ANASAYFA
10 Temmuz 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
3 haftadır vaka yok
'Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı' kampanyası kapsamında Edirne Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi bahçesine fidan diken Edirne Valisi Ekrem Canalp, kentte 3 haftadır pozitif vaka olmadığını söyledi… 
Haberin Yayın Tarihi: 05-06-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
3 haftadır vaka yok

Aytunç ÖNÜR
Edirne Valisi Ekrem Canalp,  koronavirüs sürecinde büyük fedakarlık göstererek çalışan sağlık çalışanları için başlatılan 'Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı' kampanyası kapsamında Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi bahçesinde fidan dikti.
Koronavirüs sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hatıralarını yaşatmak ve bu zor süreçte görev alan sağlık çalışanlarına karşı vefa örneği göstermek adına Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü 81 ilde 'Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı' kurulması kararı aldı.  Karar kapsamında Edirne'de ise üniversite hastanelerinde 3 bin 171, özel sağlık birimlerinde 606 ve sağlık bakanlığı bünyesinde 3701 olmak üzere toplam 7 bin 478 sağlık çalışanı için 7 bin 478 fidan dikilmesi planlandı. Kampanyanın ilk adımını Edirne Sultan 1'nci Murat Devlet Hastanesi'nde atan Edirne Valisi Ekrem Canalp, burada sağlık çalışanlarına da fidan dağıttı. 
'MÜCADELEMİZ KESİNTİSİZ DEVAM ETTİ'
Etkinlikte konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, ülke olarak koronavirüsle çok iyi mücadele verildiğini belirterek; “Edirne olarak da koronavirüs ile mücadelede çok iyi bir performans sergilediğimizi ifade edebilirim. Bütün kurumlarımız, bütün vatandaşlarımız iyi bir çalışma sergiliyor. Şunu ifade etmek isterim ki koronavirüs ile mücadelede en önemli faktör devlet kurumlarının çok iyi bir eş güdüm içerisinde çalışıyor olması. İkincisi de halkımızın tedbirlere sımsıkı bir şekilde sarılıyor olmasından geçiyor. Bu çerçeve içerisinde başlangıçtan bugüne mücadelemizin kesintisiz bir şekilde sürekli devam ettirdik” dedi. 
'EDİRNE'DE 3 HAFTADIR YENİ VAKA YOK' 
Edirne'de 3 haftadan bu yana pozitif vaka görünmediğini kaydeden Vali Canalp; “Bu mücadele neticesindedir ki bugün hem ülke olarak hem de Edirne olarak istediğimiz istikamete doğru belli bir seyir almış durumda. Şunu memnuniyetle ifade etmek isterim ki 3 haftadan beridir Edirne'mizde hiçbir pozitif vaka gözükmemektedir. Ve yine memnuniyetle ifade ederim ki çok sayıda kronik rahatsızlığı olan bir hastamız dışında şu anda sağlık kuruluşlarımızda da aynı şekilde koronavirüs hastamız bulunmuyor. Ama bu asla ve asla bizim alacağımız tedbirler noktasında herhangi bir gevşeme göstermemize de imkan vermiyor. Almış olmuş olduğumuz tedbirleri yine sıkı sıkıya sürdürmemiz gerekiyor” dedi. 
Oluşturulacak hatıra ormanıyla, fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarının adlarının gelecekte de yaşatılacağını sözlerine kaydeden Vali Canalp; “Burada dikeceğimiz fidanlarla da koronavirüs ile mücadelede en önde safta yer almak suretiyle en güzel fedakarlıkları gösteren kamu ve sağlık çalışanlarımızın adlarını da gelecekte yaşatmış olacağız. Bu geleceğe bir hatıradır. Dikilen fidanlar Edirnelilerden Edirne'nin sağlık çalışanlarına onların adlarını gelecekte yaşatmak için yapılmış bir çalışmadır” ifadelerini kullandı. 
Öte yandan Edirne'de 7 bin 478 sağlık çalışanı için hazırlanan 7 bin 478 fidan Lalapaşa Hacıdanışment Yolu üzerinde 80 dekarlık alanda hazırlanan 'Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı'na yakın süreçte dikilecek.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirnespor'dan TFF'ye dava
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE