ANASAYFA
28 Ocak 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kantinci kan ağlıyor!
Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Harun Özen, pandemi yüzünden okulların kapalı olması nedeniyle birikmiş borçlarının altında ezilen üyelerinin devletten acil destek beklediklerini bildirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 11-09-2020 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kantinci kan ağlıyor!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Okulların aylardır kapalı olmasıyla birlikte kantinleri de kapalı olan esnaf devletten destek bekliyor. 2020-2021 dönemi kira alınmayıp kısa çalışma ödeneğinden yararlanmak isteyen esnaf geriye dönük biriken borçlarının yapılandırılmasını istiyor. Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Harun Özen,”Devletimiz sesimizi duysun” dedi. 
Okullarda kantin işletmeciliği yapan esnaf aylardır işsiz kaldı. Birikmiş borçlarının altında ezilen esnaf devletten destek bekliyor. Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Harun Özen, kantinci esnafının acil talep ve beklentilerini sıraladığı açıklamasında devlete de seslendi ve şu açıklamayı yaptı:
“DEVLETİMİZ SESİMİZİ DUYSUN”
“Pandemi yasaklarının başla-dığı 13 Mart'ta okullarda eğitime ara verildiğinde, 'Bir öğrencimize zarar gelmesindense, varsın okullarımız ve ekmek teknesi kan-tinlerimiz kapalı olsun' mantığıyla devletimizin pandemi ile verdiği mücadeleye şartsız destek olacağı-mızı beyan ettik. Ancak 7 aydır kapalı olan ve ne zaman açılacağı belli olmayan işyerlerimizin, açılmış olsa da işlerliğinin eskisi gibi olamayacağı görünen bir gerçektir. Geçmekte olduğumuz bu hassas süreçte sükunetle sabrettik, bekledik. Tek dileğimiz; evimize ekmek götürmek, ailelerimize ve çocuklarımıza mahcup olmamak. Devletimizin bu zor günlerimizde yanımızda olup, Kantinci esnafına destek sağlamasını bekliyoruz. 
KANTİNCİ ESNAFI AYLARDIR MAĞDUR 
Bu anlamda; hizmet verdiğimiz okul kantinlerimizden 2020-2021 eğitim yılı süresince kira bedeli alınmaması; kantin çalışanlarımızın da Kısa Çalışma Ödeneklerinden yararlandırılması; kantinci esnafımıza hibe kredilerin verilmesi; 13 Mart'tan bu yana geriye dönük birikmiş vergi, yapılandırılmış olan vergi borçları ile sigorta, Bağ-Kur ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılması acil talep ve beklentimizdir. Sektör olarak devletimizden sesimizi duymasını ve gerekli desteklerin sağlanmasını istiyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne Belediyesi tribün alacak
Vakıflar'dan taşınmaz kiralama ihalesi
Bakım ve onarım hizmeti alınacak
Metro Ethernet İnternet Hizmeti alınacak
ETUS'a haciz kıskacı!
Esnaftan 'satılık' demirbaş!
Edirne’de bir Cumhurbaşkanı adayı
Edirne için yazmaya devam
‘Hedefimiz büyük’
'Fatih Köprüsü' risk altında
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama