ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Edirne çok özel şehir’
Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov, Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaretinde Edirne'de için pek çok kültürel ve sanatsal etkinlik düzenleme planları bulunduğunu söyledi... Vali Canalp, “Edirne'mizi Türk Dünyası Kültür Başkenti olması amacıyla önümüzdeki dönem için başvurumuzu yapacağız, adaylığını resmi olarak açıklayacağız"  şeklinde konuştu…
Haberin Yayın Tarihi: 17-09-2020 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Edirne çok özel şehir’

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Büyük-elçi Düsen Kaseinov, beraberindeki heyetle Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaretinde Edirne'de için pek çok kültürel ve sanatsal etkinlik düzenleme planları bulunduğunu söyledi. Vali Canalp, “Edirne'mizi Türk Dünyası Kültür Başkenti olması amacıyla önümüzdeki dönem için başvurumuzu yapacağız, adaylığını resmi olarak açıklayacağız"  şeklinde konuştu.
VALİ CANALP'İ ZİYARET
Uluslararası Türk Kültürü Teş-kilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Edirne ziyareti kapsamında Vali Ekrem Canalp'i makamında ziyaret etti.
Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından Valilik girişinde karşılanan TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov valilik şeref defterini imzaladı. TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov'u Edirne'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Canalp, "Büyük bir coğrafyayı, Türk dünyasını temsil ediyorsunuz. Hem Edirne'yi hem Türkiye'yi hem Türk dünyasını birbirleriyle daha entegre, daha bitişik hale getirmek için birlikte çaba göstereceğiz" dedi.
Vali Ekrem Canalp,  Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını alabilmek için yoğun çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek "Temennimiz Türk Dünyası Kültür Başkenti Türkiye'den, Edirne olur. Bunu çok isterim ama Türkiye'den herhangi bir vilayet olsa da ona destek olmak isteriz. Çünkü Türk dünyası ile ilgili yapılacak kültürel faaliyetler aramızdaki bağın güçlendirilmesine gelecek nesillerinde bu bağları daha da güçlü şekilde bir vesile teşkil ediyor. Çoğunluğu Balkan coğrafyasından olmak üzere, Türk dünyasının dört bir yanından 5 bin civarında öğrenci Edirne'de eğitim görüyor. Edirne aynı zamanda Balkanlar açısından kültürel bir merkez, belki de Balkanlar'ın kültürel başkentidir. Hem coğrafi hem de kültürel olarak merkezi bir konumda olan Edirne'mizi Türk Dünyası Kültür Başkenti olması amacıyla önümüzdeki dönem için başvurumuzu yapacağız, adaylığını resmi olarak açıklayacağız"  şeklinde konuştu.
Kentin tarihi alanlarını da ziyaret eden TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Edirne'nin önemli bir kültür şehri olduğunu belirterek,  "Edirne bu anlamda iyi bir partner olabilir. Edirne'de de pek çok kültürel ve sanatsal etkinlik düzenleme planlarımız var. Amacımız Orta Asya ile Balkan coğrafyasındaki Türkleri tanıştırmak, buluşturmak ve Türk dünyasındaki öğrencileri Edirne'ye getirebilmek" dedi.
Vali Canalp konuğuna kentin asırlık el sanatlarından Edirnekari işlemesi tablo armağan etti, Kaseinov da Vali Canalp'e TÜRKSOY yayınlarını ve çini hatıra plaketi hediye etti.
BAŞKAN GÜRKAN'I ZİYARET
 TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Kaseinov ve beraberindeki heyet Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti. 
Başkan Gürkan, TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov'u Başkanlık Makamı'nda ağırladı. Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi'nin gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgiler verdi.
Edirne'de turizm destinasyonunu arttırmak adına çalışmalara devam ettiklerini belirten Gürkan, “Fatih'in Düşü” isimli proje hakkında da TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov'u bilgilendirdi. Gürkan, 4 bin metrekarelik bir alanda II. Bayezit Külliyesi karşısında gerçekleştirilecek proje ile Edirne'ye yeni bir turizm destinasyon kazandıracaklarını söyledi.
Belediye Başkanı Recep Gürkan, daha sonra TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov'a tarihi belediye binasını ve Atatürk Odası'nı gezdirdi.
TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov'da belediye binasını çok beğendiğini Edirne'nin çok özel bir şehir olduğunu söyledi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar şoföre çirkin saldırı
Yörükler'in acı günü
Edirnespor'u avucunun içi gibi biliyor
Tavuk yumurta uçtu!
Vagonun adı üstünde!
İmaret'te imaret geleneği
Elektrik kesintisi
Alt yapıda büyük heyecan
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
‘Kredi pompalamakla olmuyor’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama