ANASAYFA
24 Ekim 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Veteriner hekimlerde yeni dönem
Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası 17. Olağan Genel Kurulu pandemi kuralları çerçevesinde Margi Otel konferans salonunda gerçekleştirildi…
Haberin Yayın Tarihi: 28-09-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Veteriner hekimlerde yeni dönem

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Aytunç ÖNÜR
Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası 17. Olağan Genel Kurulu geçen Cumartesi günü pandemi kuralları çerçevesinde Margi Otel konferans salonunda gerçekleştirildi.
Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası 17. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirildi. Çok sayıda veteriner hekimin katıldığı kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı. Divan Başkanlığı'na eski Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanı Tamer Serhatli, Katip Üyeliği'ne Tugay Işık ve Zeynep İpek Görmüş getirildi. İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanı Dr. Erdal İlgü konuştu ve veterinerlik mesleğinin mecliste sahipsiz olduğunu belirtti. Dr. İlgü özetle şöyle dedi:
"MESLEĞİMİZ MECLİSTE SAHİPSİZ"
"Siyasetçilere ve ülkeyi yöne-tenlere her fırsatta mesleğimizin ve ilgilendiğimiz alanın ülkemiz için ne kadar önemli ve stratejik olduğunu anlatsak da, maalesef siyasi olarak yönetici konuma gelenlerin meslek sahiplerini ve uzmanları dinlememek, hatta bazı çıkar odaklarının istekleri doğrultusunda ve ülkeye zarar verecek tarzda kararlar aldıklarını görüyoruz. Mesleğimiz mecliste tamamen sahipsiz durumda. Bizler 657 sayılı devlet memurları kanununda sağlık sınıfı sayılıyoruz. Buna rağmen yıpranma ve sağlık çalışanlarının özlük hakları verilirken yanımızda olduklarını ifade eden iktidar sahipleri ve destekçileri, iş oylamaya gelince yukarıdan gelen işaretle sus pus olmakta.
Salgın hastalıkların kontrol ve eradikasyonu için bağımsız bir Veteriner teşkilatının kurulması şarttır. Araştırma Enstitülerinin arttırılması ve son bilimsel ve teknolojik imkânlarla donatılması ülkemizin geleceği için çok önemlidir.
“MESLEKTAŞLARIMIZLA İLİŞKİLERİMİZ İYİ OLMALI”
Başkan adayı Uğur Cengiz Çakır da konuşmasında şöyle dedi:
“Bizler eğitim, sosyal faaliyet, ilçe bazlı toplantı, mesleki önemli günlerin toplantı ve yemeği gibi aynı ortamlarda ne kadar çok bir araya gelirsek birbirimiz ile ilgili olan sorunlar çözüme kavuşacak ve daha nice mesleki birliktelikler ortaya çıkacaktır. Sizlere göre daha kısa bir meslek hayatı olan kardeşiniz olarak bunu söylemek istiyorum. Bu meslek yalnız başına icra edilebilecek bir meslek değildir. Hepimizin düğünü, derneği, tatili, cenazesi, hastalığı gibi önemli anları olmakta ve bunlardan mahrum olmamak adına bulunduğumuz bölgedeki meslektaşlarımız ile ilişkilerimiz olabildiğince iyi olmalıdır.”
“SEÇİMİ VETERİNER HEKİMLER ORDUSU KAZANACAK”
Başkan adayı Solmaz Doğan  da 'Gerçekten bu iş çok zor.' dedi ve şunları söyledi:
“Herkese teşekkür ediyorum. Eski başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bize ailesinden, çocuklarından vakit ayırdı. Bu kolay bir iş değil. Trakya'da seçimlerde en çok gezen adam ben oldum. Girip çıkmadığım yer kalmadı. Gerçekten bu iş çok zor. Kapıdan çıkınca mesleki etik olarak bir şey çıkmıyorsa sorun yok. Burada seçimi veteriner hekimler ordusu kazanacak. Bu benim için çok önemli.”
“HEP BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”
Başkan adayı Caner Renkli de 'Hep birlikte güçlüyüz' dedi ve şunları söyledi:
“Gelişim ve eğitim bizlerle birlikte odamızın vazgeçilmezleri olacaktır. Bizler sevginin ve saygının kazanacağına inanıp rakip dahi olsak öncelikle meslektaş olduğumuzu asla ve asla unutmadık. Bu süreçte birlikte yarıştığımız sayın meslektaşlarımız sayın Çakır ve sayın Doğan'a gösterdikleri gayret adına hepiniz adına teşekkür ederiz. Unutmayın hep birlikte güçlüyüz.”
611 üyesi bulunan Odanın dün de seçimleri gerçekleşti. Sandıklar kuruldu ve yeni dönem başkanı ve ekibi seçildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Komşuda ürküten artış!
Dünya Vatandaşı Hasan Karavit
Kaçak yapı operasyonu!
Aşı listesi yalan oldu!
‘Yeni nesil siyaset’
AK Parti'de 'mazbata' heyecanı
'Pele Mehmet'e acil şifa
9 yaşından beri DSİ Spor'da
Kantinciyi sevindiren karar
CHP'de 'tencere' araştırması
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama