ANASAYFA
04 Temmuz 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Maske cezasında ‘geri adım’
Edirne'de bir süre önce maske konusunda yapılan kontrollerde bazı eczane ve firmalara uygulanan idari para cezaları Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne yapılan itirazlar üzerine Reklam Kurulu'nun değerlendirmeleri sonucu geri alındı…
Haberin Yayın Tarihi: 27-05-2020 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Maske cezasında ‘geri adım’

Edirne'de bir süre önce maske konusunda yapılan kontrollerde bazı eczane ve firmalara uygulanan idari para cezaları itirazlar üzerine yapılan değerlendirmeler sonucu iptal edildi.
Edirne merkezde maske konusunda geçen Nisan ayında 10 bin 475 lira idari para cezası uygulanan Medilever Medikal Sağlık Hizm. Tic. Ltd. Şti. bunun üzerine Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne itirazda bulundu. Firmanın sunduğu belgeler Reklam Kurulu'nca değerlendirilerek cezanın geri alınmasına karar verildi.  
Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal tarafından Bakan adına firmaya gönderilen “Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar” konulu yazıda şöyle denildi:
“Bilindiği üzere firmanız tarafından satışa sunulan 'maske' ürünlerine ilişkin alım satım işlemleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 63 üncü maddesince oluşturulan Reklam Kurulu Başkanlığınca incelemeye alınmıştır.
Bu kapsamda firmanızca sunulan bilgi ve belgeler çerçevesinde Reklam Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda söz konusu uygulamalar ile ilgili olarak firmanız hakkında, 6502 sayılı Kanun'un 63 üncü ve 77/13 üncü maddeleri uyarınca 10.475 TL (Onbin dörtyüz yetmişbeş Türk Lirası) idari para ve anılan reklamları durdurma cezaları verilmesine karar verilmiş ve anılan kararı içeren Bakanlığımızın 03.04.2020 tarih ve 53615351 sayılı ceza tebligatı firmanıza tebliğ edilmiştir.
Firmanız tarafından Bakanlığımıza yapılan itiraz başvurusu sonucunda, Reklam Kurulu'nun 12.05.2020 tarihli ve 297 sayılı toplantısında, firmanızca sunulan ek belgeler değerlendirilmiş olup anılan cezanın geri alınmasına ve yapılan denetim sonucunda denetlenen ürünlerde haksız fiyat artışına rastlanmadığına karar verilmiştir”.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
ETUR kamusallaşıyor
OİM kapılarını açtı
Otellerin gözü kapılarda
Sıcakta ekmek mesaisi
Salgında ‘moralize’
Edirne'de tozdan sis!
Ata mirası tohumlara hasat
Siğilli bamyasına üniversite eli
Aksal'dan Karaismailoğlu'na ziyaret
evinibizesor.com hizmette
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE