ANASAYFA
27 Eylül 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
THK kurbana hazır
Türk Hava Kurumu Edirne Şubesi Başkanı Av. Coşkun Molla, "Kurban derisi toplama görevimiz önceliklidir" dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 27-07-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
THK kurbana hazır

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Aytunç ÖNÜR
Türk Hava Kurumu (THK) Edirne Şubesi Kurban Bayramı'nda deri toplama faaliyetini gerçekleştirecek. Şube Başkanı Avukat Coşkun Molla, deri toplama faaliyetleriyle ilgili şube olarak gerekli hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Av. Molla, "Kurban derisi toplama görevimiz önceliklidir" dedi.
THK Edirne Şubesi Kurban Bayramı'nda gerçekleştireceği deri toplama faaliyetleriyle ilgili hazırlıklarını tamamladı. Şube Başkanı Av. Coşkun Molla konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
"KURBAN DERİSİ TOPLAMA GÖREVİMİZ ÖNCELİKLİDİR"
“Kurban Bayramı bütün Müslümanlar için kutsal bir bayram. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çağın ötesinde bir vizyona sahip olan bir insan olarak özellikle Türk halkının ve ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel özelliklerini geliştirmek amacıyla bir takım sivil toplum kuruluşları kurmuştur. Bu kuruluşlardan bir tanesi de Türk Hava Kurumu'dur. 
Türk Hava Kurumu'nun amacı sosyal dayanışmanın en güzel örneklerini yerine getirmekle birlikte milli servet olan kurban derisini de ekonomimize kazandırmak. Ekonomik anlamda ülkemizi güçlendirmek. Ve tabi ki havacılık konusunda ülkemizi, gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmak. THK olarak bunu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.     
Kurban derisi toplama görevimiz önceliklidir. Amacımız kurbanın dersini de ekonomiye kazandırmak. Geçtiğimiz yıl kurban derisine müşteri çıkmadığı için toplayamamıştık. Bu durum topluma olumsuz yansıdı. Başta biz olmak üzere çok insan üzüldü. Bizden kaynaklı bir sorun değildi. Bu yıl ihaleleri yapabildik. Sığır derileri 55,5 TL, keçi derileri 2 TL, koyun 1,5 TL. Fiyatlar yüksek olmasa da derilerin heba olmaması anlamında ve bu faaliyeti sürdürebilmek anlamında derileri toplama kararı alındı. Bu aynı zamanda fedakarlık anlamına geliyor. 
Toplama faaliyetleriyle ilgili Edirne'de şube olarak gerekli hazırlıkları yaptık. Bu konuda en büyük destekçimiz Edirne Belediyesi oldu, onlara teşekkür ediyorum. Bütün muhtarlarımıza hazırladığımız afişleri gönderdik. Toplama yapacak ekiplerimiz oluşturduk. 
İLK İKİ GÜN DERİ TOPLANACAK
Deri toplama işlemleri tüm Türkiye'de olduğu gibi bayramın bir ve ikinci günü gerçekleşecek. İlk 2 gün kesilecek kurbanların derilerini bağışlamak isteyen vatandaşlarımız ekiplerimize ve kesim yerlerindeki görevli arkadaşlarımıza kurban derilerini teslim edebilecekler. Bu seneki düzenlemeye göre sığır ve keçi derileri Lüleburgaz'a teslim edilecek. Koyun derileri konusunda toplama merkezi henüz oluşturulmadı ama bizim isteğimiz Lüleburgaz'da yapılması. Köylerden de topluyoruz. Ekiplerimiz oluşturuldu ve 6 hattımız var 1 şoför 2 toplayıcı olmak üzere. Kurban ibadetimizi olağanüstü koşullarda yerine getirmeye çalışıyoruz. Bir gelenek haline gelmiş olan THK'ye kurban derisi bağışlarını aksatmadan devam ettireceğiz. 
"GEÇEN SENE İÇİN ÜZGÜNÜZ"
Geçen sene için üzgünüz. Bizden kaynaklı bir sorun değildi. Bu sene toplayabilmek için gerekli bütün fedakarlıklar yapıldı. Edirnelilerden THK olarak kurban derisi bağışlarını bekliyoruz.
ŞUBE BAYRAM BOYUNCA AÇIK
Edirne şubesi Kurban Bayramı süresince açık olacak. Edirne Merkez olarak kurban derisini toplayacağımız yer Sarayiçi'nde stadın altındaki dükkanlardan biri. Derilerin korunması açısından daha rahat korunabilecek bir ortam. Derileri orada toplayacağız.
KESİM NOKTALARI
Edirne merkezde belirlenen 14 kesim yerleri de Karayusuf Köyü, Baykal Et (Ticaret Borsası Yolu üzeri), Karaağaç Mahallesi Sığır Yolu Mevkii, Edirne Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Umurbey Mahallesi Büyük Döllük yolu üzeri), Tarım Açık Cezaevi yolu üzeri (TOKİ konutları altı), Kemalköy Köyü, E5 karayolu üzeri Ford Plaza yanı, İskender Köyü-Öztrakya, Kirişhane Bahçe Çiftliği, Üyüklütatar Köyü, İstansayon Mahallesi Tekirdağ Caddesi No:5, Yeniimaret Bademlik Caddesi Başkemer Tabya Sokak No:1”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
VRF Klima Nerelerde Kullanılır?
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama