ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Komşuda Edirne hasreti’
ETB'nin Yambol TSO ortaklığında uyguladığı 'Bilgi Güçtür' isimli projenin kapanış toplantısında konuşan Euroclub Woman Başkanı Tatyana Balakchieva, pandemi nedeniyle son dönemde gelemedikleri Edirne'de yeniden olmaktan büyük heyecan duyduklarını söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 12-08-2020 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Komşuda Edirne hasreti’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne Ticaret Borsası'nın Türkiye-Avrupa Birliği İş Diyaloğu Hibe Programı kapsamında Yambol Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında uyguladığı, 'Bilgi Güçtür' isimli projenin kapanış basın toplantısı Margi Hotel toplantı salonunda yapıldı. Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, “İkili ticaretteki artış oldukça memnuniyet ve ümit vericidir” dedi. 
Edirne Ticaret Borsası'nın Türkiye-Avrupa Birliği İş Diyaloğu Hibe Programı kapsamında uyguladığı, 'Bilgi Güçtür' isimli proje toplantısının açılış konuşmasını Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk yaptı. 
Edirne Ticaret Borsası'nın, her yıl artan ticaret hacmiyle bölge ekonomisinin gelişmesinde önemli bir rol oynadığını belirterek söze başlayan Öztürk, “Borsamız; bu rolün daha da kuvvetlendirilmesine, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik süreci kapsamında uyguladığı projelerle katkı sağlamaya, hiç şüphesiz, devam edecektir. Proje sonucunda; kurumumuzun insan kaynakları ve hizmet kalitesini planladığımız şekilde geliştirmiş; Avrupa Birliği üyelik sürecinde borsa olarak üstlendiğimiz rolü arttırmak adına, diğer AB üyesi oda ve borsalar ile sürdürülebilir iş birliği fırsatlarının temelini de atmış olduk” dedi.
Süreçte yapılan ziyaret ve çalışmalara da değinen Öztürk, faaliyetler sayesinde borsanın, AB üyesi her iki oda ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkilerinin güçlendiğine inandığını belirtti ve şunları söyledi:
İKİLİ TİCARET ARTIŞINDA MEMNUNİYET 
“Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ekonomik ilişkiler stratejik ve jeopolitik öneme sahiptir. Ekonomik ilişkilerimizin üstlendiği rol ve sahip olduğumuz potansiyel sayesinde hedefimiz, her iki ülke halkının refahının daha ileriye götürülmesidir.
Türk şirketlerinin Bulgaristan'daki yatırımları da ön sıralardadır. İkili ticaretteki artış oldukça memnuniyet ve ümit vericidir. Her şeyden önce komşuyuz. Komşuluk kültürü her iki ülke için de çok önemli. Odalar ve borsalar olarak, aramızdaki iletişimin daha da geliştirilmesi adına bu projelere önem verilmesinin gerekliliğine inanıyorum. Birlikte daha büyük projelere imza atacağımıza ve dostluğumuzun daimi olacağına inanıyorum.
Borsamız adına; Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde, daha ileri, daha güçlü bir Edirne için verdiğiniz değerli desteklerinizden dolayı, başta Yambol TSO Başkanı Stoycho Stoychev'e, Euroclub Woman Başkanı Tatyana Balakchieva'ya ve proje ekiplerine teşekkür ediyorum.”
“PANDEMİ SONRASI HAYAT DAHA GÜÇLÜ OLACAK”
Yambol TSO Başkanı Stoycho Stoychev de, pandemi sonrası herkesin hayatına daha güçlü devam etmesini diledi ve şunları söyledi:
 “Bulgaristan, Türkiye ve Avrupa Birliği'nin bayrakları arkasında oturmuş kendimi çok iyi hissediyorum. Onlar toplantımızın en özel sembolleri. Çok önemli çünkü bizim hem geçmişimizi hem geleceğimizi işaret ediyor. Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir şekilde Avrupa Birliği'ne adım atmıştır. Türkiye ve Bulgaristan ilişkilerinin güçlü olması Avrupa Birliği'nde göz önündedir. Aslında bu proje kapsamında, işleyiş sürecinde güçlü bir şekilde pandeminin de bitmesini bekledik. Umduğumuzdan daha kısa sürede pandemi krizini atlatacağımıza inanıyorum. 
Pandemi süreci bittikten sonra ticari anlamdaki ilişkilerimizin güçleneceğine inanıyorum. Her iki ülkede de güçlü ilişkilerin yapılması istenecek. Çünkü krizin getirdiği şeylerin aşılması gerekecek. Bu proje sayesinde Bulgaristan, Türkiye ve Avrupa Birliği'nden yüzlerce insanı bir araya getirdik. Bu insanların birçoğu şu anda arkadaş. Edirne Ticaret Borsası, Yambol ve Euroclubwoman Derneği'yle birlikte başka projeler de gerçekleştireceğiz. Amacımız çok yakın şekilde tüm değişimleri takip etmek. Pandemi sonrası herkesin hayatına daha güçlü devam etmesini diliyorum.”
“ÇOK HEYECANLIYIZ”
Euroclub Woman Başkanı Tatyana Balakchieva ise yeni projelerin devamını diledi ve şöyle konuştu:
“Bugün çok heyecanlayız. Çok uzun aradan sonra tekrardan buradayız. Geçen yıl çok güzel bir eğitimimiz vardı. Buraya çok sık geliyorduk. Kendimizi evimizde gibi hissediyorduk. 10 kadın üyemiz bu eğitimleri aldı. Bunun dışında iki rol model arkadaşımız hayat hikayesini anlattı. Bu iki kadın aslında şunu gösterdi. İki kadın ticarette nasıl yol alabilir. Hayat hikayelerinden çok memnun kaldık ve devamının gelmesini istiyoruz. Umudumuz böyle projelerin olması. Proje ekibindeki arkadaşlar çok disiplinli bir şekilde çalıştılar, onlara teşekkür ediyorum. Yeni projelerin yapılması için aslında bu büyük bir başarı. Yenilerinin olmasını diliyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
'Lütfen biraz sabır'
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama