ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Siğilli bamyasına üniversite eli
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu beraberindeki heyet ile Keşan'da bir dizi ziyaretlerde bulundu…
Haberin Yayın Tarihi: 03-07-2020 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Siğilli bamyasına üniversite eli

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada'dan oluşan Trakya Üniversitesi heyeti Keşan'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Ziyaret kapsamında, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Keşan Meslek Yüksekokulu yöneticileri, akademik ve idari personeliyle görüşen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, okul çalışanlarından fiziki şartlar ve yürütülen akademik çalışmalara ilişkin bilgiler alarak beklentileri dinledi. Okullarda yürütülen faaliyetler, etkinlikler ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, eğitimin kalitesini artırmak, Covid-19 virüsü nedeniyle alınan tedbirler kapsamında okullarda sosyal ve kültürel faaliyetleri sürdürmek adına yapılabilecekler hakkında okul yönetimleriyle görüş alışverişinde bulundu.
Ziyaretler sırasında merkez dışındaki okulları da aynı derecede önemli gördüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu,  okulların sosyal ve toplumsal sorumlulukları da bulunduğunu hatırlatarak, ilçe ve bölge sorunlarının çözümüne odaklanan bilimsel çalışmaların arkasında olduklarını ve üniversite imkânları ölçüsünde destekledik-lerini söyledi. 
İlçelerde yer alan akademik birimlerin kurum, kuruluş ve özel sektör tarafından danışılan ve ortak çalışmalar yürütülen birimler olmasını önemsediklerini de sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, bu kapsamda yürütülen çalışmaların devamını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.
Okullardaki sorunları yerinde görmek, çözüm yolları konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Hakan Akdere, Keşan Meslek Yüksekokulu Doç. Dr. Süleyman Kök ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Tülay Demiralay ve Öğr. Gör. Dr. Hulusi Ekber Kaya ile birlikte okulların idari ve akademik çalışanları hazır bulundu.
HELVACIOĞLU'NA İADEİZİYARET 
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'na iade-i ziyarette bulundu. Keşan Belediyesi Meclis Üyeleri ve ilgili proje ekiplerinin de hazır bulunduğu görüşmede, Trakya Üniversitesi'nin destekleriyle Keşan'ı daha da ileriye taşıyacak projeler ve iş birlikleri konularında görüş alışverişinde bulunuldu.
Başkan Mustafa Helvacıoğlu, üniversite ve yerel yönetim iş birliklerinin daha yoğun olması gerekliliğini ifade etti.
Keşan Belediyesi'nin her geçen gün büyüyen, dinamik bir yapıda olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, belediye ile iyi ilişkiler içerisinde olduklarını hatırlatarak, iş birliklerini geliştirebilecek adımları Başkan Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte atmak istediklerini ifade etti. 
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan görüşme, Keşan'a ait “Siğilli Bamyası”nın coğrafi işaretli ürünler arasına alınması, ürünün tedarik zincirine daha verimli bir şekilde dahil edilmesi gibi konular değerlendirilirken, bu konu özelinde bir proje ekibi oluşturulmasına karar verildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
‘Engel neymiş gördünüz!’
İki caddeye kişi sınırlaması
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
Eğitimci babanın çağrısı
Öğrenciye 'emniyetli' servis
Şallı gazeteci gibi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama