ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Altı zehir üstü kevgir!
Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, ilçeye adını veren UNESCO Somut Varlıklar Dünya Kültür Miras Geçici Listesi'ndeki tarihi taş köprünün yıkılan kanatları önünde yaptığı açıklamada restorasyonun bir an önce başlaması için yetkililere çağrıda bulundu… Dünyanın en uzun taş köprüsünden düşen her kanadı, her taşı için içlerinin acıdığını söyleyen Becan, “Hem köprümüzün restorasyonu hem de Ergene Nehrinin kirliliği bir an önce çözüm bekleyen en önemli sorunlarımızdır” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 25-09-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Altı zehir üstü kevgir!

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, ilçeye adını veren UNESCO Somut Varlıklar Dünya Kültür Miras Geçici Listesi'ndeki tarihi taş köprünün yıkılan kanatları önünde yaptığı açıklamada restorasyonun bir an önce başlaması için yetkililere çağrıda bulundu.Dünyanın en uzun taş köprüsünden düşen her kanadı, her taşı için içlerinin acıdığını söyleyen Becan, “Hem köprümüzün restorasyonu hem de Ergene Nehrinin kirliliği bir an önce çözüm bekleyen en önemli sorunlarımızdır” dedi.
Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan ve CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ilçeye adını veren tarihi taş köprünün yıkılan kanatları önünde basın mensupları ile bir araya gelerek, restorasyonun bir an önce başlaması için yetkililere çağrıda bulundu.
Şehrin simgesi olan tarihi taş köprünün yıkıl-maya yüz tuttuğunu ve ade-ta kaderine terk edildiğine vurgu yapan Başkan Özlem Becan, Belediye başkanı olarak Uzunköprü halkı adına bu konuyu gündemde tutmak için her platformda kamuoyuna ses getirecek farkındalıklar oluşturacak-larını belirtti.
Tarihi taş köprünün restorasyonu ile ilgili süre-cin bir an önce başlatılması amacıyla, köprünün yıkılan kanatları önünde bir basın açıklaması yapan Uzun-köprü Belediye Başkanı Özlem Becan: “Yüzlerce yıldır dimdik durarak tarihe tanıklık eden, Uzunköp-rü'müz kaderine terk edilmiş durumda. Üzerin-den araç geçebilen dün-yanın en uzun taş köprüsü olan, şehrimize de adını veren tarihi Uzunköp-rü'müzün restorasyonunun söz verildiği gibi bir an önce başlaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz. Hem köprümüzün restorasyonu hem de Ergene Nehrinin kirliliği bir an önce çözüm bekleyen en önemli sorunlarımızdır. O güne dek Uzunköprü halkı adına sesimizi duyurmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
'DÜŞEN HER KANADI, HER TAŞI İÇİN İÇİMİZ ACIYOR'  
Uzunköprü Belediye Başkanı Becan, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun da katıldığı basın açıklamasını ilişkin sosyal medya hesabından da şunları paylaştı: 
“İlçemize adını veren, 6 asırdır tüm güzelliği ve heybetiyle ayakta duran tarihi köprümüzün düşen her kanadı, her taşı için içimiz acıyor.  Sultan 2. Murat'ın yaptırdığı, sadece ülkemiz için değil, bir dünya mirası olan, üzerinden araç geçebilen dünyanın en uzun taş köprüsü Uzunköprü'müzün restorasyonuna vakit kaybetmeden başlanması gerekiyor.”
GAYTANCIOĞLU: UZUNKÖPRÜ'NÜN KANAYAN YARASI
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da, “Uzunköprü'müzün kanayan bir yarası olan Ergene nehri ve bu nehrin üzerinde bulunan dünyanın en uzun taş köprüsü olan yıldır onarımı ve bakımı yapılmayan, yıkılmaya yüz tutan köprüyü Kültür ve Turizm Bakanlığı, Uzunköprü'nün Taş Köprüsü'nü onarıma ve bakıma almayı düşünüyor mu?” diye sordu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar şoföre çirkin saldırı
Yörükler'in acı günü
Edirnespor'u avucunun içi gibi biliyor
Tavuk yumurta uçtu!
Vagonun adı üstünde!
İmaret'te imaret geleneği
Elektrik kesintisi
Alt yapıda büyük heyecan
‘Kredi pompalamakla olmuyor’
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama