ANASAYFA
25 Kasım 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
LÖSEV'den LSV market
LÖSEV üretim atölyelerinde lösemi tedavisi olan çocukların anneleri, iyileşmiş gençler ve hastalığı yenmiş erişkinler çeşitli ürünler üretiyor…
Haberin Yayın Tarihi: 29-09-2020 08:32
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
LÖSEV'den LSV market

Aytunç ÖNÜR
LÖSEV üretim atölyelerinde lösemi tedavisi olan çocukların anneleri, iyileşmiş gençler ve hastalığı yenmiş erişkinler çeşitli ürünler üretiyor. Üretim atölyelerinde üretilen çeşitli ürün ve gıdalar internet sitesi üzerinden satışa sunuluyor. Edirne LÖSEV İl Temsilcisi Ceylan Toker, 'El emeği göz nuru elişleri ve sağlıklı anne eli değmiş erişte, Kayseri mantısı ve reçel gibi gıdalar bu ürünlerden sadece birkaçı' dedi.
Edirne LÖSEV İl Temsilcisi Ceylan Toker, LÖSEV üretim atölyelerinde lösemi tedavisi olan çocukların anneleri, tamamen iyileşmiş gençler ve hastalığı yenmiş erişkin hastalar için hayata geçirilmiş atölyelerde birbirinden güzel ürünler üretildiğini belirtti. “Projelerimizin bir amacı da tedavide başarı oranlarına çok büyük olumlu katkı yaratan moral değerlerinin yükseltilmesi” diyen Toker şunları söyledi:
“LÖSEV ANNELERİNİN EL EMEĞİNDEN DOĞAN MARKA: LSV DÜKKÂN"
“LÖSEV bugün yüzlerce çalışanı, on binlerce hastası ve aileleri, milyonlarca gönüllüsü ile kocaman bir aile olmuş, tüm dünyada örnek bir sivil toplum kuruluşudur. 2000 yılında hasta çocukların en çok yıpranan aile ferdi olan annelerinin güçlenmesi için LÖSEV annelere bir rehabilitasyon programı ile üretim atölyeleri oluşturdu. LÖSEV üretim atölyelerimizde lösemi tedavisi olan çocuklarımızın anneleri, tamamen iyileşmiş gençlerimiz ve hastalığı yenmiş erişkin hastalarımız için hayata geçirmiş olduğumuz atölyelerde birbirinden güzel ürünler üretildi. El emeği göz nuru elişleri ve sağlıklı anne eli değmiş erişte, Kayseri mantısı ve reçel gibi gıdalar bu ürünlerden sadece birkaçı. Atölye çalışmaları kapsamında anneler iyileşmiş gençler ve yetişkin hastalar uzman eğitimcilerden aldıkları sertifikalı eğitimlerle her geçen gün daha yaratıcı ve üretken kadınlar olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu projelerimizin bir amacı da tedavide başarı oranlarına çok büyük olumlu katkı yaratan moral değerlerinin yükseltilmesi, ailelerimizin rehabilitasyonudur. Böylece annelerimiz, gençlerimiz ve erişkin hastalarımız hem sürekli iş imkânlarına kavuşmakta, hem de bilinçli ve üretken birer birey olarak çocuklarının tedavilerinde birkaç adım öne geçmektedir.
“250 BİN KİŞİYE MADDİ MANEVİ DESTEK”
22. yılında LÖSEV, lösemi ve tüm çocukluk çağı kanserlerinin yani sıra son 8 yıldır yetişkin kanser hastalarına da destekler götürmektedir. Bugün Türkiye genelinde sayıları 45 bini aşan hasta ve onların ortalama nüfusu 5 olan aileleriyle 250 bin kişiye yaklaşan insanımıza maddi, manevi, sosyal destekler ulaştırmaktadır. Tüm faaliyetlerini gönüllüleri, destekçileri ve yediden yetmişe Türk halkının katkıları ile sürdüren Vakıf için gururla söyleyebiliriz ki LÖSEV bir Türk Halkı kuruluşudur.
“LÖSEV'DE HİÇBİR MATBU EVRAK PARA İLE SATILMAZ”
Hastalara destek olmanın yanı sıra LÖSEV toplumsal konularda kansere karşı bilinç oluşturmak için tüm kurum ve kuruluşlarda, okullarda ve aktif olarak sahada çalışmalar yürütmektedir. Seminer, sunum, eğitim çalışmalarının yanı sıra kamuoyu bilinçlendirme çalışmalarıyla kanseri halka aktararak kanser karşı bilinç yaratmaktadır. Tüm Halkımızı Bir konuda uyarmak isteriz ki LÖSEV asla kapı kapı gezerek bağış toplamaz. LÖSEV'de hiçbir matbu evrak para ile satılmaz, sokakta, işyerinize gelerek sizden LÖSEV adına bağış isteyenlere itibar edilmemesi, bu dolandırıcıların 155 polis imdat ve 0352 222 2900 LÖSEV imdat telefonlarına ihbarda bulunulmasını rica ediyoruz.
“LÖSEVE KATKI VE BAĞIŞLARINIZ”
Halkımızın LÖSEV'e yapacakları en büyük katkı önce LÖSEV'i doğru tanımaktır. Gönüllülük veya her türlü sorular için; www.losev.org.tr den kolayca bilgi alabilirler. LÖSEV'e bağış yapmak için; Ulusal bankaların bağış ekranlarından 'LÖSEV' diyerek, www.losev.org.tr resmi internet sayfası üzerinden bağış yapabilirler. Unutmayın ki LÖSEV e yapacağınız her katkı bir çocuğumuz daha hayata bağlayacaktır."

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Pandemide zam şoku!
Su fiyatında 3 yıl sonra artış
Canlar için 'Dağ' gibi iki yürek
Baroda çifte yemin
Kadırgalı Hami'nin Edirnespor macerası
Edirne'nin gurur günü
‘Yüzünüzü sola dönün’
Puan cetvelinde yeni tablo
Meclis başkanından 'özür'
‘İptal etmedik, erteledik’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama