ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
'Köy' benzetmesine 'cahil' yakıştırması!
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun “Edirne'nin eskiden köy gibiydi" söylemine karşılık "18 yıldır devlet yatırımlarınız neler?" diye sordu… Edirne'nin 8300 yıllık tarihi ve Osmanlı'nın başkenti oluşuyla dünya tarihinde seçkin şehirlerden biri olduğunun altını çizen Gürkan, “Edirne'yi siyasi saiklerle 'köy' olarak nitelemek Edirne'yi 'köy' yapmaz ama bu nitelemede bulunanları kesinlikle cahil yapar” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 12-10-2020 08:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
'Köy' benzetmesine 'cahil' yakıştırması!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun “Edirne'nin eskiden köy gibiydi" söylemine karşılık "18 yıldır devlet yatırımlarınız neler?" diye sordu. Edirne'nin 8300 yıllık tarihi ve Osmanlı'nın başkenti oluşuyla dünya tarihinde seçkin şehirlerden biri olduğunun altını çizen Gürkan, “Edirne'yi siyasi saiklerle 'köy' olarak nitelemek Edirne'yi 'köy' yapmaz ama bu nitelemede bulunanları kesinlikle cahil yapar” dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan katıldığı bir açılış töreninde Edirne ziyaretinde "Edirne eskiden köy gibiydi" diyen eski Bakan Veysel Eroğlu'nun sözüne ilişkin görüşlerini sordu. Başkan Gürkan da "Edirne son 18 yıldır sayelerinde Türkiye'de en az devlet desteğini, yatırımın alan il oldu” dedi ve şunları söyledi:
"18 YILDIR EDİRNE'YE NE YATIRIM YAPTI?"
“Sayın Bakan nezaket göstermiş köy gibi bile değildi. Sağ olsun Ak Parti'den önce bizim buzdolabımız yoktu, içme suyumuz yoktu, tuvaletimiz yoktu hepsini dışarı yapıyorduk. Sağ olsun Ak Parti döneminde hepsi oldu. Edirne köylükten öte mezra gibi filandı şehir oldu. Ak Parti'den önce Edirne'nin köy gibi olduğunu söyleyenlere, 18 yılda devlet tarafından yapılan yatırımların neler? Edirne son 18 yıldır sayelerinde Türkiye'de en az devlet desteğini, yatırım alan il oldu. 
Osmanlı'ya 92 yıl başkentlik yapmış bir il 18 yıla sığdırıp köydü şehir yaptık diyenlerin böyle bir açıklama yapmasına daha nasıl cevap verilir arkadaşlar? 8 bin 300 yıllık tarihi olan şehri son 18 yılına sığdırıp köydü de bir şehir yaptık diyorsanız diyecek bir şey bulamadım. Buna ya aynı üslupla cevap vereceksiniz ya da hiç kale almayacaksınız. Kale almamayı tercih ediyorum.
"NANKÖR DEĞİLİZ YAPILANA TEŞEKKÜR ETMESİNİ BİLİRİZ"
Bakan Eroğlu'nun bize bakanlığı döneminde katkıları olmuştur. Örneğin Kayalı'dan getirdiğimiz içme suyunu onun iyi niyeti ve bakanlığı ile çözdük. Biliyorsunuz DSİ ile 2015'te bir protokol yaptık ve DSİ bizim adımıza yaptı o ishale hattını 58 kilometrelik ve içme suyu arıtma tesisini. Biz de 30 yılda eşit taksitle parasını DSİ ye ödüyoruz, ödemeye başladık. Teşekkür ediyoruz minnettarız. Nankör değiliz yapılana teşekkür etmesini biliriz. Ben şu soruyu soruyorum Sayın Bakana da, Edirne'nin Ak Parti'den önce köy olduğunu söyleyenlere de. 
"BEŞİNCİYİ SAYAN BANA GELSİN ŞU DESİN"
18 yılda Edirne'ye yapılan gözle görülen yatırım nedir devlet tarafından. Ben üç tane sayayım. Birincisi Müezzinoğlu Bakan iken devlet hastanesini yaptı, yerine itiraz etmiştim ama ortaya çıkan sonuç yeri hariç muhteşem bir hastanemiz oldu. Allah razı olsun Edirneliler adına teşekkür ediyorum. İkincisi 10 yıldır bitirilemeyen bir köprü. Üçüncüsü kapalı yüzme havuzu, dördüncüsü bir iki tane gençlik merkezi, beşinciyi sayan bana gelsin, beş de şu desin. ÇKS'den şu kadar tarımsal destekten şu kadar ödedik derseniz zaten insanların hakkı o. Başka Edirne'ye somut olarak ne yapıldı? Tarım İl Müdürlüğü binası diyeceksiniz. Geçin onu vatandaşa ne faydası var. Bana Edirne'ye yapılanı söylesinler. Yol mu, köprü mü, kültür merkezi mi, stadyum mu ne yapılmış Edirne'ye? Edirne 18 yıl öncesine kadar bir başkentti, hala bir başkent ama Edirne son 18 yıldır sayelerinde Türkiye'de en az devlet desteğini, yatırım alan il oldu. Söyleyecekse bunu söylesin, doğru cümle bu."
DÜNYA TARİHİNDE SEÇKİN ŞEHİR
Edirne 8300 yıllık tarihi ve Osmanlı'nın beylik'ten devlete / imparatorluğa evrildiği başkenti oluşuyla dünya tarihinde seçkin şehirlerden biridir. Tarihinde (bilinen) 4 büyük işgal görmüş ve her işgalden sonra yeniden ayağa kalkarak güçlü konumunu sürdürmeyi başarmış bu şehir her zaman bir başkent olmuştur. Edirne'yi siyasi saiklerle 'köy' olarak nitelemek Edirne'yi 'köy' yapmaz ama bu nitelemede bulunanları kesinlikle cahil yapar.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Nöbetçi Eczaneler
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama