ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kapı’da 7/24 test
Edirne'deki tüm devlet hastanelerinde ve Kapıkule Kara Hudut Kapısı 59 Numaralı Peronda PCR testi numune alım noktaları oluşturuldu… Test yaptırmak isteyen herkesin Türk vatandaşı veya yabancı uyruklu fark etmeksizin ve yaş sınırı olmaksızın verilen hesaba 110 TL yatırmaları gerekiyor…
Haberin Yayın Tarihi: 22-07-2020 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kapı’da 7/24 test

Edirne'deki tüm devlet hastanelerinde ve Kapıkule Kara Hudut Kapısı 59 Numaralı Peronda PCR testi numune alım noktaları oluşturuldu. Test yaptırmak isteyen herkesin Türk vatandaşı veya yabancı uyruklu fark etmeksizin ve yaş sınırı olmaksızın verilen hesaba 110 TL yatırmaları gerekiyor.
Edirne Valiliği'nden “Yurt Dışı Çıkışında Koronavirüs Testi İşlemleri” başlığı altında gerçekleştirilen duyuru şöyle:
“İlimizdeki tüm devlet hastanelerinde ve Kapıkule Kara Hudut Kapısı 59 Numaralı Peronda PCR testi numune alım noktaları oluşturuldu. 
Bu kapsamda yapılacak işlemler aşağıdaki şekilde yürütülmektedir.
Kişiler (Türk vatandaşı / yabancı ayrımı olmaksızın), yurt dışına çıkışlarını belgeleyen (bilet, davetiye, öğrenim belgesi, dilekçe vb) evraklar ile birlikte numune alım noktalarına başvuracaktır. Başvuru esnasında 110 Türk Lirası tetkik bedelini, belirlenen hesap numarasına yatıracaklar ve yatırmış olduklarına dair dekontu ibraz edeceklerdir.
Yurtdışına çıkacak kişiler (Türk vatandaşı/yabancı ayrımı olmaksızın) için Edirne ilindeki tüm devlet hastanelerinde ve Kapıkule Kara Hudut Kapısı 59 Numaralı Peronda sağlık görevlileri tarafından alınacak PCR numuneleri, Bakanlıkça yetkilendirilmiş Covid 19 tanı laboratuvarlarından olan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarında çalışılacaktır. 
Alıcı: Halk Sağlık Genel Müdürlüğü
Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi
TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41 IBAN Nolu Hesabı
Test yaptırmak isteyen herkes adına, Türk vatandaşı veya yabancı uyruklu fark etmeksizin, yaş sınırı olmaksızın yukarıdaki hesaba 110 TL yatırılır.
COVID-19 NUMUNE ALIM İŞLEMİ AŞAMALARI
Yatırmış olduklarına dair belge Kapıkule Kara Hudut Kapısı 59 Nolu Peron daki sağlık görevlilerine ibraz edilir. Buradaki hizmet 7 gün 24 saat esasıyla verilmektedir.
Yatırmış olduklarına dair belge Edirne Sultan 1. Murat Hastanesi Ek Hizmet Binası (Eski Devlet Hastanesi)( Sarıcapaşa Mahallesi, Sarıca Paşa Cami Sokak Merkez/Edirne) sağlık görevlilerine ibraz edilir. Buradaki hizmet 7 gün 08:00-17:00 saatleri arasında verilmektedir
Talep edilmesi halinde yatırmış olduklarına dair belge ile Keşan Devlet Hastanesi ve Uzunköprü Devlet hastanesi sağlık görevlilerine ibraz edilir. Buradaki hizmet 7 gün 24 saat esasıyla verilmektedir.
17:00-08:00 saatleri arasında Kapıkule Kara Hudut Kapısı 59 Nolu Peron PCR alım noktasında numune alınmaktadır. Ücretini yatırmamış kişiler (Türk vatandaşı/yabancı ayrımı olmaksızın) aynı perondaki görevliye makbuz karşılığı nakit olarak ödeme de yapabilir.
Numune alım noktalarında görevlilerin vereceği “VAKA BİLGİ FORMU” eksiksiz olarak doldurulur.
Bu form ile bilgisayarda kişinin kaydı oluşturularak bir BARKOD verilir.
PCR testi numunesi alınır.
Sonuçları öğrenebilmek için;
https://enabiz.gov.tr/PcrTestSonuc/Index
adresinde kişiye verilen BARKOD NUMARASI ve PASAPORT NUMARASI / TC KİMLİK NUMARASININ SON DÖRT HANESİ ile giriş yapılarak sonucunu Türkçe veya İngilizce olarak indirebilir, çıktısı alınabilir.
Özetle:
Kapıkule Kara Hudut Kapısı 59 Nolu Peronda 7 gün 24 saat PCR testi yapılmaktadır.
7/24 test yapılmakta
Halk Sağlık Genel Müdürlüğü
Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi
TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41 IBAN Nolu Hesabı'na 110 TL yatırılmalı. Yatırıldığına dair makbuz 59 nolu perona ibraz edilmeli.Kapıkulede testi yaptırmadan önce nakit olarak ödeme alınabilmekte. TC vatandaşları E-devlet veya E-nabız şifreleri ile de sonuçları öğrenebilir. TC Kimlik Numarası sahibi olanlar PTT şubelerinden E-Nabız şifresi alabilirler. Sonuç alınması için E-devlet veya E-nabız şifresi olmasına gerek yok.Sonuçlar https://enabiz.gov.tr/ PcrTestSonuc/Index adresinden Türkçe veya İngilizce olarak alınabilir. 
https://www.tccb.gov.tr/
https://www.icisleri.gov.tr”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
'Lütfen biraz sabır'
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama