ANASAYFA
13 Ağustos 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EDİRNE VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN
Kiralık Gayrımenkul İlanı
Haberin Yayın Tarihi: 20-05-2020 05:04
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EDİRNE VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN

EDİRNE VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN
( Kiralık Gayrımenkul İlanı)  

 

 

 

1 Yukarıda her türlü vasfı yazılı  taşınmazlar 2020 yılı hizalarında gösterilen aylık muhammen bedeller üzerinden  2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre sözleşme tarihinden 31/12/2020 tarihine kadar kiraya verilecektir. Takip eden yıllarda kira sözleşmesinin yenilenmesi halinde kira bedelleri TUİK tarafından yayımlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) 12 aylık  ortalamalara göre değişim (%) oranı esas alınarak ve emsal, rayiç gözetilerek artırılacaktır.
2 İhale açık arttırma suretiyle 10/06/2020 tarihinde saat : 14:00’de Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğünde (Sabuni Mahallesi,Talatpaşa Caddesi No:145) yapılacaktır. Kiraya verilecek  taşınmazlarla ilgili şartname mesai gün ve saatlerinde İdare binasında görülebilir. Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğüne kira/ecrimisil borcu bulunanlar ile mahkemelerde hukuki ihtilafı bulunan talipliler ihaleye kesinlikle alınmayacaktır.
3 Taşınmazların ihalelerine son müracaat tarihi 10/06/2020, son müracaat saati ise 11:00'dir. Müracaat tarihinden ve saatinden sonra yapılan müracaatlar  kabul edilmeyecektir.
4 İlana yazılmayan bilgiler şartnamede mevcut olup, istekliler şartnamenin bütün usul ve esaslarına uymak zorundadır. İhaleye giren gerçek ve tüzel kişiler  bütün bu şartları peşinen kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Posta ve faks ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.
5 1.Vakıf işhanı, 2.Vakıf işhanı  2020 yılı yatırım programındadır. İdare tarafından uygulamaya geçileceği zaman 5737 sayılı Vakıflar Kanununun 20. maddesi gereği kira süresinin bitiminden 1 ay önce bildirim yapılmak kaydıyla taşınmaz tahliye edilecektir.
6 İstekliler gerçek kişi ise nüfus cüzdanı fotokopisi ile T.C.kimlik numarasını ibraz edeceklerdir. Şirket olarak katılacaklar ise 2020 tarihli, tasdikli ticaret yada sanayi odası sicil kaydı, faaliyet belgesi, şirket ana sözleşmesi, yetki belgesi ve imza sirkülerinin aslı veya noterden tasdikli suretleri ile şirketin vergi numarasını ibraz edeceklerdir. Vekaleten iştirak ediyor ise vekaleten iştirak edenin noter tasdikli vekaletname ile müracaat etmesi ve belgelerini 10/06/2020 Perşembe günü saat 11:00’e kadar  Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü Yatırım ve Emlak Servisine teslim edilmesi gerekmektedir. Geçici ve ek teminatların tamamı Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü Mazbut Vakıflar Hesabı Vakıfbank Edirne şubesindeki TR350001500158007309647712 nolu hesabına ( teminatlar yatırılırken taşınmazın parsel, kapı numaraları ile mevkii belirtilecektir ) yatırılacaktır. 
7 Geçici ve ek teminatların geri ödemeleri katılımcıların banka hesap numaralarına yapılacaktır. (Banka hesap Numarası ve İban Numarası olmayanların her hangi bir bankadan hesap açtırması gerekmektedir)
8 Bu ilan kiralık yer talebi ile ilgili, İdareye verilen dilekçe sahiplerine duyuru mahiyetinde olup, ihaleye giren şahıs taşınmazı görerek ihaleye girmiş sayılacaktır.
9 İhale uhdesinde kalan isteklinin süresi içerisinde İdare ile kira kontratosu yapmaması halinde geçici teminatla birlikte ek teminat da bütçeye irad kaydedilir.
10 Bir ihale bitmeden diğerine geçilmeyecektir. İhale komisyonu listedeki sıraya bağlı kalmak zorunda değildir.
11 5737 sayılı Vakıflar Kanunun 24. maddesi gereğince vakıf taşınmazlar yangın, hırsızlık ve doğal afetlere karşı kiracılar tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü adına sigorta ettirileceklerdir.
12 İhale konusu 1.Vakıf işhanı, 2.Vakıf işhanı, Bedesten Çarşısı,  Hızırbey Bedesteninde fast food, sulu yemek, döner vb. kokulu yiyecek maddeleri üretim ve satışı ile tütün (açık tütün, nargile mamülleri) satışı yapılmayacaktır.
13 31. sıradaki taşınmaz onaylı imar durumunda günü birlik tesis alanında kalmaktadır. Edirne Belediyesinin 12.09.2018 tarih ve 527 sayılı imar durumu belgesindeki plan hükümleri ve koşulları geçerlidir. Söz konusu taşınmazın 1/2 hissesi idaremize 1/2 hisseside payları oranında 3 özel şahsa aittir. İhale neticesinde idaremiz ile ayrı bir sözleşme ve hissedarları ile ayrı sözleşme yapılacaktır. İdaremiz kira stopajından muaf olup ihale neticesinde oluşan kira bedelinin 1/2 si idaremize 1/2 payıda net kira bedeli olarak payları mukabilinde hissedarlarına ödenecektir.
14 33. sıradaki özel şartlı olarak ihale edilen taşınmaz 422 ada 25 parselde haritasında (A) harfi ile gösterilen 5,00 m2 lik kısma, banka ATM kioks ünitesi kurulumunu kapsar.ATM ünitesi kurulumu ve ATM nin her türlü elektirik, su, bakım, kurulum vs. bütün masrafları kiralayana aittir.
15 İdare ihaleyi yapıp yapmamakta ve en uygun bedeli tespitte serbesttir. İLAN OLUNUR.
  Bilgi için.Tel: ( 0284 2253206  - ( Faks:0284 2251099) - ( e- posta: edirne@vgm.gov.tr-Elektronik Ağ:www.vgm.gov.tr )
   

 

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de      (Basın: 1164460) 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kule yerine otel
‘Komşuda Edirne hasreti’
Film gibi operasyon
Edirnespor'da 3.Lig startı!
Dilipak'a yeni suç duyurusu
Bulgaristan'a geçmiş olsun
Sanayi esnafına 'korona' ziyareti
Balkonlara İstanbul Sözleşmesi
Aramızdan ayrılanlar
Öğrenci dostu köfteci
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE