ANASAYFA
20 Eylül 2021 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TÜ'de hedef dünyada ilk 500
Trakya Üniversitesi'ni el birliğiyle bugün bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak gayretinde olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, önümüzdeki 4 yıllık dönemde üniversitenin tüm birimlerinden ve çalışanlarından beklentilerinin büyük olduğunu söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 16-10-2020 07:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TÜ'de hedef dünyada ilk 500

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversite bünyesindeki birimleri ziyaret ederek, önümüzdeki 4 yılı kapsayan stratejik hedefleri birim yöneticilerine aktarmaya devam ediyor. Mühendislik, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerinin ardından, Eğitim ve Mimarlık Fakültelerini ziyaret ederek, birimlerde kalitenin artırılması ve geliştirilmesi başta olmak üzere 4 yıllık dönemi kapsayan stratejik plan konusunda bilgi veren ve hedefleri paylaşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, fakültelerde yürütülen çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı faaliyetleriyle ilgili genel değerlendirmelerin yapıldığı, öğretim elemanlarından gelen taleplerin ve yeni dönem hedefleri ile beklentilerinin görüşüldüğü ziyaretlerde, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na Genel Sekreter Prof. Dr. Cevdet Kılıç ile Özel Kalem, Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada eşlik etti.
Trakya Üniversitesi'ni el birliğiyle bugün bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak gayretinde olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, önümüzdeki 4 yıllık dönemde üniversitenin tüm birimlerinden ve çalışanlarından beklentilerinin büyük olduğunu söyledi. Trakya Üniversitesi'nin 14 Fakülte, 4 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu, Devlet Konservatuvarı ve 36 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile ülkenin ve bölgenin en büyük üniversitelerinden biri olduğunu dile getiren Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, beklentileri karşılamak için üniversiteyi oluşturan her birimin üzerine düşen görev ve sorumlulukların farkında olması, daha çok çalışması ve üretmesi gerektiğini ifade etti.
Trakya Üniversitesi'nin, kent ve bölge için önemli bir potansiyele sahip olduğunu, bu potansiyeli daha verimli bir şekilde değerlendirebilmek için sadece eldeki imkânları en iyi şekilde kullanmak gerektiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “İhtiyacımız olan potansiyele zaten sahibiz. Var olan potansiyeli performansa ve uygulamaya dönüştürmeliyiz. Trakya Üniversitesi'ni daha işlevsel hale getirmek ve pek çok alanda söz sahibi yapmak istiyoruz. Geçtiğimiz 4 yılda sağlam bir şekilde temellerini attığımız bu süreci, önümüzdeki 4 yılda çok daha iyi bir noktaya taşımak boynumuzun borcu. Uluslararası platformlarda adından söz ettiren, sürekli kendini yenileyen, geliştiren, marka haline gelmiş bir üniversite olma hedefimiz var. Bu hedef doğrultusunda herkesten gereken özveri ve hassasiyeti göstermesini bekliyor ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.
Toplumsal gereksinimlerin de dikkate alınarak, bilginin bu yönde üretilmesi ve sunulması gerektiği görüşünü paylaşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Bugüne kadar olduğu gibi yeni dönemde de üniversiteler ile şehirlerin ve toplumun bütünleşmesini sağlayacak bir yaklaşım benimsiyoruz. Topluma ve bölgesine katkı sunan, yerel ve bölgesel kalkınmaya destek olan üniversite vizyonunu güçlenerek sürdürmeli, kentin kalkınma ve gelişmesine liderlik etmeliyiz. İlimizin, bölgemizin kalkınma serüvenini bizler oluşturabiliriz. Bunu da bölgemize ve şehrimize katma değer oluşturacak projeler yaparak sağlayabiliriz. Bölgeye gerçek anlamda katkı sağlayan bir üniversite olmak istiyorsak daha da özverili bir şekilde çalışmalıyız. Doğru bir motivasyonla arzuladığımız her şeyi başarabiliriz. Trakya Üniversitesi evlatlarımızın gönül rahatlığıyla okuyacağı bir üniversite; Hastanemiz ise anne, babalarımızın, kardeşlerimizin ve çocuklarımızın yine gönül rahatlığı ile tedavi göreceği bir hastane... Bu yeni dönemde, kalite çıtamızı her alanda daha da yükseltmek için gayret edeceğiz.” dedi.
Trakya Üniversitesi'nin Balkanlar vizyonu, uluslararası alanda yaptığı çalışmalar, akreditasyon süreçleri ve gelecek planları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu eğitim-öğretim, sağlık uygulama hizmetlerinin güçlendirilmesinin yanı sıra önceliklerini, “Eğitim-öğretim programlarının tercih edilebilirlik düzeyinin yükseltilmesi, bilimsel proje ve araştırmaların artırılması, kalite süreçlerine ağırlık verilerek tüm programların akredite edilmesi, bilimsel yayın, patent ve marka sayısının artırılması, ulusal ve uluslararası proje sayılarının artırılması, konferans, kongre, sempozyum ve seminer gibi etkinliklerin çoğaltılması, sosyal sorumluluk projelerine imza atılması, topluma yönelik eğitim ve sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, stratejik planın kurumsal olarak benimsenmesi ve yaygınlaştırılması, herkes için erişilebilir ve yeşil üniversite ile dünya üniversiteleri arasında ilk 500'de, girişimci ve yenilikçi üniversite endeksi sıralamasında ise ilk 50'de yer almak.” şeklinde sıralayarak Üst Yönetim olarak, her konuda tüm birimlerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Toplu ulaşım hattı kiralanacak
Otel satılacak
Kömür ve odun satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke