ANASAYFA
30 Ekim 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün“Karaağaç Gölgesinde Yeşeren Umutlar” projesiyle Karaağaç'ta gıda, tarım ve el emeği ürünlerinin bulunacağı satış merkezi açılarak özellikle dezavantajlı kadınların istihdama kazandırılması amaçlanıyor…
Haberin Yayın Tarihi: 24-09-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!

Olgay GÜLER
Trakya Kalkınma Ajansı'nın 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı  EAÇS kapsamında hazırlanan 'Karaağaç Gölgesinde Yeşeren Umutlar Projesi' tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi toplantı salonunda Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler başkanlığında düzenlenen toplan-tıya projenin paydaşları olarak; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Beyazıt, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Öyküm Okuklu başta olmak üzere Edirne İl Özel İdaresi, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, Edirne İŞKUR, ETSO, Trakya Kalkınma Ajansı, S.S. Valide Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin yetkilileri katıldı.
Toplantıda katılımcılara yönelik proje tanıtım sunumu yapıldı. Sunum kapsamında; projenin amaçları, hedef kitlesi, nihai yararlanıcıları, projenin uygulama yeri, proje bütçesi ve yürütülecek faaliyetlere ilişkin bilgiler aktarıldı. Proje bilgilendirmesi takiben katılım sağlayan proje ortak ve iştirakçileri ile birlikte iş bölümü dağılımı gerçekleşti. Projenin yürütülmesi aşamasında karşılaşılabilecek sorunlara yönelik çözüm stratejileri geliştirildi. Gerekli olan çözümlere yönelik ilgili kurum ve personel görevlendirilmesi yapıldı. Projenin yürütülmesinde akıcı bir yol izlenmesi için gerekli olan belgeler proje ortak ve iştirakçilerine sunuldu.
KADINLARIN İSTİHDAMA KATILIMI ARTTIRILACAK
Yakın süreçte hayata geçmesi planlanan projenin öncelikli amacını ise Karaağaç'ta yaşayan dezavantajlı kesimlerin, özellikle kadınların istihdama katılımının arttırılması oluşturdu. Toplam 2 milyon 100 bin lira hibe desteği almaya hak kazanan projede özellikle kadın el emeği ürünlerinin değer görmesi hedeflendiği ifade edildi. Proje kapsamında Karaağaç'ta oluşturulacak satış merkezinde gıda, tarım ve el emeği ürünlerinin satılabileceği bir stant oluşturulacak ve kadınların ekonomik olarak bütçelerine destek sağlanması hedeflenecek. 
PROJE KARAAĞAÇ'IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK
Oluşturulacak merkezde Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün danışma bürosu da açılarak ve proje katılmak isteyen ya da bilgilenmek isteyen kadınlara buradan yardımcı olunacak. Projeyle ilgili yetkililerden alınan bilgiye göre, çalışmanın Karaağaç'ın çehresini değiştireceği de ifade edildi.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar'la da yakın temas!
Rahmi Kızmaz'dan İnönü'de unutulmaz gol
Aksal'a 'genel müdür' tepkisi
25 Kasım'da çifte bayram
29 Ekim'e özel ziyaret
ADD'nin 97. yıl manifestosu
Çocuk Evi'nde bayram
‘Demokrasimize sahip çıkmalıyız’
Cumhuriyet fidanı: 29 Ekim 500 dikim
TÜ'de Cumhuriyetin 97. yıl fidanı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama