ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Cennet köşede 'Cehennem!’
Edirne'nin cennet köşelerinden Saros Körfezi'ndeki Sultaniçe ve Gülçavuş köyleri arasında sınır oluşturan Sultaniçe Deresi'nde son günlerde yaşanan toplu balık ölümleri endişe yarattı… Yöre halkı ve tatilciler Sultaniçe Deresi'ndeki balık ölümlerinin nedeninin bir an önce kapsamlı bir araştırma gerektirdiğini belirtti…
Haberin Yayın Tarihi: 10-08-2020 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Cennet köşede 'Cehennem!’

Edirne'nin cennet köşelerinden Saros Körfezi'ndeki Sultaniçe ve Gülçavuş köyleri arasında sınır oluşturan Sultaniçe Deresi'nde son günlerde yaşanan toplu balık ölümleri endişe yarattı. Yöre halkı ve tatilciler Sultaniçe Deresi'ndeki balık ölümlerinin nedeninin bir an önce kapsamlı bir araştırma gerektirdiğini belirtti.
Enez'in Sultaniçe - Gülçavuş köyleri arasından akarak Ege Denizi ile buluşan dere, yazlık sitelerinin kanalizasyon atıklarını taşıyor. Bu arada Büyük Evren'de faaliyet gösteren bir şirketin kimyasal atıklarının da bu dereye deşarj edildiği biliniyor. Bu arada bölgedeki yaygın çeltik ekimi sonucu tarım ilacı içeren çeltik suyunun da aynı dereyi ne kadar tehdit edip etmediği de ayrı bir konu başlığı olarak öne çıkıyor.
Her iki köyün sahil kesimindeki tatil sitelerinde ikamet eden vatandaşlar, toplu balık ölümleri karşısındaki endişelerini dile getirirken, şunları kaydetti:
“Kış aylarında açık olan, yaz aylarında ise denize akışı çoğunlukla kapalı tutulan derede meydana gelen balık ölümlerinin, kimyasal atıklar sonucu mu, yoksa bu bölgede yerleşik yazlık sitelerin kanalizasyon  deşarjından mı kaynaklandığı yapılacak su analiziyle saptanmalıdır. Böylece, alınacak önlemlere veri tabanı oluşacak ve halk sağlığını tehdit eden bu soruna köklü çözümler geliştirilebilecektir.
Bölgedeki bazı sitelerin arıtma tesisini çalıştırmadan kanalizasyon atıklarını Sultaniçe Deresi'ne deşarj ettikleri de yöre halkının şikayetleri arasındadır. Yetkililerin gereken kontrolleri aksatmadan yerine getirmesi, çözüme dair önemli bir adım olacaktır.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
'Lütfen biraz sabır'
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama