ANASAYFA
30 Ekim 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
MEME ESTETİĞİ DÜNYASINDA OP.DR.LEYLA ARVAS İLE AYDINLANIN!
Meme estetiği denince işlemlerin kişiye ve ihtiyaca göre birçok dalı olduğunu biliyor muydunuz?
Haberin Yayın Tarihi: 22-07-2020 10:24
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
MEME ESTETİĞİ DÜNYASINDA OP.DR.LEYLA ARVAS İLE AYDINLANIN!

Meme Estetiği İstanbul üzerinde, tüm dünyada olduğu gibi oldukça popüler bir operasyonlar zümresidir. Meme estetiği denince işlemlerin kişiye ve ihtiyaca göre birçok dalı olduğunu biliyor muydunuz? Hadi işlemlere bir göz atalım!

 

  • Meme Küçültme
  • Meme Büyütme
  • Meme dikleştirme “Mastopeksi”
  • Memeye Yağ Enjeksiyonu
  • Meme Protezi Değişimi
  • Meme Asimetrisi Estetiği
  • Meme Ucu “Başı” Estetiği

 

Meme Estetiğinin 3 En Çok Tercih edilen Prosedürünü Op.DR.LEYLA ARVAS Detaylandırdı;

 

Meme Küçültme Prosedürü Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

Kadınların çoğu göğüslerinin çok büyük ve rahatsız olduğunu düşünüyor. Büyük göğüsler bel ve sırt ağrılarına, sütyen kayışlarından omuzlara kanal açmaya, baş ağrısı, boyun ağrıları, kol ağrısı ve hatta göğüslerin altındaki döküntülere dahi yol açar. Daha küçük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar için çözüm, göğüs küçültme prosedürüdür.

 

İstanbul’da Meme Estetiği sayesinde, Meme küçültme prosedürü fazla meme dokusunun ve cildin çıkarılmasını, göğüs dokusunun ve meme-areola kompleksinin göğüs duvarında daha yüksek bir şekilde yeniden konumlandırılmasıdır. Hastada areola “meme ucu” çevresinden dikey bir skar halinde iz oluşur.

 

Meme küçültme işleminden sonra, büyük miktarda doku hareket ettirilirse dren kullanımına ihtiyaç olabilir. Kesiler üzerinde en az 48-72 saat boyunca yerinde kalan pansumanlar uygularım. Pansumanlar çıkarıldıktan sonra hastam duş alabilir. Birçok hasta 1-2 hafta içinde işe dönebilir. Hastalar 6-8 hafta boyunca ağır kaldırmaktan kaçınmalıdır. Memeler başlangıçta şişecektir, ancak şişme azalır ve göğüsler birkaç ay takibinde yerleşir.

 

Meme Büyütme Prosedürü Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

Meme büyütme, göğüslerin boyutunu artırmak için salin veya silikon meme implantlarının yerleştirilmesi uygulamasıdır. Uygun meme implantı boyutunu belirlemek için, hastalar ile görüşmemde ortak kararlar almamız çok önemlidir. Her kadının göğüslerinin nasıl görünmesini istediğine dair farklı bir fikri vardır. Meme Büyütme ameliyatı genel anestezi altında hastanede 1 - 1,5 saat içinde tamamlanır. Kesiler üzerinde en az 48-72 saat boyunca yara üzerinde kalması gereken pansumanlar uygularım. Pansumanları çıkardığım günden sonra hastam duş alabilir. Birçok hastam 1-2 hafta içinde işe dönebiliyor. Hastalar 6-8 hafta boyunca ağır kaldırmaktan kaçınmalıdır. Memeler başlangıçta şişecektir, ancak ödem azalır ve göğüsler birkaç ay takibinde yerleşir.

 

Meme Dikleştirme Prosedürü “Mastopeksi” Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

Kadınlar yaşlandıkça göğüslerinin yanlış yerde olduğunu farkedebilirler. Meme boyutlarından memnun olsalar da göğüs derileri geri dönüşü olmayan bir şekilde sarkmış olabilir. Geri kalan meme dokusu memenin dibine düşerken, memenin üstü düz ve boş görünür. Bu durumlarda, göğüs dokusunun göğüs duvarında daha yüksek olması için göğüslerin kaldırılması gerekir. Bir  kadın sadece göğüslerinin kaldırılmasını istediğinde, “mastopeksiye” ihtiyacı vardır.

 

Meme kaldırma derecesine bağlı olarak, bir mastopeksi fazla cildin alınmasını, meme yapısının daha yükseğe taşınmasını içerir. Çoğu meme dikleştirme (mastopeksi) işlemi daha fazla cilt alınmasını gerektirir.

 

Meme Estetiği İstanbulda, meme dikleştirme prosedüründen sonra, büyük miktarda doku hareket ettirilmişse drene ihtiyaç duyulabilir. Kesiler üzerinde en az 48-72 saat boyunca yerinde kalan pansumanlar uygularım. Pansumanları çıkardıktan sonra hastam duş alabilir. Birçok hasta 1-2 hafta içinde işe dönebilir. Hastalar 6-8 hafta boyunca ağır kaldırmaktan kaçınmalıdır. Memeler başlangıçta şişecektir, ancak şişme azalır ve göğüsler birkaç ay takibinde yerleşir.

 

Meme Estetiği İstanbul’da Uygulanan Her Prosedür İçin En Doğru Detayları Op.Dr.Leyla Arvas ile Quartz Poliklinikteki Görüşme Muayenesinde detaylandırmak için +90 212 241 46 24 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar'la da yakın temas!
Rahmi Kızmaz'dan İnönü'de unutulmaz gol
Aksal'a 'genel müdür' tepkisi
25 Kasım'da çifte bayram
29 Ekim'e özel ziyaret
ADD'nin 97. yıl manifestosu
Çocuk Evi'nde bayram
Cumhuriyet fidanı: 29 Ekim 500 dikim
‘Demokrasimize sahip çıkmalıyız’
TÜ'de Cumhuriyetin 97. yıl fidanı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama