ANASAYFA
04 Ekim 2022 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kadınların belediyesi
Edirne'nin Uzunköprü ilçesinin ilk kadın Belediye Başkanı Özlem Becan, başkan yardımcılarını kadınlardan seçerek belediyenin tarihinde bir ilke imza atarken, tüm kurum ve kuruluşlara da örnek oldu… Mustafa Kemal Atatürk'ün; “Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır” sözünü ilke edinen Becan, belediyede görev yapan birer çocuk annesi Başkan Yardımcıları Hülya Lort ve Yosun Çotra ile çalışmalara daha çok kadın eli değmesini hedefliyor... 
Haberin Yayın Tarihi: 16-09-2020 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kadınların belediyesi

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne'nin Uzunköprü ilçesinin ilk kadın Belediye Başkanı Özlem Becan, başkan yardımcılarını kadınlardan seçerek Uzunköprü Belediyesi tarihinde bir ilke daha imza attı. Mustafa Kemal Atatürk'ün; “Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır” sözünü ilke edinen Becan, belediyede görev yapan birer çocuk annesi Başkan Yardımcıları Hülya Lort ve Yosun Çotra ile çalışmalara daha çok kadın eli değmesi hedefiyle ilerliyor. 
 “KADIN DİSİPLİNİ BAMBAŞKA”
Başkan Yardımcılarını kadınlardan oluşturan Başkan Becan, Hudut'a yaptığı açıklamada, “Kadın disiplini bambaşka. Bir kadın, bir anne nasıl bir aileyi bir arada tutuyorsa biz de aynı özenle Uzunköprülüleri bir arada tutacağız” dedi ve şunları söyledi:
“Belediyemizde görev yapan personelimizdi. Biri kültür işleri müdürü diğeri insan kaynakları müdürümüzdü. Kadın olmaları pozitif ayrımcılık adına elbette önemli ama gerçekten liyakata dayalı bir şekilde 1,5 yıldır görevlerini yapıyorlar. 1,5 yıl boyunca gözlemlediğim bu işi layıkıyla yapabilecek iki arkadaşımız. Kadın olmaları da çok güzel oldu. Şu anda Uzunköprü'de bir kadın Belediye Başkanı ve iki Belediye Başkan Yardımcısı ile Uzunköprü'ye tamamen kadın eli değmiş oldu. Belediye tarihinde de bir ilke imza atmış olduk. Zaten belediye tarihindeki ilk kadın Belediye Başkanı benim. İlk kadın Belediye Başkan Yardımcıları da arkadaşlarımız oldu. Her ikisinin de normal müdürlükleri devam ediyor. Görev dağıtımlarının da bir kısmını yaptık. Bazı birimlerimizi bağladık. Devamında da iş yoğunluğuna göre diğer birimleri de bağlayabiliriz. Çok güzel kolektif çalışıyoruz. Kadın disiplini bambaşka. Kadının iş sürekliliği, direnci, dayanışması bambaşka. Bu yüzden de Uzunköprü'de çok olumlu karşılandı. Performanslar da olumlu olacaktır. 
Benim de sahalarda olmam daha fazla Uzunköprü halkıyla beraber olmam adına böyle bir görev paylaşımı yaptık. Belediyede de her şeyin yolunda olduğunu bilerek gönül rahatlığıyla Uzunköprülülerle bir araya geliyoruz. Daha fazla esnaf ziyareti yapıyoruz. Odalarımızı, çeşitli birimleri ziyaret ediyorum. Bu vesileyle Uzunköprü Belediyesi kadınlara daha çok ulaşmaya başlamış oldu. 
“TÜM BİRİMLERİMİZLE AHENK İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ” 
Kadınlarımıza ayırt etmeksizin Uzunköprü'de yaşayan her kadına doğum günü partileri veriyoruz. Çok küçüktür ama anlamı o kadar büyük oldu ki. Bazı kadınlar hayat gayreti içerisinde kendi doğum günlerini bile unutuyor. Doğum gününü hiç kutlamamış kadınlarımız var. Mesela bu da kolektif çalışmanın bir ürünü. Onlara doğum günlerinde ulaşıyoruz. Doğum günlerini tebrik ediyoruz. Elimizden geldiğince arıyoruz, konuşuyoruz. Bu da kadın dayanışmasının bir örneğidir. Fikir birliğiyle böyle bir uygulama başlattık. Tüm projelerimiz bu şekilde devam ediyor. Bütün birimlerimizle ahenk içinde çalışıyoruz. Ben siyasete girdiğimden beri söylediğim tek bir şey var. Bir kadın, bir anne nasıl bir aileyi bir arada tutuyorsa biz de aynı özenle Uzunköprülüleri bir arada tutacağız.” 
İKİ YARDIMCISI DA KADIN
İnsan Kaynakları Müdür Vekili Hülya Lort ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yosun Çotra'yı başkan yardımcılığı görevine getiren Becan, sosyal medya aracılığıyla da ekibinin yeni üyelerini kamuoyu ile tanıştırdı. Başkan Becan paylaşımında, “ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün: 'Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır.' Uzunköprü Belediyesi'nin ilk kadın Belediye Başkan Yardımcıları, Uzunköprü'müze hayırlı olsun” diye yazdı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Trafik canavarına iki günde, iki can!
‘Yaşlı ve emekliler sendikada örgütlenmeli’
Aramızdan ayrılanlar
Memlekette seçim, Edirne'de geçim!
İnadına Söğütlük!
Edirnespor galibiyeti unuttu!
Vatan Partisi Edirne'de kurultay
'Hızlı Tren' buluşması
Kadınlar hem sattı, hem çaldı!
Tunca'da 'tonca' atık!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke