ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Meme Küçültme Operasyonuna Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler
Meme küçültme operasyonlarında meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilmekte, fazla meme dokusuyla derisi çıkarılmakta ve meme başı yukarıya taşınmaktadır.
Haberin Yayın Tarihi: 22-09-2020 14:41
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Meme Küçültme Operasyonuna Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Meme küçültme ve meme büyütme İstanbul gibi büyük şehirlerden daha küçük kasabalara kadar geniş bir kapsamda, kısacası dünyanın her yerinde en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında başı çekmektedirler. Kadınların ergenlik dönemlerinde vücutlarında değişime uğrayan ilk organları olan memeler çoğunlukla 17 - 18 yaşlarında esas şeklini almaktadır. Bu dönemden itibaren de bazı kadınlar memelerinin boyutları ile ilgili sorunlar yaşamaya başlamaktadırlar. Aslında her kadının büyük memelere sahip olmayı isteyeceğine dair bir önyargı vardır. Hatta meme büyütme İstanbul için bakıldığında en yaygın operasyonlardan birisi olarak düşünülür. Ancak meme büyütme ve meme küçültme İstanbul özelinde incelendiğinde eşit oranlarda ilgili gören operasyonlardır.

 

Büyük meme sahibi olmak genç kızlık döneminde duruş bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu durumdan utanan genç kızlar, öne eğilerek durumu gizlemeye çalışmakta ve uzun vadede kamburluğa kadar uzanan duruş bozuklukları ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Büyük memeler ilerleyen yaşlarda da yer çekiminin de etkisi ile sarkmakta buna bağlı olarak omuz ağrılarına yol açabilmektedir. Ayrıca sütyen askıları da omuzlarda çökmeye ve omuz görünümünde deformiteye yol açabilmektedir. Aşırı kilo alma, ilerleyen yaş, kullanılan kimi ilaçlar, tümörler, hormonal ve genetik nedenler de memelerde aşırı büyüme ve sarkmalara neden olabilmektedir. Tüm bu sorunların yanı sıra görüntüsünden memnun olmayan kimi kadınlar meme küçültme operasyonlarını tercih edebilmektedir.

 

Meme Küçültme Operasyonları Nasıl Yapılır?

 

Meme küçültme operasyonlarında meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilmekte, fazla meme dokusuyla derisi çıkarılmakta ve meme başı yukarıya taşınmaktadır. Memenin büyüklüğüne ve sarkıklığına göre operasyonda uygulanacak olan teknikte farklı cilt kesileri kullanılabilmektedir. Bunların avantajları ve dezavantajlarının hasta ile doktor arasında yapılacak görüşmeler ile değerlendirilmesi gerekmektedir.

 

Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Göğüslerin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte operasyonun süresi yaklaşık 3 ile 4 saat arasında değişmektedir. Hastaya uygulanan teknikten bağımsız olarak meme küçültme operasyonlarında iz kalması söz konusu olabilmektedir. İzler ameliyatı takip eden kısa süreli dönemde belirgin olsa da zaman geçtikçe belirsiz bir duruma gelebilmektedir. Diğer yandan meme küçültme operasyonundan sonra ciltte kalacak izler memenin hacmine, büyüklüğüne, tercih edilen yönteme ve hastanın cilt yapısına bağlı bulunmaktadır.

 

Meme Küçültme Operasyonlarında Doktor Seçimi Çok Önemli

 

Meme küçültme ameliyatının başarısını etkileyen en önemli faktörlerden birinin doktor seçimi olduğu kabul edilmektedir. Ameliyat sonrasında minimal düzeyde iz kalması, her iki meme arasında asimetri problemi yaşanmaması ve hastanın memnuniyetinin sağlanabilmesi adına operasyonun deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Ayrıca meme küçültme ameliyatından önce meme muayenesinin ayrıntılı bir şekilde yapılması, hasta öyküsünün detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ve yalnızca hastanın memnuniyetinin sağlanması adına doğru sonuçlar vermeyecek işlemlerin uygulanmaması gerekmektedir.

 

Meme küçültme İstanbul ilinde hizmet vermekte olan Op. Dr. Evren İşçi Kliniği’nde gerçekleştirilen operasyonlar arasında yer almaktadır. Alanında uzman cerrahlardan oluşan deneyimli kadrosu ile hizmet vermekte olan Op. Dr. Evren İşçi Kliniği, operasyonlardan önce hastaların beklentilerini doğru bir şekilde anlamak ve kişiye özel çözümler sunabilmek için güçlü bir hasta - doktor ilişkisinin kurulmasına özen göstermektedir.

 

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Meme küçültme ameliyatından sonra bölgeye sık aralıklarla pansuman yapılması gerekmektedir. İlk birkaç gün içerisinde birikmesi muhtemel olan kan ve sıvıların dışarı alınabilmesi için memelerin yanına dren yerleştirilmesi söz konusu olabilmektedir. Bu durum operasyonu gerçekleştiren cerrahın tercihine göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Meme küçültme ameliyatından sonra genelde hasta bir gece hastanede kalmakta normal şartlar altında ertesi gün taburcu edilmektedir. Taburcu olduktan sonra hastalar günlük fiziksel aktivitelerinin çoğunu gerçekleştirebilmekte, yüzme ve diğer sporlar ile ilgili tam fiziksel aktiviteleri yerine getirebilmeleri için yaklaşık 1 aylık bir süre gerekmektedir. Bu süre içerisinde hastaların doktorları tarafından önerilen korse sütyeni giymeleri önemli bir nokta olarak dikkat çekmektedir. Meme küçültme ameliyatı olan hastaların operasyondan sonra göğüslerine masaj uygulamaları gerekmektedir. Operasyondan sonra kısa bir süre için göğüslerde şişlik, göğüs başlarında hissizlik ve ciltte mor bir renk değişimi olabilmektedir. Ancak bu durumlar oluştuğu takdirde kısa bir süre içerisinde düzelme görülmektedir. Ameliyattan sonraki şişliklerin tamamen inmesi ve memelerin şeklinin son halini alması yaklaşık 3 - 4 ay sürebilmektedir.

 

Meme Küçültme Operasyonu Riskli midir ?

 

Meme küçültme cerrahi bir operasyon olup her cerrahi operasyon gibi bazı riskleri bünyesinde barındırmaktadır. Bununla birlikte ameliyat öncesi gerekli tetkiklerin yapılması, hastanın öyküsünün detaylı bir şekilde incelenmesi ve deneyimli bir doktor seçimi ile bu riskler kolaylıkla minimize edilebilmektedir.

 

Meme Küçültme Operasyonu Hastanın Yaşam Kalitesini Yükseltiyor

 

Meme küçültme operasyonları genel olarak kalıcı ve iyi sonuçlar vermekte, kişinin kendisini hem sosyal hem psikolojik açıdan iyi hissetmesini sağlamakta, hastayı yaşama bağlamasının yanı sıra kadınların giyim tarzını da kolaylaştıran bir operasyon olarak kabul edilmektedir. Kadınlar meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarından sonra gebe kalabilmekte ve emzirme fonksiyonlarına sahip olmaya devam etmektedirler. Ameliyatla şekillendirilmiş meme, yapısını uzun süre korumakla birlikte hastalara ameliyat sonrası süreçte özellikle kilo değişimleri konusunda dikkatli olmaları önerilmektedir. Operasyonun etkisi kilo alıp vermeye ve hamileliğe bağlı olarak değişiklik göstereceği için operasyon için zaman planlaması yapılırken özellikle dikkatli olunması tavsiye edilmektedir.

 

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://drevrenisci.com/

 

 

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar şoföre çirkin saldırı
Yörükler'in acı günü
Edirnespor'u avucunun içi gibi biliyor
Vagonun adı üstünde!
Tavuk yumurta uçtu!
İmaret'te imaret geleneği
Elektrik kesintisi
Alt yapıda büyük heyecan
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
‘Girdiler durmuyor’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama