ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
PDR kolları sıvadı
Edirne'de 1 Eylül 2020'de kurulan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İl Temsilciliği  hizmet vermeye başladı…
Haberin Yayın Tarihi: 24-09-2020 07:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
PDR kolları sıvadı

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Bilimsel Uzman eğitimlerinin düzenlenmesini sağlamak, dezavantajlı bireylere yönelik sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek amacıyla kurulan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Derneği Edirne İl Temsilciliği danışma ve rehberlik faaliyetlerinin topluma ulaştırılması için kolları sıvadı. PDR Temsilciliği il ziyaretini Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı'ya yaparak hizmet ağını tanıttı.
1 Eylül 2020'de kurulan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Derneği Edirne İl Temsilciliği Edirne'de hizmet vermeye başladı. İl Temsilcisi Elif Tuğçe Demirel, Genel Sekreter Derya Onur, Eğitim Sekreteri Seda Donat Bacıoğlu, Basın Yayın Sekreteri Oğuz Özyavuz ve Örgütlenme Sekreteri Narin Evren'den oluşan temsilcilik meslek alanındaki tanıtımla işe başladı. 
İLK ZİYARET DR. ARPACI'YA 
PDR İl Temsilciliği ilk ziyaretini de önceki gün Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı'yı makamında ziyaret ederek temsilciliğin amacı, hizmet alanı yürüteceği çalışmalara ilişkin bilgi paylaşımında bulundu. 
İl Temsilcisi Elif Tuğçe Demirel, "Amacımız, meslek alanımızın tanıtımını yapıp, ilimizdeki meslektaşlarımızla iş birliğini sağlamak. Bilimsel Uzman eğitimlerinin düzenlenmesini sağlamak. ilimizdeki dezavantajli bireylere yönelik sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek. Meslektaşlarımızın haklarını korumak ve iyileştirmek. PDR; öğrencilerini üniversite eğitim dönemlerinden itibaren desteklemek ve alanda çalışanlarımızla köprü görevi gerçekleştirmek. Psikolojik danışma ve rehberlik faaliyetlerinin topluma ulaştırılmasında il ve ilçeler arasında iş birliğini sağlamak ve bireylerin doğrudan yararlanabileceği bir alan haline getirmek" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı işbirliğinin önemine vurgu yaparak, psikolojik danışma ve rehberlik faaliyetlerinin özellikle okullar için son derece önemli olduğunu, eğitim öğretim için adeta bir lokomotif görevi üstlendiğini belirtti. Dr. Arpacı, yapılacak etkinlik ve projeler için her zaman destek vereceklerini kaydetti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama