ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Eğitime uzaktan ‘merhaba’
İlköğretim Haftası kutlama programı Edirne'de de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sosyal mesafeli asgari katılımla Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreniyle gerçekleşti…
Haberin Yayın Tarihi: 15-09-2020 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Eğitime uzaktan ‘merhaba’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
İlköğretim Haftası kutlama programı Edirne'de de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sosyal mesafeli asgari katılımla Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreniyle gerçekleşti. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı; Uzaktan Eğitim, İlkokul 1 ve okul öncesi öğrencilerin yüz yüze eğitimi ile başlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün ilköğretim Haftası kutlamaları konulu 1 Eylül 2020 tarih ve 11788269 sayılı yazısı hükümleri doğrultusunda ve Edirne Valiliği'nin 2 Eylül 2020 tarih ve 11871027 sayılı Olur yazıları gereği İlköğretim Haftası Programı, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı önünde pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumundan sonra belediye bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendi. 
Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı da 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası açılış mesajında şunlara yer verdi:
“Değerli Eğitim Yöneticileri, Öğretmenler, Kıymetli Veliler, ülkemizin yarınları, geleceğimizin teminatı, sevgili çocuklarımız; 
2020-2021 Eğitim Öğretim yılına umutla, inançla, sağlıkla; Uzaktan Eğitim ve İlkokul 1. sınıflarımız ile okul öncesi öğrencilerimizin yüz yüze eğitimi ile başlıyoruz.
Bu yıl Eğitim Öğretim yılına büyük bir heyecanla başlayan sadece çocuklarımız değil; velilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, tüm eğitim çalışanlarımızdır. Bu süreçte çocuklarımızın heyecanına ve coşkusuna hep birlikte ortak olacağız. 
“ÇOCUKLUK BİZİM VATANIMIZDIR
Sevgili öğrenciler, sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. Biliyoruz ki sizlerin aldığı eğitimin gücü bizim gücümüzdür. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un belirttiği, “Çocukluk Bizim Vatanımızdır” sözünde olduğu üzere eğitiminizi en iyi şekilde, en güvenli ortamlarda gerçekleştirmeniz için her eğitim öğretim yılına olduğu gibi yeni eğitim öğretim yılına da tüm gücümüzle salgın sürecinin en başından itibaren gösterdiğimiz titizlikle hazırlandık. 
Salgının ilk günlerinden itibaren bakanlığımızca eğitimin aksamaması için her türlü önlem alınmış, tüm tedbirler uygulanmıştır. Başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılında okullarımızı güvenle açmak için salgına karşı tüm tedbirleri alarak hazırlıklarımızı tamamladık.     
Tüm eğitim camiamızın şefkati, heyecanı, özeni ve fedakârlığı ile çıktığımız bu yolda 2023 ve 2071 hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Öğrencilerimizin yeni şeyler öğrenip keşfettiklerinde gözlerinde gördüğümüz kıvılcımlar her zaman yolumuzu aydınlatacak. Bizim çocuklarımız eğitimde yine başarıdan başarıya koşarken aynı zamanda, okuyan, araştıran, düşünen ve vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetişecektir. 
MASKE - MESAFE - TEMİZLİK
Sağlıkla, huzurla; yöneticimizden, öğretmenimize, öğrencimizden, velimize hep birlikte maske-mesafe-temizlik kurallarına azami özen göstereceğimiz güzel bir eğitim öğretim yılı yaşamak temennisiyle 2020 - 2021 Eğitim Öğretim yılının serhat şehri Edirne'mize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar şoföre çirkin saldırı
Yörükler'in acı günü
Edirnespor'u avucunun içi gibi biliyor
Vagonun adı üstünde!
Tavuk yumurta uçtu!
İmaret'te imaret geleneği
Elektrik kesintisi
Alt yapıda büyük heyecan
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
‘Kredi pompalamakla olmuyor’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama