ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETSO'da hareketli hafta sonu
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Eco Woman isimli proje faaliyetleri Bulgaristan'dan bugütn gelecek 40 kişilik heyetin katılımıyla gerçekleşecek olan “Uluslararası Toplantı Ve Sergi Faaliyeti” ile devam edecek.
Haberin Yayın Tarihi: 12-09-2020 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETSO'da hareketli hafta sonu

ETSO'dan yapılan açıklamada, Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan  Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan CB 005.2.12.079 sayılı Eco Woman - Initiatives To Manage Natural Resources For Better Life” isimli proje faaliyetlerinin devam ettiği belirtilerek şöyle denildi:
“Proje, iyi uygulamaların yürütülmesiyle sınır ötesi bölgede hava, su ve toprak gibi doğal kaynakların korunması ve kalitesinin geliştirilmesine ilişkin faaliyetler, ortak girişimler ve aktif işbirliğini amaçlamaktadır. Bu uygulamalar, sınır ötesi bölgedeki doğal çevrenin ana bileşenlerinin fiziksel ve biyolojik saflığını koruma ve yönetmeye ilişkin olarak, kişiler arasında, eğitim, bilgilendirme, danışma ve motivasyon yoluyla,  ekolojik ve organik çiftçiliği yaygınlaştırmak için farkındalık arttırmaya yöneliktir.
Şimdiye değin, çeşitli organik tarım eğitimleri, basın toplantıları, TV ve radyo programları ile ilgili alanda farkındalığı arttırmaya yönelik faaliyetler dizisi, 12-13 Eylül 2020 tarihinde Bulgaristan Euro Clup Woman ile birlikte gelecek 40 kişilik heyetin katılımıyla gerçekleşecek olan “Uluslararası Toplantı Ve Sergi Faaliyeti” ile devam etmektedir.
'Sınır Ötesi Ekolojik ve Biyolojik Üretim Forumu ve Uluslararası Sergi', Edirne Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde kurulan ve tüm Trakya'ya olduğu gibi, komşu ülkemiz Bulgaristan'a da rol model olan 'Kırsalın Doğal Pazarı' destekleri ile gerçekleşecektir.
12 Eylül 2020 Cumartesi günü Adresin Edirne Hotel'de saat 12:00' da başlayacak olan öğle yemeği 14:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan forum ile devam edecektir.
13 Eylül 2020 Pazar günü ise Edirne Ticaret ve Sanayi Odası binası önünde Bulgar Delegasyonu - ETSO tarafından düzenlenen, yerel olarak üretilen biyo, organik veya doğal ürünleri test etmek ve iyi uygulamaların değişimini yerinde görmek üzere organize edilen Kırsalın Doğal Pazarı sergisinin ziyareti gerçekleşecektir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
29 Yaş Altı Genç Girişimci Desteği
Macity Otel
İnternetten Elektrik Malzemeleri Almanın Avantajları
Emzik Zinciri
Aramızdan ayrılanlar
EDİRNE İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Çinekop fiyatına hamsi!
Restoran müdürlüğünden manavlığa
'İddaa'da dolandırıcı kazandı
‘Bu ne gamsızlık’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama