ANASAYFA
24 Ekim 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Köylü pazarının öbür yüzü!
İşadamı Salim Altunhan Kırsalın Doğal Pazarı'nın açılması konusunun sıkça gündeme getirilmesini eleştirip esnafı düşünen olmadığını söylerken, buradaki bazı ürünlerden verdiği örneklerle pazarın ipini adeta pazara çıkardı…
Haberin Yayın Tarihi: 22-09-2020 07:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Köylü pazarının öbür yüzü!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Trakya Otobüsçüler Derneği Başkanı, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu İstişare Kurulu Üyesi İşadamı Salim Altunhan, Kırsalın Doğal Pazarı'nın açılmasının sıkça gündeme getirilmesini eleştirdi. Altunhan ,”Herkesin ağzında sakız gibi köylü pazarı” dedi. 
İşadamı Salim Altunhan, pandemi sürecinde Kırsalın Doğal Pazarı'nın açılması konusunun sıkça gündeme getirilmesini eleştirdi. Esnafı da düşünmek gerektiğine dikkat çeken Altunhan şunları söyledi:
“Kırsalın Doğal Pazarı hakkında ağzı olan olmayan konuşuyor. Bütün parti başkanları konuştu ama tek taraflı düşünüyorlar. Seçilmiş Belediye Başkanı dedi ki 'Pazarlar belediyenin uhtesindedir. Biz açarız, biz kontrol ederiz, biz kapatırız.' Benim garibime gidiyor. Acaba o pazarda nasıl bir menfaat var ki herkes konuşuyor veya konuşturuluyor. Bir de farklı bir taraftan bakmak lazım. Hele hele bu pandemi döneminde hastalık almış başını gidiyor. Yeni yeni yasaklar çıkıyor. Yeni yeni yaptırımlar koyuluyor. Bu halde konuşulacak hiçbir şey kalmadı mı? 
“HERKESİN AĞZINDA SAKIZ GİBİ”
Herkesin ağzında sakız gibi köylü pazarı. Burada seçilmiş bir belediye başkanı var. Senin gücün, kuvvetin varsa seçimi bekle. Seçili belediye başkanı ol. Sen aç. Ticaret Odası büyük oynasın. Gitsin fuarlar açsın. Girişimci kadınlar var. Peynirin girişimciliği mi var? Ben çok şey biliyorum. Benim bildiklerimi Belediye Başkanı Recep Gürkan da biliyor. Reçellerin toptancı marketlerden alındığını biliyor. Yumurtaların dışarıdan geldiğini biliyor. Çıkma 5 liralık tavukların köy tavuğu diye satıldığını biliyor. Orada peynirlerin çiğ sütten yapıldığını biliyor. 
“ESNAF ZOR DURUMDA”
Tek taraftan bakılmaz. Orada doğal olmayan ürünler var. Edirne'de esnaf zaten çok zor durumda. Edirne'de bir sürü kahvaltı salonu var. Onlarla lokma satmasınlar mı? Peynirciler peynir satmasınlar mı? Kira, fatura, vergi veriyorlar. Biraz da bunları düşünmek lazım. Sen Ticaret Odası'sın sana kayıtlı olanları düşüneceğin yerde gidip köyleri düşünüyorsun. 
“KÖYLÜ ÖYLE DE BÖYLE DE SATAR”
Köylü malını öyle veya böyle satar. Yeter ki üretsin. Eğer ki köylü iyi mal üretirse satar. Zaten şu an köylere gidip alıyorlar. Herkes gidip yumurtasını görüp alıyor. Edirne'deki esnafları düşünmek lazım. Herkes at gözlüklerini takmış, tek taraftan bakıyor. Köylü pazarı açılmalıdır diye konuşuyorlar. Belediye Başkanı senin emir kulun mu? 'Aç' dedin diye açacak. Diğeri 'kapa' dedi kapayacak. Bırakın Belediye Başkanını. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti maske veremezken Belediye Başkanı herkese maske, kolonya verdi. Bırakın Belediye Başkanı görevini yapsın.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Komşuda ürküten artış!
Dünya Vatandaşı Hasan Karavit
Kaçak yapı operasyonu!
Aşı listesi yalan oldu!
‘Yeni nesil siyaset’
AK Parti'de 'mazbata' heyecanı
'Pele Mehmet'e acil şifa
9 yaşından beri DSİ Spor'da
Kantinciyi sevindiren karar
CHP'de 'tencere' araştırması
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama