ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Öğrenci dostu köfteci
Emekli olduktan sonra seyyar olarak başladığı köfteciliği 10 yıldır menüsünü zenginleştirerek Cumartesi Pazarı yolundaki mekanında sürdüren Hüseyin Akgül, her gün onlarca kişiye hizmet veriyor…  
Haberin Yayın Tarihi: 13-08-2020 07:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Öğrenci dostu köfteci

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Emekli olduktan sonra seyyar olarak başladığı köfteciliği 10 yıldır menüsünü zenginleştirerek Cumartesi Pazarı yolundaki mekanında sürdüren Hüseyin Akgül, her gün onlarca kişiye hizmet veriyor.  Oğlunun üniversiteye adım atmasıyla hizmet aşkı başlayan Akgül,”Hiçbir öğrenciyi kapımızdan geri çevirmedik” dedi. 
Emekli olduktan sonra oğlunun üniversiteyi kazanmasıyla esnaflığa soyunan Hüseyin Akgül, Cumartesi Pazar yolu üzerinde açtığı mekanda lezzetlerini halkla buluşturuyor. Seyyar tezgahında işe köfteyle başlayıp ün salan Hüseyin Akgül, esnaflık öyküsünü şöyle paylaştı:
2006 yılında Trakya Üniversitesi (T.Ü) Hastanesi'nden emekli oldum. Emekli olduktan sonra seyyar köfteciliğe başladım. 4 sene seyyar olarak çalıştım. Çalışmayı seven bir insanım. Çalışmadan duramam. Oğlum emekli olduğum yıl İstanbul Üniversitesi'ni kazanmıştı. Hem bir şeyler üretmek, kazanmak hem de çocuklara yardımcı olmak; bir meşgalem olsun istedim. Seyyar köfteciliğe başladım. 
“HİÇBİR ÖĞRENCİMİZİ KAPIMIZDAN GERİ ÇEVİRMEDİK”
Bilhassa öğrencilere çok hizmet verdik. Öğrenci için çok mücadele verdik. Öğrenci maddi olarak müsait değilse bile hiçbir öğrenciyi kapımızdan geri çevirmedik. 2010 yılında dükkân açtım. Dükkânı açtıktan sonra bu hizmeti daimi olarak devam ettirmeye çalıştık. O gün bu gündür öğrenciler bizi yalnız bırakmadı. Halktan gelenler de mutlu oldular. Biz de mutluyuz; üretime devam ediyoruz. Mezun olup memleketine dönen öğrenciler tekrar Edirne'yi ziyarete geldiğinde mutlaka bizi de ziyaret ederler. Çünkü ben onlara elimden gelen en iyi hizmeti vermeye çalıştım. Buradan öğrenciler kesinlikle mutlu gitmiştir. Şu anda öğrenciler yok. Edirne'nin yerlisi bize yeteri kadar yardımcı oluyor. Tabi ki öğrenci olmadığı zaman satışlarımız zayıf oluyor. Köfte, uykuluk, kokoreç, sucuk, tavuk, nohutlu pilav, mercimek çorbası yapıyoruz. Elimizden geldiği kadar iyi hizmet vermeye çalışıyoruz.”
Akgül, “Sokak lezzetleri bizim çalıştığımız zamanlarda iyi bir rağbet görüyordu. Şimdiki sokak lezzetlerinin ne aşamada olduğunu bilmiyorum” dedi ve şöyle devam etti:
“Dükkânda herhangi bir sıkıntımız yok. Gelen kişiler buradan mutlu ayrılıyor. İyi bir hizmet vermeye çalışıyoruz. Ürünlerimde bir değişiklik olmadı. Seyyar şekilde çalışırken de aynı ürünlerini kullanıyordum. Gelen müşterilerimiz mutlu ve memnun bir şekilde dükkânımızdan ayrılıyor. Günde yaklaşık 400 kişiye hizmet veriyoruz. Dükkandaki hizmet seyyar hizmete göre daha zor. Mekânın yükü ağır oluyor. Çalışanlar olsun temizlik olsun daha dikkatli olmak zorundasınız. Seyyarda tek başınıza çalışıyorsunuz. Çalışanlarınıza karşı bir sorumluluğunuz oluyor. İşin maddi boyutu biraz daha ağır basıyor. Bu işe tek başıma başladım. Şu anda 5 kişi çalışıyoruz. Sabah 08.00'den gece 02.00'ye kadar çalışıyoruz.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
'Lütfen biraz sabır'
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama