ANASAYFA
02 Ekim 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Saçıma değil gözlerime bak’
LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, “LÖSEV her türlü bağışı kabul ediyor ama kabul edilmeyen malzemelerin başında saç geliyor” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 15-09-2020 07:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Saçıma değil gözlerime bak’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) 'Hayatımız çocuklarımız' diyerek hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Bir sloganı da 'Saçıma değil gözlerime bak' olan LÖSEV postiş, peruk, saç gibi malzemeleri hijyen amaçlı kabul etmiyor. LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, “LÖSEV her türlü bağışı kabul ediyor ama kabul edilmeyen malzemelerin başında saç geliyor” dedi. 
Halka en yakın sivil toplum kuruluşlarından olan kanser hastası çocuk ve yetişkinler için hizmetlerini ara vermeden sürdüren Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) hayatlara dokunmaya devam ediyor. LÖSEV'e yapılacak bağışlarla ilgili Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker şunları söyledi:
“ÇOCUKLARIMIZ HER ŞEYİMİZ”
“Lösemili çocuklarımıza her türlü bağış kabul edilebiliyor. Bunların kullanılabilir olması çok önemli. Bizim bankalarda bağış ekranlarımız var. Hiçbir havale ücreti yatırmadan istediğiniz bankadan hatta PTT'den dahi bağış yapılabiliyor. Eşya bağışı da yapılabiliyor. Kullanılabilir düzeyde olması çok önemli. İkinci el kıyafet, elektronik aletler kullanılabilecek ölçüde olmak şartıyla bağışlanabiliyor. Kitap bağışı da yapılabiliyor. Bağışçılar bizi LÖSEV bürolarını arayıp bize ulaşabilirler. 
Biz Edirne bölgesi olarak İstanbul'a bağlıyız. İstanbul ofis irtibat numaralarını arayabiliyorlar. Beni tanıyanlar beni arıyorlar. İnternet aracılığıyla da ulaşabiliyorlar. İnternette telefon numaraları ve adresler açık bir şekilde yazıyor. Halkımız bu numaralardan rahatlıkla ulaşabilirler. Bağış yapmak isteyenler söyleyebiliyor. Özellikle eşyada araç söz konusu. O biraz zor olabiliyor. Eşya göndermek istediğimiz aileye hangi araçla göndereceğimiz nereden temin edeceğimiz de çok önemli. Bu bizde bazen sıkıntı yaratabiliyor. Çünkü o kişi nasıl götüreceğim, ne yapacağım diyebiliyor. Başka bir şehirden olabiliyor. Bu da LÖSEV ile irtibata geçerek konuşularak İstanbul'u arayarak bilgi alabiliyor. Edirne il genelinde olan bağışçılarımız da gerekirse beni de arayabilirler. Ama zaten bağış yapmak istediği zaman bu konuda Edirne halkımızın daha da bilinçli, Trakya olarak bilinçli olduğunu düşünüyorum. Çünkü internete LÖSEV diye girdiği zaman zaten irtibat numaraları dökülüyor. İstanbul'u arayıp detaylı bilgi alabiliyor. 
“KATKI SADECE KAN BAĞIŞI OLARAK ALGILANMAMALI”
LÖSEV'e katkı sadece kan bağışı olarak algılanmamalı. Bizim ailelerimizin maddi olarak da ihtiyaçları var. Çünkü LÖSEV 12 ay boyunca ailelere et dağıtımında bulunuyor. Çocukların kırtasiye ihtiyaçlarını gideriyor. Ailenin, çocuğun ihtiyacına göre cevap vermeye çalışıyoruz. Tedavi sürecinde yatan hastaya vakfımızın maddi, manevi desteği var. Ailelerin durumuna göre değerlendiriliyor. Çocuğun pijama, çamaşır, kırtasiye hastanede yattığı sürece çok ciddi gereksinimi olduğu için bunları LÖSEV zaten karşılıyor. Ailenin maddi durumuna göre değerlendiriliyor.
“DUYARLI EDİRNE HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Edirne halkımız bu konuda gerçekten hassas ve duyarlı. Maddi, manevi olsun gönüllülerimiz çok. Bize her zaman destekte bulunuyorlar. Kurban bağışları olsun maddi destekler olsun vakfa her konuda gerçekten iyi bir destek sunuyorlar. Pandemi sürecinde desteklerimiz çoğaldı. Özellikle et yardımında daha fazla bu konuya dikkat ettik. Ailelere daha çok et yardımı yapıldı. Gerçekten ihtiyacı olan ailelere 5 bin TL gibi bir nakit yardımı yapıldı. Bu sosyal medyada da paylaşıldı. İhtiyacı olan, zor durumda olan, çalışamayan, özellikle pandemi sürecinde işsiz sayısı arttığından dolayı bazı ailelerimize 5 bin TL nakit yardımda bulunuldu. 
DOLANDIRICILARA DİKKAT
Kurum olarak kapı kapı dolaşıp bağış toplamıyoruz. Bu tarz yaklaşımda olanlara da asla itibar etmeyin. Çünkü LÖSEV'in adını kullanıp kapı kapı gezip dergi satıyorum deyip makbuz dahi kesip para toplayan dolandırıcılar var. Bunlar hiç bitmedi, bitmiyor.
KABUL EDİLMEYEN BAĞIŞLARIN BAŞINDA SAÇ GELİYOR
LÖSEV her türlü bağışı kabul ediyor ama kabul edilmeyen malzemeler de var. Kabul edilmeyen malzemelerin başında saç bağışını söyleyebilirim. Postiş, peruk, saç bağışlarını LÖSEV hijyen amaçlı hiçbir şekilde kabul etmiyor. Çünkü biz çocuklarımızın bize baktığı gözleri çok önemli. 'Saçıma değil gözlerime bak' diye bir sloganımız var. 
“GEÇİCİ SÜREÇ ÇOCUKLARIMIZI BÖYLE SEVİYORUZ”
Biz çocuklarımızı böyle seviyoruz böyle kabul ediyoruz. Çünkü geçici bir süreç. Tedavisi bittiği gibi saçlarına çok daha iyi bir şekilde kavuşuyorlar. Bu yüzden peruk, takma saç gibi bağışları kurumumuz kabul etmiyor. Durumu iyi olan hayırseverler taşınmaz mallarını kuruma bağışlayıp kazandırabilirler. Bu da çok önemli. Arsa, ev gibi taşınmaz mal bağışları çocukların hizmetinde kullanılmak üzere kabul ediliyor.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bedesten'de bir ilk
Aramızdan ayrılanlar
ETUS'ta HES kodu zorunluluğu!
Veteriner Hekimler'de sürpriz itiraz!
Aşı krizi kapıda!
TÜ'ye temizlik kuvveti
Edirne alt yapı şantiyesi
Kasabanın mucize takımı
‘Önce piknikçiler ıslah olmalı’
Pandemide gülümseten beste
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama