ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Müezzinoğlu hakkında suç duyurusu
Halkın Kurtuluş Partisi 24. Dönem Edirne Milletvekili, 61, 62, 63, 64 ve 65. Hükümette Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve 2010-2015 yılları arasında “Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumu”nda yer alan yetkililer hakkında “Rüşvet” suçu işledikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu…
Haberin Yayın Tarihi: 22-07-2020 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Müezzinoğlu hakkında suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Edirne eski Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
ABD'li ilaç firması Alexion'un Türkiye'de ve Rusya'da 2010-2015 yılları arasında ürettiği 'Soliris' adlı ilacın satışını artırmak için Türkiye ve Rusya'da rüşvet verildiği iddiaları üzerine ve dağıtılan rüşvet nedeniyle firmaya kesilen 21 milyon dolar para cezasının ardından Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) harekete geçti.
HKP avukatları;  24. Dönemde Edirne Milletvekili olan, 61, 62, 63, 64 ve 65. Hükümette Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Eski Sağlık Bakanlığı Müsteşarları Prof. Dr. Nihat Tosun, Prof. Dr. Eyüp Gümüş ve 2010-2015 yılları arasında “Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumu”nda yer alan yetkililer hakkında TCK'nin 252'inci maddesi “Rüşvet” suçu işledikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
HKP avukatları suç duyurusunda sonuç ve istem bölümünde EACPT Onursal Başkanı, Türkiye Akılcı İlaç Kullanım Platformu Başkanı, Prof. Dr. F. Cankat Tulunay'ın da tanık olarak dinlenilmesini talep etti.
“RÜŞVET VERDİKLERİNİ AÇIKÇA İTİRAF ETMİŞLERDİR”
Suç duyurusundan ardından HKP Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av. Ayça Okur Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.
Ayça Okur Alexion'un ABD'de yargılanarak ceza aldığını hatırlatarak , “Evet, Kamuoyuna bir bilgi daha sunalım; Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) olarak bugün bir suç duyurusunda daha bulunduk. Bugünkü suç duyurumuzun konusu Rüşvet. Sağlık Bakanlığı yapmış olduğu dönemde Mehmet Müezzinoğlu ve Recep Akdağ ABD menşeli bir ilaç firmasının ilacı olan Soliris isimli ilacın Türkiye'de satılması için ABD'li yetkililerden, ilaç firmasından rüşvet almıştır. Bunu net söyleyebiliyoruz. Net söylememizin sebebi de bu şirket yetkililerinin ABD'de yargılanarak rüşvet vermekten dolayı hüküm giymeleridir. Bu yargılamada Türkiye yetkililerine rüşvet verdiklerini açıkça itiraf etmişlerdir” ifadelerine yer verdi.
“ABD-AB EMPERYALİSTLERİN DE ACIMA YOKTUR”
Okur açıklamasının devamında, “Bildiğimiz gibi ABD Emperyalistleri ve AB Emperyalistleri'nde acıma yoktur. Onların iktidarı olan elleriyle iktidara getirdiği AKP iktidarında hele hiç acı-ma yoktur. Onların tanrısı para tanrısıdır. ABD'de 1 dolara mal ettik-leri ilacı ve insan sağlığı için çok değerli, çok önemli bir ilacı Tür-kiye'de 1.000 dolara satmaktadırlar. Ve bu satışın gerçekleştirilmesi içinde Sağlık Bakanlığı'na, Müsteşar'larına ve ilaç kurumu yetkililerine rüşvet verdikleri aşikârdır. Çünkü itiraf etmişlerdir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmakla iktidara geldiğini söyleyen iktidar rüşvet yemekten çekinmemiştir. Biz bu nedenle bu yolsuzluk işlemlerinin peşindeyiz. Suç duyurumuzu bu nedenle gerçekleştirmiş olduk. Tarihe notumuzu düşmüş olduk” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
'Lütfen biraz sabır'
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama