ANASAYFA
24 Ekim 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Kapılar kapanmasın’
Bulgaristan'ın kapılarını kapatmayacağı haberleri Edirne esnafında bayram havası yaratırken,  ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, “Kapılar uzun süre daha açık kalacak gibi görünüyor”, EDESOB Başkanı Kemal Cingöz, “Bulgar vatandaşlar velinimetimiz”, Arasta Dernek Başkanı Adem Bayrak, “Onlar geldiğinde hayat geliyor”, Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı da “Kapanmazsa mutlu oluruz” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 30-09-2020 08:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Kapılar kapanmasın’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Bulgaristan'ın kapılarını kapatmaya-cağı haberleri Edirne esnafında bayram havası yarattı. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Recep Zıpkınkurt, “Kapılar uzun süre daha açık kalacak gibi görünüyor” dedi. Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, “Bulgar vatandaşlar velinimetimiz”, Arasta Dernek Başkanı Adem Bayrak, “Onlar geldiğinde hayat geliyor”, Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı da “Kapanmazsa mutlu oluruz” dedi.
30 Eylül'de kapatılması düşünülen Bulgar sınır kapısının kapatılmayacağı haberi esnaf camiasını ve esnaf odasını mutlu etti. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, partnerleri ile yaptığı görüşmeye göre bugün için kapıların kapanmayacağı izlenimini edindiklerini belirtti. “Kapılar daha uzun süre açık kalacak gibi görünüyor” diyen Zıpkınkurt şunları paylaştı:
“UZUN SÜRE DAHA AÇIK KALACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR”
" Bulgaristan'daki partnerle-rimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde sınır kapıları büyük ihtimalle 30 Eylül'de kapanmayacak gibi görünüyor. Komşuda vaka sayılarında artış yok. Burada gerek iş dünyası gerek sivil toplum olarak maske ve hijyen denetimleri ile beraber aldığımız önlemlerle kapılar uzun süre daha açık kalacak gibi görünüyor. Hafta sonlarında 12-13 bin kişi giriş var şehrimize. Esnafımız bir aylık süreçte 3-5 ay nefes aldı" dedi.
“BULGAR MÜŞTERİ VELİNİMETİMİZ”
EDESOB Başkanı Kemal Cingöz “Bulgar müşteriler velinimetimiz” dedi ve şöyle konuştu:
“Kapıların kapanmayacak olması esnafımız için hayırlı bir şey. Çünkü Edirne'deki esnafların işleri Edirne halkına hitap etmekle beraber bilindiği üzere dışarıdan gelen Yunan ve Bulgar misafirlere bağlı. Yunan kapıları zaten kapalı. Bulgar kapılarının da kapanması kötü olurdu. Açık kalacak olması sevindirici bir haber. Esnaf ve sanatkarlara hayırlı olsun. Esnafımız da bunu fırsata çevirmeye kalkmasın. Çünkü fırsata çevirmeye kalkarlarsa yarın öbür gün bunun bedelini kendileri öderler. Esnaf dışarıdan gelen Bulgar misafirlere ciddi bir müşteri, velinimet gibi davransın.”
“ONLAR GELDİĞİNDE BAHAR GELİYOR”
Arasta Dernek Başkanı Adem Bayrak da kapıların kapatılmayacağı haberine sevindiklerini belirtti ve şöyle dedi: “Esnaf olarak Bulgar vatandaşların gelmesini isterim. Onlar geldi mi Edirne'de hayat normalleşiyor. Güzel olmuyor ama normalleşiyor. Edirne'ye hayat geliyor. Neden? Çünkü yerli halkta para yok. Yerlinin 1 Lira'sı onların 4,5 Lira'sı, Almanların 9 Lira'sı, Dolar'ın 8 Lira'sı. Bizden 8-9 kat büyük. Onlar gelirse Edirne'ye hayat geliyor. Gelmelerini istiyoruz. Bu haberler bizi sevindirdi. Valimizden, ETSO Başkanı'ndan kapıların açık kalmasını talep ediyoruz. Bizim üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız.”
“KAPANMAZSA MUTLU OLURUZ”
Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı da “Kapıların kapatılmayacak olması, açık kalacak olması esnafı mutlu eder. 6 aydır koronadan dolayı esnafın işleri bozuk. Şu anda Bulgar geliyor. Bir parça hareketlenme oldu. Bunun böyle devam etmesi Edirne esnafını mutlu eder. Arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Bütün Türkiye'de işler bozuk ama Edirne'de şu an esnafın bir sıkıntısı yok. Herkes ufak tefek ekmeğini alıyor. Kapıların kapanmaması esnafı mutlu eder. Kapanmamasından yanayız. Kapanmasını istemiyoruz. Alınan karar doğru. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Komşuda ürküten artış!
Dünya Vatandaşı Hasan Karavit
Kaçak yapı operasyonu!
Aşı listesi yalan oldu!
‘Yeni nesil siyaset’
AK Parti'de 'mazbata' heyecanı
'Pele Mehmet'e acil şifa
9 yaşından beri DSİ Spor'da
Kantinciyi sevindiren karar
CHP'de 'tencere' araştırması
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama