ANASAYFA
30 Temmuz 2021 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Önce sağlıklı beslenme
Lösemili Çocuklar Vakfı Edirne İl Temsilciliği Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşen organizasyonda LÖSEV'e kayıtlı ailelere taze et ve et ürünlerini ulaştırdı…
Haberin Yayın Tarihi: 21-08-2020 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Önce sağlıklı beslenme

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
'Önce Sağlıklı Beslenme' diyen LÖSEV, Lösemili çocuklar ve onko hastaları tedavi boyunca proteinden yüksek ve sağlıklı beslenebilmesi için et ve et ürünleri dağıtımlarını yıl boyunca sürdürüyor. LÖSEV Edirne İl Temsilciliği Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ETSO) gerçekleşen organizasyonda LÖSEV'e kayıtlı ailelere taze et ve et ürünlerini ulaştırdı. 
Bu yıl hedef büyüterek 65 bin defa bu dağıtımı gerçekleştirmeyi amaçlayan LÖSEV'in Edirne İl Temsilciliği de dün Edirne Ticaret ve Sanayi Odası giriş katında et dağıtımını sürdürdü. 
LÖSEV Ailesinden iyileşmiş çocuk annesi, Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmelerinin çok önemli olduğunu belirtti. Bu nedenle LÖSEV'in, 12 ay boyunca kayıtlı hastalara kırmızı et yardımını sürdürdüğünü kaydeden Toker, şunları söyledi:
“En yüksek protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Yüksek protein içerikli et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar. LÖSEV'e kayıtlı ve yüzde 90'ı asgari ücret altında geliri olan lösemi ve kanser hastaları yalnızca Kurban Bayramı'nda değil, tüm yıl taze et ürünleri ile beslenebiliyor. Et ve diğer gıdalardan zengin beslenen hastaların vücut direnci yükseliyor, vücut savunmaları güçleniyor ve böylece hastalıkları kolayca yenerek iyileşiyor. Bugün burada 20 ailemize et dağıtımı gerçekleştirdik. Et dağıtımlarımızı bağışçı ve gönüllülerimizin yardımlarıyla yapmaktayız. Pademi sürecinde olduğumuz için bu sene vakfımız et dağıtımına ağırlık verdi.
PANDEMİDE İHTİYAÇ ARTTI
Pandemi nedeniyle ailelerimizin ihtiyaçları daha da arttı. Kimi tedavi görüyor kimi işinden oldu. Maddi, manevi zor bir süreçte olduğumuz ve evde kalma süresi arttığı için ailelerimizin bu desteğe daha çok ihtiyacı oldu. Bundan dolayı vakfımız et dağıtımını arttırdı. Hastalar ve aileleri LÖSEV'e destek olan tüm hayırseverlere dua ederek bu zor günlerinde onları yalnız bırakmayan bağışçılara ve LÖSEV çalışanlarına teşekkürlerini iletti.”
EVLERE KADAR ET YARDIMI
Öte yandan et dağıtım desteklerini dokuz ilde bulunan LÖSEV Şubelerinin yanı sıra Türkiye genelindeki ev ziyaretlerinde ve anlaşmalı marketlerden ulaştıran LÖSEV, yıl boyunca ailelerin düzenli olarak et ve et ürünleri yemesini sağlıyor. Kurban Bayramına çok az bir süre kala hala binlerce LÖSEV'e kayıtlı hasta ailesi geçen sene yapılan kurban bağışları sayesinde hala taze et ve et ürünleri tüketebiliyor.
KURBAN BAĞIŞLARI HAYAT VERİYOR 
Kurban Bayramı'nda LÖ-SEV'in aldığı kurban vekâletleri yıl boyunca ihtiyacı olan ailelere eşit ve adil şekilde dağıtılıyor. Yerinde ve uzaktan yapılan sosyal incele-meler sonucu ihtiyacı olduğu tespit edilen ailelere destek veriliyor. LÖSEV'e destek vermek ve “bu çorbada benimde tuzum olsun” demek isteyenlerin 0312 447 06 60 nolu telefondan ulaşabilecekleri, www.losev.org.tr internet sayfa-sından tüm çalışmaları inceleye-bilecekleri kaydedildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Sarayın gülü: Edirne
Çatı yangını korkuttu
Sevinç ve hüzün!
Cevahir, K. Makedonya Edirne Fahri Konsolosu
Yeni ayçiçeği Borsa'da
TÜ yerleşkelerine 1001 kuş yuvası
Demir'den Tercan'a sert tepki!
‘Cehalet koronadan kötü’
EDİRNE İCRA DAİRESİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama