ANASAYFA
28 Ocak 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Para vermiyorsunuz derece verin’
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 3600 ek gösterge sözünün havada durduğunu belirterek, TBMM Başkanlığına pandemi sürecinde büyük özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına birer derece verilmesini içeren bir kanun teklifi verdi…
Haberin Yayın Tarihi: 24-06-2020 07:46
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Para vermiyorsunuz derece verin’

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM Başkanlığına pandemi sürecinde büyük özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına birer derece verilmesini içeren bir kanun teklifi verdi. Teklifle sözleşmeli olarak çalışan sağlık çalışanları kadroya geçirilirken, pandemi hastanelerinde görev yapanlara da bir kereye mahsus olmak üzere istedikleri yerlere tayin hakkı verilecek.
AKP'nin sağlık çalışanlarının büyük fedakârlıklarla verdiği mücadeleyi kendi başarısı gibi sunmaya çalıştığını ancak iş sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığını vermeye gelince yan çizdiğini ifade eden Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu “AKP'nin sağlık çalışanlarına maddi hiçbir katkısı olmayacağı gibi bu konuda da gelecek tekliflere destek vermeyeceklerini biliyoruz. 3600 ek gösterge sözü bile öylece havada duruyor. Sağlık çalışanlarımıza en azından derece, sözleşmeli olanlara kadro ve pandemi sürecinde çok yıpranmış olmaları nedeniyle istedikleri yerlere tayin hakkı verilmesini içeren bir kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na verdik” dedi.
Kanun teklifi ile üç konuda düzenleme yapılacağını belirten Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu; sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesini, bütün sağlık çalışanlarına birer derece verilmesini ve pandemi hastanelerinde çalışanlara istedikleri yere tayin hakkı verilmesini teklif ettiklerini söyledi.
Her zaman büyük özveriyle çalışan ve buna karşı hak ettiklerini maddi ve manevi olarak alamayan sağlık çalışanlarının fedakârlıklarının bu pandemi sürecinde biraz daha kamuoyunun gözü önüne geldiğini belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu sağlık çalışanlarının başarılarından kendisine pay çıkarak hükümetten sağlık çalışanlarına küçük de olsa destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
ETUS'a haciz kıskacı!
Edirne’de bir Cumhurbaşkanı adayı
Esnaftan 'satılık' demirbaş!
'Fatih Köprüsü' risk altında
Edirne için yazmaya devam
Vali Canalp'ten 'kar' mesaisi
Ali Asım Balkaya: Edirne'yi özlüyorum
‘Hedefimiz büyük’
Esnafa başvuru desteği
‘Yapılan yardım değil yardımcık’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama