için alınan önlemlerin doğadaki olumlu yansımaları giderek artarken, aşırı kirlilikten köpük köpük akan Trakya'nın kanayan yarası Ergene Nehri ise bunların aksine yoğun kokudan yanında bile durulamayacak hal aldı… Trakya Platformu Sözcüsü Av. Bülent Kaçar, Hudut'a yaptığı açıklamada, siyasiler ve yetkililerin vaat ve söylemlerini yıllardır dinlediklerini belirterek, “Etkin idari tedbirlerle, caydırıcı cezalarla, denetimlerle, kirliliği ve kirletenleri kaynağında engellenmesi neden yapılmıyor?” diye sordu… 
Haberin Yayın Tarihi: 01-05-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Korona günleri Ergene!

Bülent AYAN'ın haberi
Covid-19 virüsü için alınan önlemlerin olumlu yansımaları doğada da gözlenirken, Trakya'nın kanayan yarası Ergene Nehri ise aşırı kirlilikten adeta köpürdü. Trakya Platformu Sözcüsü Av. Bülent Kaçar, Hudut'a yaptığı açıklamada, siyasiler ve yetkililerin vaat ve söylemlerini yıllardır dinlediklerini belirterek, “Etkin idari tedbirlerle, caydırıcı cezalarla, denetimlerle, kirliliği ve kirletenleri kaynağında engellenmesi neden yapılmıyor?” diye sordu. 
Trakya'nın açık kanalizasyonu halinde yıllardır akan Ergene Nehri'ndeki kirliliği Covid-19 virüsü için alınan önlemler de durduramadı. Trakya Platformu Sözcüsü Av. Bülent Kaçar, tarihi Ergene köprüsüne giderek nehirdeki gözlemlerini şöyle aktardı:
“Ergene nehrini kirletme ve göz yumma devam ediyor. Şu anda nehirdeki kirlilik o kadar artmış durumdaki yoğun kokudan yanında durulamıyor. Yıllardır verilen sözler ve vaatler, açıklanan planlar hepsi sıfır. Sanayi tesislerinin kirli atık sularını arıtmalarını onca yetkiye rağmen sağlayamazsan ergene hayata dönmez. Siyasilerin ve yetkililerin vaatlerini ve söylevlerini yıllardır dinledik. Etkin idari tedbirlerle, caydırıcı cezalarla, denetimlerle, kirliliği ve kirletenleri kaynağında engellenmesi neden yapılmıyor? Trakya topraklarını mahveden Trakya insanına yıllardır kanser taşıyan bu kirliliği yaratanlar ve bu kirliliğe göz yumanlar yargılanıyor mu? Siyasiler ve yetkililer 30 Nisan 2020 de çektiğim Ergene nehri fotoğraflarına bir daha bir daha baksınlar. Hatta Ergene boyuna gidip yoğun kirliliğin iğrenç kokusunu ciğerlerine bir çeksinler. Ergene nehri boyundaki köylülere ve Trakya tarımına, doğasına yaşatılan bu vahşete karşı, kirletenlere ve bu kirletmeye göz yumanlara karşı yasal ve idari mücadeleler vermek için üretici birlikleri, ziraat odaları, ticaret borsaları, belediyeler, kooperatifler neyi bekliyorlar? Trakya'yı savunmak ve sahip çıkmak lafla olmaz.”
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
ADNAN YILDIZ 'KÖFTE ADNAN’
Restoran müdürlüğünden manavlığa
Bataklık lavanta kokacak!
İstikbal Paşaçayırı kuyularında
Pandemi onu durduramadı, şampiyon oldu
'İddaa'da dolandırıcı kazandı
Çinekop fiyatına hamsi!
‘Bu ne gamsızlık’
ETUS'ta güzergah ve saat ayarı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama