ANASAYFA
30 Ekim 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Başcazgırın Kırkpınar üzüntüsü
Kırkpınar Başcazgırı Şükrü Kayabaş, pandemi yüzünden Edirne Sarayiçi'nin öksüz kaldığını, davulların pehlivan havalarından mahrum olduğunu, cazgırların 'Allah Allah' .nidaları ile pehlivanları salavatlayamadığını, koç yiğitlerin peşrev çekip kol bağlayamadığını, hakemler düdük çalamadığını, seyircilerin koç yiğitleri alkışlayamadığı sonuçta Türkiye'nin baş pehlivanının belli olmadığını belirterek üzüntüsünü dile getirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 11-09-2020 07:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Başcazgırın Kırkpınar üzüntüsü

Kırkpınar Başcazgırı Şükrü Kayabaş, pandemi yüzünden Edirne Sarayiçi'nin öksüz kaldığını, davulların pehlivan havalarından mahrum olduğunu, cazgırların 'Allah Allah' .nidaları ile pehlivanları salavatlayamadığını, koç yiğitlerin peşrev çekip kol bağlayamadığını, hakemler düdük çalamadığını, seyircilerin koç yiğitleri alkışlayamadığı sonuçta Türkiye'nin baş pehlivanının belli olmadığını belirterek üzüntüsünü dile getirdi.
Kırkpınar Başcazgırı Kayabaş, sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımında böyle devam etmesi halinde 2021 yılının da bu yıldan farksız olacağına dikkat çektiği açıklamasında şunlara yer verdi.
“Bu sene pandemi.dolayısı ile Edirne Sarayiçi öksüz kaldı, davullar pehlivan havalarından mahrum oldu,cazgırlar 'Allah Allah' .nidaları ile pehlivanları salavatlayamadı, koç yiğitler peşrev çekip kol bağlayamadı, hakemler düdük çalamadı, aziz seyircim koç yiğitleri alkışlayamadı velhasıl Türkiye baş pehlivanı belli olmadı, Kırkpınar ağalık ihalesi yapılamadı.
Bu virüs belası dünyayı olduğu gibi ülkemizi de esir aldı. Sadece sporda değil çocuklarımız eğitimden de mahrum kaldı. Bir çok dalda sıkıntılar baş gösterdi. İlgililer her konuda çare arayışları içinde Sonbahar ayına girdik. Önümüz Kış, dertler büyümüye devam ediyor.Bir tarafta bu virüs denen illet fazlası ile ilerliyor. Her türlü tedbire rağmen dertler büyüyor, hayatta devam ediyor, Yapacağımız tek şey tedbiri elden bırakmama. Maskemizi takalım, temizliğe riayet edelim. Biribirimizle temasımızı belli sevide tutalım.
Böyle devam ederse 2021 yılı da bu yıldan farksız olur. İnşallah bu illet dünya ve ülkemiz üzerinden bir gün önce kalkar da normal hayatımıza döneriz. Allah'tan ümit kesilmez. Yüce mevlama dua edelim de bu illet hastalığın aşısı bir an önce bulunsun. Bugün ğünlerden Perşembe. Güzel huzurlu mutlu sağlıklı bir gün geçirmenizi ve yarın Cuma gününe kavuşmayı mevlam bize nasip etsin. Hepinizin Cumasını şimdiden tebrik ediyorum. Allah'tan hepinize sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum. Mevlam ne yazmışsa o olur. Yeter ki inancımızı kaybetmeyelim. Hepiniz Allah'a emanet olunuz.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar'la da yakın temas!
Rahmi Kızmaz'dan İnönü'de unutulmaz gol
Aksal'a 'genel müdür' tepkisi
25 Kasım'da çifte bayram
ADD'nin 97. yıl manifestosu
29 Ekim'e özel ziyaret
‘Demokrasimize sahip çıkmalıyız’
Cumhuriyet fidanı: 29 Ekim 500 dikim
Çocuk Evi'nde bayram
TÜ'de Cumhuriyetin 97. yıl fidanı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama