ANASAYFA
23 Haziran 2018 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EDİRNE VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN KİRALIK TAŞINMAZLAR
Haberin Yayın Tarihi: 31-03-2012 12:08
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EDİRNE VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN KİRALIK TAŞINMAZLAR
EDİRNE VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN KİRALIK TAŞINMAZLAR        
 
1- Yukarıda her türlü vasfı yazılı taşınmazlar 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre 11/04/2012 tarihinde listede hizasında gösterilen muhammen bedelleri üzerinden ihalede oluşan bedelin ihale tarihinden 20.11.2012 tarihine kadar geçerli olması, mukavele anında 1. Taksitin peşin 2. Taksitin Kasım ayının ilk beş günü içerisinde ödenmesi, müteakip dönemlerde ilk taksitin Mart Ayının ilk beş günü içerisinde, 2. Taksitin Kasım ayının ilk beş günü içerisinde ödenmesi, 20 Kasım dan 20 Kasım' a devam edecek olan müteakip yıllara (dönemler) ait kira bedelleri ise her yılın kirası bir önceki yılın kirasının Türkiye istatistik Kurumunca Yayımlanan Üretici Fiat Endeksi" Bir Önceki Yılın Aynı ayına göre değişim %" oranında artırılarak bulunacak olan ve emsal ve rayiç bedelden aşağı olmamak üzere tespit edilecek bedel üzerinden olmak kaydıyla, 3 yıllığına ( 11.04.2012 tarihinden 20.11.2014 tarihine kadar) açık artırma suretiyle 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun hükümlerine göre kiraya verilecektir.
                2- İhale açık arttırma suretiyle 11 Nisan 2012 Çarşamba günü saat: 14.00 de Sabuni Mahallesi Talatpaşa Asfaltı No: 14 adresindeki Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü ihale Salonunda yapılacaktır. Kiraya verilecek taşınmazlarla ilgili şartnameler mesai gün ve saatlerinde İdare binasında görülebilir. İdaremize borçları bulunan talipliler ihaleye alınmayacaktır.
                3- İhaleye girecekler araziyi gördüklerine dair Bölge Müdürlüğümüzden Yer Gördü Belgesi almaları gerekmektedir.
                    Ayrıca taşınmazlar hudut kenarında olması nedeniyle, Savcılık, Askeri Birlik gibi, Kurumlardan izin belgesi almaları gerekmektedir.
                4- İhale bedeli 1. Taksiti mukavele anında 2. Taksit 05.11.2012 tarihinde olmak üzere tahsil edilecektir. Mukavele anında 2. Taksit tutarı kadar 2886 sayılı D.İ.K. 26. Maddesinde belirtilen, teminat olarak kabul edilebilen değerlere uygun teminat alınacaktır. Müteakip yılların kati teminatı ve kira karşılığı teminatı kira artış nispetinde kiracı tarafından tamamlanacaktır. Teminat mektubu limit dahili ve süresiz olacaktır.
                5- İhale uhdesinde kalan isteklinin süresi içerisinde idaremizle kira kontratosu yapmaması halinde geçici teminatla birlikte ek teminatta bütçeye irad kaydedilir, şahıs ve şirketler bir yıl süre ile tüm ihalelere alınmazlar.
                6- Gazete ilan ücreti vs. masraflar alıcıya ait olup ihale anında peşin alınacaktır.
                7- İstekliler gerçek kişi ise; nüfus cüzdanı fotokopisi ile T.C.kimlik numarasını ibraz edeceklerdir. Şirket olarak katılacaklar ise; 2012 tarihli, tasdikli ticaret yada sanayi odası sicil kaydı, faaliyet belgesi, şirket ana sözleşmesi, yetki belgesi ve imza sirkülerinin aslı veya noterden tasdikli suretleri ile şirketin vergi numarasını ibraz edeceklerdir. Vekaleten iştirak ediyor ise; vekaleten iştirak edenin noter tasdikli vekaletname ile müracaat etmesi gerekmektedir. Ortak müracaatçılar ise; noter tasdikli ortak girişim beyannamesi, nüfus cüzdan sureti örneği ile T.C. kimlik numarasını ibraz edeceklerdir. İsteklilerin istenen belgelerle birlikte geçici ve ek teminat dekontunun en geç 11 Nisan 2012 Çarşamba günü saat 11:00'a kadar Bölge Müdürlüğümüz Yatırım ve Emlak Servisine teslim edilmesi gerekmektedir. Geçici ve ek teminatlarının tamamını Bölge Müdürlüğümüzün Vakıf bank Edirne şubesindeki TR090001500158007287988565 nolu hesabına (teminatlar yatırılırken taşınmazın yeri ve parsel numaraları belirtilecektir) yatırılacaktır. (Teminat mektubu limit dahili ve süresiz olacaktır. Ayrıca mektuplar banka teyit yazısı ile birlikte getirilecektir.).
   8- Bu ilan kiralık yer talebi ile ilgili, İdareye verilen dilekçe sahiplerine duyuru mahiyetinde olup, ihaleye giren şahıs taşınmazı görerek ihaleye girmiş sayılacaktır.
   9- İhale Komisyonu taliplileri ihaleye çağırırken listede belirtilen sıraya bağlı olmayıp, ihaleyi istediği sıradan yapmakta serbesttir.
   10- Geçici ve ek teminatların geri ödemeleri katılımcıların banka hesap numaralarına aktarılacaktır. (Banka hesap Numarası ve İban Numarası olmayanların her hangi bir bankadan hesap açtırması gerekmektedir)
İdaremiz ihaleyi yapıp yapmamakta ve en uygun bedeli tespitte serbesttir.
İLAN OLUNUR.                                                        (Basın-226)           (31-05)

 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs Gazisi'ne son görev
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Ve altyapı başlıyor!
Edirne seçime hazır
Merkezde 129 bin 665 seçmen
Yağlı güreşler Temmuz ile birlikte tam gaz
‘Tarımdaki kötü gidişe 'dur' diyeceğiz’
Enine boyuna 'İmar Barışı'
‘Dip dalga geliyor!’
‘Az kaldı huzur geliyor’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
xx