ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Köylünün daha nesini alacaksınız?’
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, herkes salgın hastalıkla uğraşırken Tarım ve Orman Bakanlığı'nın e-devlet üzerinden Uzunköprü'nün 6 köyündeki 2 bin 200 dekarlık boş orman arazisini 'özel ağaçlandırma'ya açtığını belirterek yöre halkını uyanık olmaya çağırdı…
Haberin Yayın Tarihi: 14-08-2020 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Köylünün daha nesini alacaksınız?’

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, herkes salgın hastalıkla uğraşırken Tarım ve Orman Bakanlığı'nın e-devlet üzerinden Uzunköprü'nün 6 köyündeki 2 bin 200 dekarlık boş orman arazisini 'özel ağaçlandırma'ya açtığını belirterek yöre halkını uyanık olmaya çağırdı.
Özel ağaçlandırma kapsamına alınan köyleri tek tek ziyaret ederek yöre halkını bilgilendiren Gaytancıoğlu, bugün mesai saati bitimine kadar buraları ağaçlandırmak için başvurmamaları halinde arazilerin teklif veren özel firmaların olacağına dikkat çekti. Milletvekili Gaytancıoğlu, “Köylünün daha nesini alacaksınız?” diye sorduğu açıklamasında şunlara yer verdi:
“Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de 1-30 Nisan 2020 tarihleri arasında herkes salgın hastalıkla uğraşırken Tarım ve Orman Bakanlığı e-devlet üzerinden Uzunköprü'nün Yağmurca, Alıç, Altınyazı, Sipahi, Çalıköy ve Hamidiye köylerindeki toplam 2 bin 200 dekarlık boş olan orman arazisini özel ağaçlandırma'ya açtı. Bu köylerin muhtarlarına 2 gün önce Edirne Orman Müdürlüğü'nden yazı gitti. Eğer yarın yani 13 Ağustos 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bu arazileri köylüler kendileri ağaçlandırmak istemezlerse, araziler teklif veren özel firmaların olacak. Biz de Uzunköprü ilçe başkanım Muammer Çetiner, il genel meclis üyelerimiz Ahmet Sarıgül ve Mustafa Üstün ile birlikte bu köyleri ziyaret ederek yarın mesai bitimine kadar dilekçe vermelerini sağlamak için bilgilendirme toplantıları yaptık. Tüm köylülerimize teşekkür ederiz. Herkes yarın dilekçe verecek. Boş olan orman arazilerinde ceviz ve badem dikilecek. Bu ceviz ve badem ağaçları köylülerce imece usulü ile bakılacak, elde edilecek gelir hane başına bölünecek. Böylece ormanlar şirketlerin değil halkın olacak.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
'Lütfen biraz sabır'
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama