ANASAYFA
26 Ekim 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İYİ Parti'den yerinden yanıt
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından “Varan” adıyla yayınlanan basın açıklamalarına, Edirne'deki projeleri İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar'la beraber yerinde inceleyerek yanıt verdi…
Haberin Yayın Tarihi: 17-10-2020 08:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İYİ Parti'den yerinden yanıt

 İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından “Va-ran” adıyla yayınlanan basın açıklamalarına, Edirne'deki projeleri İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar'la beraber yerinde inceleyerek yanıt verdi. Projeleri “Bundan böyle belgeler konuşacak” ifadesiyle sosyal medya hesa-bında paylaştı.
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, partisinin Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ile şehirdeki projeleri yerinde inceleyerek, “Bundan böyle belgeler konuşacak” ifadeleriyle sosyal medya hesabında paylaştı. 
Başkan Demir, yazılı bir açıklama da yayınlayarak detaylı olarak konulara değindi.
“EDİRNE KÖY DEĞİLDİ”
Edirne'nin tarihine ve önemine atıfta bulunan Demir, “Edirne coğrafi açıdan yükselti ve konum olarak öyle bir noktada bulunuyor ki, köy olabilmesi için, Dünya nüfusunun 4'de 3 oranında azalması ya da büyük bir depremle Karadeniz sularının altında kalması gerekirdi. İpek Yolu'nun Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş noktası olan Edirne, Dünya'nın en kudretli imparatorluğuna, Osmanlı'ya başkentlik yaptı. Koca Mimar Sinan'ın en güzel eserleriyle süslü. Tekrar edelim Edirne köy değildi. Sizler yaptığınız daha doğrusu yapmaya çalıştığınız işlerde çuvalladınız. Edirne'ye hak ettiği yatırımı veremediniz. Projelerinin halleri ortada, ziyan olan para ortada. Bundan böyle belgeler konuşacak” dedi.
“YARIM KALAN PROJELER”
Yarım kalan projeleri Milletvekili Çakırlar'la yerinde inceleyen Demir, “Edirne Milletvekilimiz Orhan Çakırlar'la birlikte güzel Edirne'mizi gezdik. İlk olarak Uzgaç Sulama Barajı'na uğradık. Baraj, bölge halkının büyük umutlar beslediği bir barajdı ama işletmesini bile yapamadılar. Ellerindeki hazır projeyi değerlendiremediler. Buradan sonra Edirne'deki sel felaketlerinde hasar gören eski köprülerin yerini alması için başlanan fakat bitirilemeyen, eski bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu köprüsünü gördük. Bir anıt gibi duruyor, tek bir çivi çakılmamış bir anıt. Gelecek nesillere AK Parti'yi resmedecek bir anıt. Anıt ziyaretimizin ardından bir de Edirne'mizin saklı tarihine göz attık. Tepebağlar mevkiinde, Müşir Veysel Paşa zamanında bin yataklı olarak 1889 yılında inşa ettirilen Askeri Hastane'nin olduğu alana gittik. Kaderine terk edilmiş kocaman bir tarih. Tabi ki siz bu kıymetlerimizin nerede olduğunu bilmezsiniz. Ama biz paylaşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
“BİZ HER ŞEYİMİZİ HALKLA YAPARIZ”
Halkın da projelerden haberdar olduğuna dikkat çeken Başkan Demir, “Yazacaklar, paylaşacaklar. Vatandaşları inandırmaya çalışacaklar ama gerçekler ortada. Gerçekten vatandaşın gözünün önünde. Biz bugün sadece sizin yarım kalan projelerinizi değil, aynı zamanda hemşehrilerimizi de ziyaret ettik. Çaylarını içtik, sohbetlerine ortak olduk. Saraylardan siyaset yapmak kolay, deri koltuklarınız rahat. Biz halkın içinde, halkla beraberiz. Ayağının tozu ile Ankara'dan gelen Edirne Milletvekilimiz Orhan Çakırlar ile sahada olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
TMO EDİRNE MERKEZ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama