ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EGS'de tedbirli üretim
Edirne'de faaliyet gösteren ve yaklaşık 1100 kişiye istihdam sağlayan Edirne Giyim Sanayi Fabrikası, Covid-19'a karşı aldığı önlemleri ve yürütülen üretim faaliyetlerini kamuoyu ile paylaştı. 
Haberin Yayın Tarihi: 22-07-2020 09:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EGS'de tedbirli üretim

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Aytunç ÖNÜR
Edirne Giyim Sanayi Fabrikası pandemi döneminde çalışanlarının sağlığı noktasında aldığı önlemler ve yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Edirne'de faaliyet gösteren ve yaklaşık 1100 kişiye is-tihdam sağlayan Edirne Giyim Sanayi Fabrikası, Covid-19'a karşı aldığı önlemleri ve yürütülen üretim faaliyetlerini kamuoyu ile paylaştı. 
Edirne Giyim Sanayi fabrikasında termal kamera ile ateş ölçme, sosyal mesafe, maske kullanımı gibi konularda tedbirler arttırıldı. İşletmenin İnsan Kaynakları Müdürü Hasan Hazneci alınan önlemler hakkında bilgi verdi. Fabrika girişine termal kamera sistemi kurulduğunu belirten Hazneci, “Tüm çalışanlar ve fabrikaya gelen ziyaretçiler termal kamera sisteminin olduğu alandan içeri giriyorlar ve böylelikle herkesin otomatik olarak ateş ölçümü yapılıp, verileri kayıt altına alınıyor” dedi.
Hazneci, ayrıca işletme içerisinde yürüyüş yolları ve turnikelerin sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerekli görseller ve ayırıcılar kullanılmak suretiyle belirlendiğine değindi. Çalışanların birbiriyle temasını en aza indirgemeyi amaçladıklarını dile getiren Hazneci, “Kantin ve yemekhane bölgesinde tüm banklar ve masalarda sosyal mesafe bazlı işaretlemeleri yaptık ve herkesin masalarda ve banklarda oturması ve oturmaması gereken yerleri belirledik” dedi. Hazneci ayrıca şunları söyledi:
“ASIL KRİTİK DÖNEM KONTROLLÜ NORMALLEŞME”
“Öncelikle devletimiz pandemi sürecini çok başarılı ve dünyada birçok ülkeye örnek olacak şekilde yönetti. Ancak asıl kritik dönemin kontrollü normalleşme dönemi olduğunu, hayatı normalleştirirken önlemlerden taviz vermememizin çok kritik olduğunu düşünüyoruz. Bu dönemde devletimizden daha çok biz kurumlara ve beraberinde bireylere bazı önemli görevler düşüyor. Sağlık Bakanımızın sürekli belirttiği gibi bu süreçte çok önemli olan maske, mesafe ve hijyen kurallarından taviz vermez ve çalışma arkadaşlarımıza benimsetirsek, aynı oranda bu bilincin yaşadığımız topluma da yayılmasına vesile olabiliriz ki toplumsal sorumluluğumuzun da bunu gerektirdiğini düşünüyoruz.  
“5 BİN KİŞİYE DOKUNAN BİR YAPIMIZ VAR”
Edirne Giyim Sanayi olarak Edirne'de yaklaşık 1100 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu kişilerin aileleri ile beraber Edirne genelinde yaklaşık 5 bin kişiye dokunan bir yapımız var. O yüzden de her zaman içinde yaşadığımız toplum noktasında kendimizi sorumlu hissediyoruz ve tüm uygulamalarımızın merkezine insan faktörünü koyuyoruz. Pandemi vakalarının henüz ülkemizde görülmeye başlamasından önce biz yönetim olarak bir kriz komitesi kurduk ve süreci hassasiyetle takip etmeye başladık. Burada temel amacımız çalışma arkadaşlarımızın, ailelerinin ve içinde yaşadığımız toplumun sağlığını korumaktı. 
“KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN KALAN KISMINI BİZ TAMAMLADIK”
Ülkemizde ilk vakaların görülmeye başlaması ile birlikte de planladığımız önlemlerimizi hayata geçirmeye başladık. İlk aşamada salgının yoğun olarak seyrettiği dönemde, 23 Mart tarihinden başlayarak 18 Mayıs'a kadar tüm şirketimizde üretime ara verdik. Bu sürede tüm çalışanlarımız için Kısa Çalışma Ödeneği başvurusunda bulunduk ancak bununla da yetinmeyip, çalışma arkadaşlarımızın özellikle ani ortaya çıkan bu durum karşısında mağdur olmaması adına, ödenek alan arkadaşlarımızın ücretlerini,  devletimizin ödediği yüzde 60'lık kısmının üzerini de biz tamamladık. 
“AMACIMIZ ÇALIŞANLARIMIZIN VE TOPLUMUMUZUN SAĞLIĞINI KORUMAK”
18 Mayıs'tan itibaren ise kademeli olarak şirketimizde üretime başladık. Bu kontrollü normalleşme sürecini büyük bir ciddiyetle, her türlü detayı düşünerek ve gereken tüm önlemleri alarak kurguladık ve halen de aynı kararlılıkla devam ediyoruz. Bu noktada Sağlık Bakanlığı'mızın, Aile-Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'mızın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün yayınladığı pandemi dönemi işyeri çalışma rehberlerini kendimize kaynak olarak aldık ve tüm uygulamalarımızı bu rehberler doğrultusunda planladık. Şirketimiz genelinde maske, mesafe ve hijyen kavramlarını yönetim olarak en önemli önceliklerimiz arasına aldık ve tüm uygulamalarımızı sahada bire bir takip etmeye başladık. Burada en önemli amacımız tüm çalışma arkadaşlarımızın, ailelerinin ve beraberinde de içinde yaşadığımız toplumun sağlığını korumaktı. Bugün itibariyle bu önlemlerimizi gördüğünüz gibi hiç eksiltmeden devam ettiriyoruz.  Şu ana kadar tüm çalışma arkadaşlarımızın da aldığımız önlemlere büyük bir titizlikle uymakta olduklarını görüyoruz. Hep birlikte ulus olarak salgınla mücadeleden galip çıkacağımıza ve bu zor günleri atlatacağımıza inanıyoruz. “

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
'Lütfen biraz sabır'
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama