ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘İşletmeler tökezlememeli’
Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Açıkgöz, İşletmelerin çok zor 4 ay geçirdiğini, Ekim ayı itibarı ile işletmeleri zor günler beklediğine dikkat çekti…
Haberin Yayın Tarihi: 23-09-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘İşletmeler tökezlememeli’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği (EDSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Açıkgöz, İşletmelerin çok zor 4 ay geçirdiğini, Ekim ayı itibarı ile işletmeleri zor günler beklediğine dikkat çekti. Açıkgöz, “İşletmeler tökezlerse bundan en çok piyasa ve çalışanlar zarar görecektir” dedi.
EDSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Açıkgöz pandemi sürecine değindi. Edirne ekonomisinin Bulgaristan'dan gelen müşterilerle bir nebze olsun rahatladığını kaydeden Açıkgöz sürece dair şu görüşleri paylaştı:
“Ekseriyeti mikro ölçekte olan işletmelerimiz çok zor 4 ay yaşadı. Covid 19 salgını önlemlerinin gevşemesi ile hayat bir miktar normale dönse de önümüzdeki aylar salgının başladığı Nisan, Mayıs ve Haziran döneminde işletmelerin ayakta kalması için hükümetimizin hayata geçirdiği mali destekler; kısa çalışma ödeneği, işten çıkarmanın yasaklanması, 6 ayı ödemesiz kredi desteği, vergi sigorta ertelemeleri Eylül ayında son buluyor. 
“İŞLETMELER TÖKEZLERSE EN ÇOK PİYASA VE ÇALIŞANLAR ZARAR GÖRÜR”
Ekim ayından başlayarak cari dönem vergileri ve ertelenen bu borçların birleşmesiyle işletmeleri zor günler bekliyor. Geçtiğimiz hafta KGF (Kredi Garanti Fonu  Genel Müdürü ile TÜRKONFED üyelerinin katıldığı ZOOM toplantısında bu durumun işletmelere baskısını hafifletmek için bu sefer belki de fatura karşılığı yeni KGF desteği paketinin hazırlığının yapıldığını duyduk. İşletmeler kolay kurulmuyor işletmeler tökezlerse bundan en çok piyasa ve çalışanlar zarar görecektir. Vergi oluşmaz ise devletimiz de. Covid 19 salgınından bazı sektörler zarar görmese de turizm ve bazı sektörler ziyadesiyle etkilendi ve yeni yeni toparlanma sürecine girdiler. 
BULGAR MÜŞTERİSİ BAHAR HAVASI ESTİRDİ
Bulgaristan, sınır kapılarını süreli açtığını duyursa da Bulgaristan'dan gelen müşteriler kentte bahar havası estirdi. Müşterilerimiz dövizdeki lehlerine olan durumu değerlendirmek için ziyaretlerini sıklaştırdılar bu durum esnafın yüzünü bir nebze güldürdü.
“VALİLİK GÜZEL SINAV VERDİ” 
Covid 19 salgınının yönetilmesinde Edirne Valiliği güzel bir sınav verdi. Salgının bir an önce sonlanması için iletişim kanalları sonuna kadar kullanılarak yapılan yayınlar etkili oldu. Vatandaşların bilinç düzeyi arttı. Olası yeni bir dalgada hayatımızın sekteye uğramaması için gayretler için teşekkür ediyoruz.
Bu arada güzel haberler de duyuyoruz sağlık turizminde 12 il arasında Edirne'nin de bulunması. Edirne, Balkanlarda bugüne kadar sağlıkla ilgili sağlık sektörümüzün yaptığı güzel çalışmaların meyvelerini toplayacak. Bu durumu ziyadesiyle hak ediyor. Geç de olsa isabetli bir karar. 
Hızlı tren yol çalışmaları son sürat ilerliyor. İnşallah daha kapsamlı devlet destekli yatırımlar ardından gelir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
‘Engel neymiş gördünüz!’
İki caddeye kişi sınırlaması
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Eğitimci babanın çağrısı
Öğrenciye 'emniyetli' servis
'2021 bütçesinde engelliler düşünülmedi'
29 Yaş Altı Genç Girişimci Desteği
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama