ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Bostanpazarı kendine geliyor
Edirne merkez Bostanpazarı'nda Bulgar turistlere yönelik ticaret yapmaları nedeniyle pandemi dolayısıyla Mart ayından bu yana adeta sinek avlayan esnafın nihayet yüzü gülmeye başladı…
Haberin Yayın Tarihi: 09-09-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Bostanpazarı kendine geliyor

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Aytunç ÖNÜR
Edirne merkez Bostanpazarı'nda Bulgar turistlere yönelik ticaret yapmaları nedeniyle pandemi dolayısıyla Mart ayından bu yana adeta sinek avlayan esnafın nihayet yüzü gülmeye başladı.
Bulgaristan'dan genelde Pazartesi, Cuma ve hafta sonları gelen Bulgar vatandaşların ülkelerinin karantinayı geçen hafta kaldırmasıyla her gün Edirne'ye gelmeye başladı. Kent merkezinin yanı sıra Bulgar vatandaşlar toptancı esnafını da sevindirdi. Kimileri de çekti arabayı doldurdu bagajları. Toptancı da diğer esnaf gibi bayram yaptı. 
Edirne merkezde komşu rüzgârı esmeye devam ediyor. Güne Edirne'de erken saatler-de başlayan Bulgar va-tandaşların kimi araçla-rını otoparka bırakıp çarşıda turlarken kimi-leri de araçlarıyla Bos-tanpazarı'na toptan alış veriş için toptancılara yöneldi. 
Otoparklar Bulgar plakalı araçlarla dolup taşarken, kent merke-zinde erken saatte alış verişe koyulanların yanı sıra kimileri de en bildik alış veriş noktaları Bos-tanpazarı mevkiinde soluğu aldı. Fiyatları uygun bulan Bulgar va-tandaşlar koronavirüsü salgını öncesi olduğu gibi stoklu alış veriş yaptı. Gıdadan temizlik ürünlerine bagajlarını dolduran Bulgar vatandaşlar sevincini, özlemini ve memnuniyetini objektifimize selam vererek ifade etmeye çalıştı. 
TOPTANCININ DA YÜZÜ GÜLDÜ 
20'ye yakın toptancı esnafının bulunduğu Bostanpazarı mevkiinde uzun yıllar toptancılık yapan Murat Ticaretin sahibi Mahmut Bingöl, “1985 yılından beri esnafım. Pandemi sürecinde çok sıkıntı çektik. Geçen haftadan beri insanlar gelmeye başladı. İşlerinin iyi olması için sınır komşularınla aranın iyi olması gerekiyor. İşlerde kıpırdama başladı. Genelde toplu alımlar yapılıyor ama eskisi gibi değil. Gelenler temizlik malzemesinden gıda malzemelerine kadar her şeyi alıyorlar. Su bile alıyorlar. Eldiven, çorap gibi giyim eşyaları bile alıyorlar” dedi. 
“DOSTLARIMIZA KAVUŞTUK”
2006 yılından bu yana aynı mevkide Ay Temizlik adıyla toptan perakende işi yapan genç esnaf Nurullah Ay da, “Çok mutluyuz. Uzun süredir Bulgar müşterilerimizden ayrı kalmıştık. Artık ülkemize ilimize gelmeye başladılar. Gelir gelmez toptan alış veriş yaptılar. Durgun olan işlerimiz hareketlendi. Artık onlarla dost olduk. Dostlarımıza kavuştuk. Onlar da biz de mutluyuz” şeklinde memnuniyet ve sevincini dile getirdi.     
KENDİNCE SEVİNÇ SELAMI
Uzun süre ayrıl kaldıkları toptan mağazasını gezip doya doya alış veriş yapan Bulgar vatandaşlar da bagajlarını keyifle doldururken, sevinç, özlem ve memnuniyetini objektifimize kendince selam vererek ifade etmeye çalıştı. 
KOMŞUDAKİ LEZZETE ERİŞMENİN KEYFİ
Bu arada dün de aynı hareketlilik kent merkezinde de yaşandı öğle saati hemen hemen çoğu Bulgar vatandaş sandalye masasını boş bulduğu mekâna çöküp karnını doyurdu ve komşudaki lezzeti yeniden tadıp yemenin keyfini çıkardı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar şoföre çirkin saldırı
Yörükler'in acı günü
Edirnespor'u avucunun içi gibi biliyor
Vagonun adı üstünde!
Tavuk yumurta uçtu!
İmaret'te imaret geleneği
Elektrik kesintisi
Alt yapıda büyük heyecan
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
‘Kredi pompalamakla olmuyor’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama