ANASAYFA
23 Ekim 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Veteriner Hekimler'de sürpriz itiraz!
Trakya Veteriner Hekimler Odası'nın yeni seçilen Başkanı Veteriner Hekim Uğur Cengiz başkan adaylarından Veteriner Hekim Solmaz Doğan'ın itirazı nedeni ile dün mazbatasını alamayınca devir teslim töreni de yapılamadı…
Haberin Yayın Tarihi: 01-10-2020 08:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Veteriner Hekimler'de sürpriz itiraz!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası'nın geçen hafta sonu yapılan 17.Olağan genel kurulun ardından dün gerçekleşmesi gereken devir teslim töreni itiraz nedeni ile yapamadı. Başkan seçilen Uğur Cengiz Çakır da mazbatasını henüz alamadı. İtiraz nedeniyle mazbata ve devir teslim töreni beklemede kaldı.12 yıldır başkanlık görevini yürüten Dr. Erdal İlgü de “Sonuç değişmeyecektir, itiraz etik olmadı” dedi.  
Trakya Veteriner Hekimler Odası'nın yeni seçilen Başkanı Veteriner Hekim Uğur Cengiz başkan adaylarından Veteriner Hekim Solmaz Doğan'ın itirazı nedeni ile dün mazbatasını alamadı ve devir teslim töreni de yapılamadı. 
12 yıl boyunca başkanlık görevini yürüten Dr. Erdal İlgü görevi genç meslektaşı Çakır'a henüz devredemediğini belirtti. İlçe Seçim Kurulu'nun da itiraza ret kararı verdiğini kaydeden Dr. İlgü şu açıklamayı yaptı:
“BAŞKAN ADAYI SOLMAZ DOĞAN İTİRAZ ETMİŞ”
“Normalde bugün mazbata verilecekti. Devir teslimi bugün yapacaktık. Devir teslim bitmiş olacaktı. Çok da güzel olacaktı ama şöyle bir durum oldu. 3 adaydan Uğur Cengiz Çakır arkadaşımız 165 oy alarak seçildi. Dün itirazın son dakikasında adaylardan Solmaz Doğan arkadaşımız itiraz etmiş. İtirazı oylamaya değil de yapılış şekline yapmış. Niye mavi liste oldu, niye herkes ayrı renkle girdi? Diye. Kaldı ki divanda Divan Başkanı ve başkan adayları dördü beraber oturup böyle girilecek, kanuna aykırı değil diye karar aldılar. İmzada ret şerhi yok, hiçbir şey yok. Kendisiyle görüştüm. 'Ben demokratik hakkımı kullandım' diyor. 'Sonucun değişeceğine inanıyor musun?' dedim. 'Hayır, hiçbir şey değişmeyecek ama ben itiraz ediyorum' dedi. 
“İLÇE SEÇİM İTİRAZA RET VERDİ” 
Şu anda ilçe seçim kurulunda. Orası yapılan itiraza ret vermiş. Biz itiraz eden arkadaşlarla görüştük. Bunun sonucu değiştirmeyeceğini belirttik. Genel Kurullar her iki yılda bir Eylül ayında oluyor. Onların odalarının genel kurulları bittikten sonra Kasım ayında da Türk Veteriner Hekimler Birliği Genel Kurulu oluyor. Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi seçimi oluyor. Buraya seçimden çıkan delegeler gidiyor. Eğer bizimki reddedilirse bu iş uzarsa bizim Trakya Veteriner Hekimler Odası'nın delegelerinin iradesi ya da veteriner hekimlerin iradesi Ankara'ya yansımamış, oraya gidememiş olacağız. Esas sorun burası. Yoksa bu arkadaşının itirazının bu olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşın bu şekilde yönlendirildiğini düşünüyorum. Esas derdin bu olduğunu düşünüyorum. 
“SONUÇ DEĞİŞMEYECEKTİR, İTİRAZ ETİK OLMADI” 
Seçim bugün olursa Trakya'daki veteriner hekimi arkadaşların seçimde sonuç değiştirmeyecek böyle bir itirazın etik olmadığını ve buna çok büyük tepki vereceklerini, bu aldıkları oyun yarısını alamayacaklarına inanıyorum. Çok ciddi hezimet olur ama onların amaçlarının başka bir şey olduğunu düşünüyorum. Umarım öyle bir terbiyesiz durum yapmazlar ve biz de seçilmiş güzel, farklı bir seçimi arkadaşlara tevdi ederiz ve bu iş biter diye düşünüyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Komşuda ürküten artış!
Dünya Vatandaşı Hasan Karavit
Kaçak yapı operasyonu!
Aşı listesi yalan oldu!
‘Yeni nesil siyaset’
AK Parti'de 'mazbata' heyecanı
'Pele Mehmet'e acil şifa
9 yaşından beri DSİ Spor'da
Kantinciyi sevindiren karar
CHP'de 'tencere' araştırması
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama