ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gegeoğlu MYK'da
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Kadın Kolları Başkanı ve Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Çiğdem Gegeoğlu CHP Kadın Kolları 14.Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan seçilen Aylin Nazlıaka'nın Merkez Yönetim Kurulu listesinde yer aldı…
Haberin Yayın Tarihi: 11-08-2020 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gegeoğlu MYK'da

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Kadın Kolları Başkanı ve CHP Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Çiğdem Gegeoğlu CHP Kadın Kolları 14.Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan seçilen Aylin Nazlıaka'nın MYK listesinde yer aldı. Gegeoğlu,"Rotamız iktidar kotalar bize dar" dedi.
CHP'li Çiğdem Gegeoğlu, Kadın Kolları 14.Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan seçilen Aylin Nazlıaka'nın MYK listesinde yer aldı. Gegeoğlu şunları söyledi:
"Partimizin 14. Olağan Kadın Kolları Kurultayında Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka olmuştur. Seçime iki aday katılmış olup Fatma Köse 204 oy, Aylin Nazlıaka 309 oy almıştır. Edirne'den kadın mücadelesini temsil etmek üzere girdiğim MYK listesinde şahsımı destekleyen Kadın Kolları Genel Başkanıma ve tüm kadın yoldaşlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.
 "ROTAMIZ İKTİDAR KOTALAR BİZE DAR"
Bizler Cumhuriyetimizin aydın yüzleri, ülkemizin umutları, yarınları ve altı okun emektar kadınlarıyız. Bizler yeri gel-diğinde hayatını hiç düşünmeden riske atan, kar kış, yağmur çamur demeden sokaklarda terini akıtıp çalışan, kapı kapı gezen, broşür dağıtan, ailesinden, sev-diklerinden feragat eden, yaşamından kısan, bütün varını yoğunu partisine veren bu partinin emektar kadınlarıyız. Müca-delemize yeni bir soluk katmak için, korkunun sofrasında yıl-gınlığı reddederek, faşizme karşı demokrasinin bayrağını taşımak için, çocuk işçilerden çocuk gelinlere, kadına yönelik şiddet taciz ve tecavüzlere, işsizlik ile gelen intiharlara kadar bize mahkum edilen karanlığı kadın örgütümüz ve partimizle omuz omuza mücadele edecek yok edeceğiz. Sefaletten inleyenlerin, birikimini, icra ve iflas takiplerinde kaybedenlerin, elektrik, su parasını, kira ve çocuğunun ihtiyacını karşılayamayanların hak, hukuk adalet diyenlerin, çiftçilerin, emeklilerin haksızlığa uğrayan herkesin sesi olacağız. İktidar yolunda en önde yürümeye devam edeceğiz. Bu ailenin bir parçası olmanın gururuyla iktidara giden yoldan tüm yoldaşlarıma "Rotamız iktidar kotalar bize dar" diyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum."
MYK ASIL LİSTESİ
Armağan Akyüz, Adile Merve Altınbaş Yılmaz, Perihan Altıok, Hürmüz Avcı, Nurşen Balcı, Cansu Bülbül, Suzan Çakırbeyli, Azize Çerçoğlu, Aliye Ersever, Nejla Erdem, Çiğdem Gegeoğlu, Ayten Gülsever, Mehtap Yücel, Nejla Karatepe, Merve Kır, Fevziye Pehlivan, Hatice Semerci, Fisun Sökmez, Kamile Bahar Önal ve Yasemin Yılmaz.
PEKCANLI: EDİRNE'DEN DEĞİL TRAKYA'DAN BİR İSİM GİRDİ
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı da “Kadın Kolları Kurultayımızı bitirdik. Önceki hafta da Ana Kademe Kurultayı'nı bitirmiştik. Edirne'den değil Trakya'dan bir isim girdi. İl Kadın Kolları Başkanımız Çiğdem Gegeoğlu, Aylin Nazlıakan'ın yönetim kuruluna girdi. Örgüt olarak bu çalışmayı destekledik. Çiğdem Başkanın kadın kollarında 7-8 yıllık bir emeği var. Ben İl Başkanı olduktan sonra partiyi farklı bir yere çekmeye çalıştım. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları'na ağırlık vermeye çalışan bir İl Başkanı yapısındaydım. İlk kongremde İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ana kademe kurultay delegesiydi. Bu Türkiye'de çok nadir olan bir şeydir. Hatta çoğu ilde böyle bir şey yoktur. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarını kurultay delegesi göstererek partinin yan kollarına da ne kadar önem verdiğimizi göstermek istedik. Geçtiğim Gençlik Kolları Kurultayı'nda şimdi ki İl Genel Meclis üyemiz Kutay Özköse Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı oldu. Hala o göreve devam ediyor. Tabi bunun yanına da İl Kadın Kolları Başkanımız Çiğdem Gegeoğlu Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Merkez Yönetim Kurulu üyesi olunca bir başkan olarak gururlanmamak elde değil. Kurultayda ana kademeyle ilgili gelişmeleri partililerimiz merak ediyor. 
“İL BAŞKANI OLARAK GURUR DUYDUM”
Bu kurultayda en önemli kademelerden birisi de Divan Kurulu'nda yani kurultay yönetecek yönetimde yer almaktır. Sayın Genel Başkanımızın da takdiriyle kurultayda ikinci başkandım. Bu kurultaylar bitti. Bir tek Ankara'da Gençlik Kolları Kurultayı kaldı. Onun da tarihi pandemiye göre tekrar belirlenecek. Bir yapılanma içine girdik. Üye kampanyası başlattık. Biz artık kırgınlıkları bir kenara bırakıp parti bir araya gelince özellikle Edirne'de İl Kadın Kolları Başkanımız Genel Başkan Yardımcısı olabiliyor. Daha önceki Gençlik Kolları Başkanımız Kutay Özköse Gençlik Kollar Genel Başkan Yardımcısı oluyor. Edirne örgütü bu anlamda Ankara'da iyi bir ivme yakaladı. Çiğdem Başkanı tekrardan kutluyorum. Edirne İl Başkanı olarak kendileriyle gurur duyuyorum. Partimize hayırlı olsun.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
'Lütfen biraz sabır'
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama