ANASAYFA
24 Ekim 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Helal sana öğretmenim!’
Edirne merkez Büyükdöllük Köyü'nün taşımalı eğitim yapan okulunda öğrencilerin eğitime ulaşması için canla başla çabalayan öğretmenler eğitim dayanışmasının en güzel örneği yaşanıyor… Televizyonu olmayan öğrencilerin evlerine sağladıkları TV, uydu anteni ve diserver götüren öğretmenler okul kitapları ulaşmayan öğrencilerin kitaplarını da velilere nerede olursa olsun götürüp teslim ediyor… 
Haberin Yayın Tarihi: 25-09-2020 09:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Helal sana öğretmenim!’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne merkez Büyükdöllük Köyü'nün taşımalı eğitim yapan okulunda öğrencilerin eğitime ulaşması için canla başla çabalayan öğretmenler eğitim dayanışmasının en güzel örneği yaşanıyor. Televizyonu olmayan öğrencilerin evlerine sağladıkları TV, uydu anteni ve diserver götüren öğretmenler okul kitapları ulaşmayan öğrencilerin kitaplarını da velilere nerede olursa olsun götürüp teslim ediyor. 
Büyükdöllük Köyü Okul Müdür Yardımcısı Salim Heriklioğlu da öğrencilerin eğitimden yoksun kalmaması için aynı mücadeleyi veriyor. Büyükdöllük Ortaokulu EBA destek odasında EBA internet erişimi olmayan öğrencilere erişim sağlamalarına yardımcı olunuyor.  Uzaktan eğitimin başlamasıyla birlikte evinde eğitime katılamayan öğrencilere Büyükdöllük Ortaokulu EBA destek odasında eğitim desteği sağlanıyor. Evinde internet veya televizyonu bulunmayan öğrenciler için öğretmenler seferber oluyor. Büyükdöllük Ortaokulu'nda da eğitim dayanışmasının en güzel örneği yaşanıyor. 
Müdür Yardımcısı Salim Heriklioğlu uzaktan eğitimin başladığı günden bu yana öğrencilerin eğitime dahil olabilmesi için çabalıyor. Evinde imkânı olmayan öğrencilere yardım amacıyla eksikliklerini gidermeye çalışıyor. EBA TV'ye ulaşamayan öğrencilerin evine gidip EBA TV ulaşımı sağlayan Herikoğlu, televizyonu olmayana da televizyon götürüyor.
Merkezdeki okullarda köyde ikâmet edenler de okula gelip EBA destek odasından faydalanıyor. Ayrıca Müdür Yardımcısı Heriklioğlu taşımalı köylerden gelen EBA TV'ye ulaşamayan öğrencilerin evlerine gidip EBA TV ulaşımı sağlıyor. Televizyonu olmayana televizyon götürüyor. Büyükdöllük Ortaokulu EBA destek odasında EBA internet erişimi olmayan öğrencilere 15 bilgisayarla erişim sağlamalarına ve canlı derse katılmalarına yardımcı olunuyor.
Öte yandan Heriklioğlu kitaplara ulaşamayan öğrencilerin okul kitaplarını da nerede olursa olsun velilere teslim ederek çocukları kitaplarına kavuşturuyor.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Komşuda ürküten artış!
Dünya Vatandaşı Hasan Karavit
Kaçak yapı operasyonu!
Aşı listesi yalan oldu!
‘Yeni nesil siyaset’
AK Parti'de 'mazbata' heyecanı
'Pele Mehmet'e acil şifa
9 yaşından beri DSİ Spor'da
Kantinciyi sevindiren karar
CHP'de 'tencere' araştırması
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama