ANASAYFA
04 Ekim 2022 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Şampiyon 'şampiyon' avında
Edirnelilerin yakından tanıdığı Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni, Dünya rekoru sahibi, Milli Sporcu Birgül Erken, Türkiye genelinde 150 genç yeteneğin belirleneceği 'Edirne'den Kars'a Serbest Dalış Şampiyon Avı” projesinin startını Edirne'den verdi… 
Haberin Yayın Tarihi: 16-09-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Şampiyon 'şampiyon' avında

Olgay GÜLER
Edirnelilerin yakından tanıdığı Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni, Milli Sporcu Birgül Erken, Türkiye genelinde 150 genç yeteneğin belirleneceği 'Edirne'den Kars'a Serbest Dalış Şampiyon Avı” projesinin startını Edirne'den verdi.
Milli Sporcu Erken, 10 Ağustos'ta Anafartalar Zaferi'nin 105. yıl dönümünde Çanakkale Assos Sokakağzı'nda kırdığı Dünya rekorundan sonra ayağının tozu ile yeni projesinin sunumu ve ön hazırlıklarına Edirne'den başladı. Milli Sporcu Erken, Edirne Valisi Ekrem Canalp'i makamında ziyaret ederek “Birgül Erken ile Edirne'den Kars'a Serbest Dalış Şampiyon Avı” adlı yeni projeyle ilgili bilgi verdi. Erken, Edirne'den Kars'a, Türkiye'nin altı ilinden (Çanakkale, Adana, Elazığ, Kars, Trabzon, Edirne) 150 genç yeteneğin belirleneceği projede, kişilere serbest dalış eğitimi verileceğini belirtti. 
'EDİRNE BİZE UĞUR GETİRECEK' 
Söz konusu projenin, belirlenen şehirlerin tanıtımına büyük katkı sağlamasını beklediklerini söyleyen Erken, projesinde Edirne'yi özellikle seçtiğini ve görüşmelere Edirne'den başladığını duyurdu. Erken, “Hem Edirne ile gönül bağı olduğu hasebi ile hem de mesai mefhumu gözetmeksizin çalışkanlığı ve dinamizmini Çanakkale'den bile duyduğumuz Sayın Valimiz Ekrem Canalp ile iş birliği içinde uyumlu çalışmalar yapacağımıza olan inancımız ile ilk görüş-melerimizi Edirne'den başlattık. Ekibimle beraber projemizi sunmak için yola çıktığımızda heyecanlıydık. Sayın Valimiz projemizi çok güzel karşıladı ve bizi çok güzel ağırladı. Projemizin ilk ayağında Edirne'miz bize uğurlu gelecek” diye konuştu.
'SERBEST DALIŞA YENİ YETENEKLERİN KATILMASINI HEDEFLİYORUZ'
Projedeki amaçlarının, dünyada son yıllarda oldukça popüler hale gelen serbest dalış branşına genç yeteneklerin katılmasını sağlamak olduğunu söyleyen Erken, “Dünyada son yıllarda oldukça popüler hale gelen serbest dalış branşına genç yeteneklerin katılması ve ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek yeni şampiyon adaylarının yetiştirilebilmesi için alt yapıların oluşturulmasının yanı sıra, ülkemizin geleceği olan gençlerimizi alkol, sigara, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sporu hayatlarının bir parçası haline getirerek bedensel ve ruhsal sağlıklarının korunmasına ve özgüvenlerinin artmasına katkı sağlamak, çevrelerindeki akranlarına örnek ve idol bireyler olabilmelerini desteklemek amaçlarıyla gerçekleştirilecek” dedi. 
'150 GENÇ YETENEK BELİRLENECEK' 
1 yıl sürecek proje kapsamında, Edirne'den Kars'a, Türkiye'nin altı ilinden (Çanakkale, Adana, Elazığ, Kars, Trabzon, Edirne) 18-35 yaş arası toplamda 75 kadın 75 erkek olmak üzere, 150 gençten oluşan bir yetenek havuzu oluşturulacak. Bu doğrultuda projenin hazırlık faaliyetleri esnasında her şehirde, proje öncesi belirlenmiş olan temsilci eğitmenler aracılığıyla 25'er genç yetenek bir araya getirilecek ve bu gençlere serbest dalış eğitimi verilecek. Proje katılımcıları arasında fırsat ve cinsiyet eşitliği gözetilerek, sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı ve üniversitelerin Spor Bilimleri Fakülteleri ve Beden Eğitimi Spor Yüksekokullarında eğitim gören hedef kitle olarak belirlendi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Trafik canavarına iki günde, iki can!
‘Yaşlı ve emekliler sendikada örgütlenmeli’
Aramızdan ayrılanlar
Memlekette seçim, Edirne'de geçim!
İnadına Söğütlük!
Edirnespor galibiyeti unuttu!
'Hızlı Tren' buluşması
Vatan Partisi Edirne'de kurultay
Kadınlar hem sattı, hem çaldı!
Tunca'da 'tonca' atık!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke