ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Erasta'ya korona darbesi!
Edirne'de sınır alışverişinin yoğunluğu nedeniyle sayıları bir dönem hızla artan, ancak pandemi nedeniyle kapılarına yaklaşık 4 ay kilit vuran alışveriş merkezleri normalleşme sürecine rağmen tüm diğer esnaf gibi zor durumda bulunuyor… Gümrük kapılarının korona tedbirleri alınarak tekrar açılmasına karşın sinek avlayan bu alışveriş noktalarından Erasta AVM'nin Türkiye'nin önde gelen bir hastane zinciri ile temasta olduğu ve hastane şekline dönüşebileceği konuşuluyor…
Haberin Yayın Tarihi: 23-09-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Erasta'ya korona darbesi!

Korona pandemisi, Edirne'de sektörel değişimlere de yol açıyor. Kentte sınır alışverişinin yoğunluğu nedeniyle sayıları bir dönem hızla artan alışveriş merkezleri de tüm diğer esnaf gibi zorda. Sınır kapılarının korona tedbirleri alınarak tekrar açılmasına karşın birçok alışveriş mekanı deyim yerindeyse sinek avlıyor.  Bu alışveriş noktalarından Erasta AVM'nin Türkiye'nin önde gelen bir hastane zinciri ile temasta olduğu ve hastane şekline dönüşebileceği konuşuluyor.
Kentin halk arasında alışveriş için en çok rağbet ettiği noktalardan olan Cuma pazarı bile eski hareketli günlerinden oldukça uzak. Geçen hafta kurulan Cuma pazarında genellikle Bulgar turistlerin alışveriş yaptığı görüldü. Önceki yıllarda ise Eylül ayı okulların da açılması nedeniyle çarşı pazarda alışverişin en yoğun olduğu zamanlardı. Bu yıl pandeminin eğitimde bilinmezliğe yol açması bu hareketliliği de olumsuz etkiledi. 
Büyük umutlarla ve yüksek kiralar karşılığı birçok ünlü firma tarafından adeta kapışılan alışveriş merkezlerindeki işyerleri pandemi nedeniyle Nisan ayından itibaren faaliyetlerine ara vermişti. Ancak bu işyerlerinin birçoğu da ciro yapamadıkları gerekçesiyle kapılarına kilit vurdu.  Faaliyetlerine ara veren veya tamamen son veren işletmelere de her gün yenilerinin eklendiği gözleniyor.
Öte yandan son günlerde Edirne'deki bu alışveriş mekanlarından Erasta AVM'nin ülkemizdeki özel sağlık kuruluşlarından birine satılacağı - devredileceği ve hastane olarak hizmet vereceği konuşuluyor. Bazı kiracılar arasında konuşulan bu konuda henüz bir netlik olmadığı belirtiliyor.  Bu durumda alışveriş sektöründen sağlık sektörüne kayacak olan kent ekonomisinde beklentinin yine komşulara yönelik olacağı vurgulanıyor. Bilindiği gibi Edirne'de uzun yıllardır, “Balkanların sağlık merkezi” olma iddiası sürekli dile getirilen bir konuydu.
SOSYAL MEDYADA YANSIMALAR
Erasta AVM'nin hastaneye dönüştürüleceği yönündeki sosyal medyada gerçekleştirilen paylaşılmandan birinde de şunlara yer verildi:  
“İş adamı Nurettin Eroğlu'nun Edirne sahibi olduğu Erasta AVM, ekonomik sebepler nedeniyle Acıbadem Hastanesi'ne devredileceği iddiaları güçlük kazandı. İlk kurulduğu süreçte konumu itibariyle birçok tepkiyi üstüne çeken ve son süreçte maddi beklentileri karşılayamayan Erasta AVM, içeride sözleşmesi devam eden mağaza sahiplerinin süresini bitimini beklediği belirtildi. Sözleşmesi yenilenmeyecek olan mağazaların da kapatması sonrası AVM'nin hastaneye dönüştürüleceği öğrenildi.”   
AVM  KİRACI MAHKEMELİK
Bu arada aynı AVM'de sözleşmesini tek taraflı fesheden bir kiracı ile yönetim arasındaki anlaşmazlık hukuki boyutlara taşındı..
Edinilen bilgilere göre, kiracı O.M.,  AVM'de bulunan işyerinin sözleşmesini tek taraflı fesih ettiğini noter aracılığı ile yönetime bildirdi. O.M. eşyalarını almaya gittiğinde sözleşmede belirtilen eşyalarının AVM yönetimi tarafından verilmediğini iddia ederek şikâyetçi olduğunu bildirdi. AVM yöneticisi C.Ö. ise kiracı olup sözleşmesini tek taraflı fesih eden O.M.'ye sözleşmede belirtilen eşyalarını verdiklerini, kendilerinin de şikâyetçi olduğunu kaydetti. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Nöbetçi Eczaneler
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama