ANASAYFA
25 Kasım 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Yeni nesil siyaset’
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, Merkez İlçe Başkanı Ecz. Gürkan Kılıççıgil, Kurucu Heyet üyeleriyle birlikte yeni parti binalarında basın toplantısı düzenledi. 3 aylık süreci değerlendirdiği toplantıda il kongrelerinin ve parti binasının açılışının 27 Ekim Salı günü Genel Başkan Ali Babacan'ın katılımıyla yapılacağını duyurdu…
Haberin Yayın Tarihi: 23-10-2020 08:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Yeni nesil siyaset’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, Merkez İlçe Başkanı Ecz. Gürkan Kılıççıgil, Kurucu Heyet üyeleriyle birlikte yeni parti binalarında basın toplantısı düzenledi. 3 aylık süreci değerlendirdiği toplantıda İl kongrelerinin ve parti binasının açılışının 27 Ekim 2020 günü Genel Başkan Ali Babacan'ın katılımıyla İl Başkanı Dr. Kerem Ardayapılacağını duyuran Dr. Arda, "Yeni nesil siyaset olacak" dedi. 
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, 8 Temmuz'dan bugüne olan süreci anlattı. Eski İstanbul Caddesi eski YKM yanındaki binayı ayağa kaldırıp Edirne siyasetine, Edirnelilere ve Edirne'ye kazandırdıklarını belirten Dr. Arda, "Edirne yeni bir siyaset anlayışıyla tanışacak. Edirne yeni nesil bir siyaset anlayışıyla tanışacak" dedi ve şöyle konuştu:
BABACAN 27 EKİM'DE  EDİRNE İL KONGRESİNE KATILACAK
"6 toplantı masası bulunan binada strateji masaları kurulacak. Bir akademisyen de gelip ekonomi konusunda seminer verebilir. Yeter ki cesaret etsin. Bir sanat tarihi uzmanı da gelip seminer verebilir. Bedelsiz bir şekilde tüm Edirnelilerin hizmetine sunmayı düşünüyoruz. Bugün geldiğimiz noktada 27 Ekim 2020 Salı günü DEVA Partisi Edirne'de İl Kongresi'ni sayın Genel Başkanımız Ali Babacan'ın katılımıyla Lalezar Restoran'da gerçekleştirecek. Türkiye'deki 81 vilayetten İl Kongresi'ni gerçekleştirebilen ve en hızlı hazırlanan 10'uncu şehir olacağız. Bizden çok önce atamaları yapılanlar vardı. Ona rağmen biz çok hızlı bir şekilde örgütlendik. Daha önceki tecrübelerimizi aktardık. Kurucu Heyeti'nin, gönüllülerin heyecanını buna dahil ettik ve buna hazır olduk. Sayın Genel Başkanımız aynı zamanda Salı günü binamızın açılışını yapacak. Kongremiz 27 Ekim Salı günü saat 15.00'te Lalezar'da olacak. Sonrasında ciddi, geniş kapsamlı esnaf ve mahalle ziyaretimiz olacak. Selimiye Camii'ne de bir ziyaretimiz olacak. Yüzde 90 oranında Edirne basını sesimizi duyurmamıza vesile oldu. 
"İYİ İNSAN VE İŞİNDE İYİ OLSUN"
Bu yola ancak kendine çok güvenen insanlar çıkabilir. Altını çizerek söylemek istiyorum. Burada masanın etrafındaki insanlar ve Salı günü açıklanacak olan İl Yönetim Kurulu'ndaki herkes tertemiz. İçlerinde bir tane devlet ihalesiyle nemalanan yok. İçlerinde bir tane terör örgütüyle şu kadarcık teması olan yok. İçlerinde kesinlikle ahlaki bir zaafı olan hiç kimse yok. Bu konuda özellikle çok hassasiyet gösterdik. En önemlisi de dürüstlük. Yönetimleri yaparken iki tane kriter koyduk. İyi insan olsun, işinde iyi olsun. Başka bir kriterimiz olmadı. Herhangi bir siyasi partiden bize gelebilirler. Açıkladığımız Yönetim Kurulu'nda toplumun her kesiminden insan var. Profesör, doktor, esnaf, çiftçi de var. 
 Güzel şeyler yapabilmek, haklı olabilmek müthiş bir duygu. Haklı olmanın müthiş bir gücü var. Haklıysanız herkes sizi dinliyor. Herkese sesiniz gidiyor. İster basın yoluyla sesiniz kesilmeye çalışılsın ister başka bir şekilde. Ben insanların kulağına fısıldadım. Onlar da birbirlerinin kulağına fısıldadı. Benim sesimi duyurmak için 35 tane televizyona, 70 tane gazeteye 140 tane internet sitesine ihtiyacım yok. Biz bu binadan fısıldayacağız. Yalnızca kendi derdimizi anlatacağız. Önce Edirne'miz sonra ülkemiz için konuşacağız. Beni birçok kişi tanıyor. Her soruya her eleştiriye açığım. Şu anda 37 yaşındayım. Önümüzdeki günlerde de Edirne ve Trakya siyaseti için elimden geleni yapmak için bir hazırlığım var.”
KURUCU HEYET ÜYESİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ
Kurucu Heyet Üyesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Enes Bulut, "Belki de bu partideki en genç kişiyim. Daha önce siyasete hiç girmedim. Aslında aklımda da yoktu. Fakat güzel şeylerin yine siyasetle yapılacağına inanarak bu partiye başvurdum ve çeşitli aşamalardan geçerek bize Kurucu Heyet'te görev verildi. Biz de bu kapsamda Kurucu Heyet ve Başkanımızla beraber çalıştık. Buralara kadar getirdik. Bu noktada artık 21. Yüzyılın siyasi yeniliklerine uygun şekilde yeni nesil siyaset anlayışıyla çalışmaya başladık” dedi. 
"EDİRNE'NİN SORUNLARIYLA İLGİLİ HEPİMİZİN FİKRİ VAR"
Merkez İlçe Başkanı Eczacı Gürkan Kılıççıgil de konuşmasında "Çözümlerimiz var" deyip şöyle konuştu:
"8 Temmuz günü Kurucu Heyet'te görevlendirildim. Daha sonrasında arkadaşlar beni Merkez İlçe Başkanı olarak değerlendirdiklerini söylediler ve onların ortak kararıyla beraber Merkez İlçe Başkanı oldum. 2001 Edirne Anadolu Lisesi, 2005 Marmara Üniversitesi mezunuyum 2017'de Eczacı Odası'nda Yönetim Kurulu üyeliğine, 2019'da da Genel Sekreterliğine seçildim. Şu anda hala aktif olarak Ankara Eczacılar Birliği'nin alt komisyonunda da görev alıyorum. Herhangi bir siyasi tecrübem yok. İlk defa DEVA Partisi ile siyasetle tanıştım. Bizi güçlü kılan unsurlardan biri hepimizin dertleri ortak. Ülkenin yanlış yönetildiğini düşünüyoruz. Bu anlamda bir alternatif oluşturmak istiyoruz. Toplumdaki son 6-7 yıldaki yozlaşma ve kavga kültürünün dışında insanlıktan çıkmadan sakin bir şekilde çözüm önerilerimizle beraber yeni nesil bir siyaset yapacağız. Edirne için hayırlı olsun. Edirne'nin sorunlarıyla ilgili hepimizin fikri var. Çözümlerimiz var. Önümüzdeki zamanlarda bunları tek tek konuşacağız.”
"YENİ NESİL SİYASET OLACAK"
Başkan Arda devamla “Eczacı Gürkan Bey aynı zamanda sağlık politikalarıyla çok ilgili. Çok parlak bir siyasetçi olacak. Dediğim gibi biz burada toplanıp 'kayıkçı kavgası' yapmak istemiyoruz. Biz burada oturup o öyle demiş, bunu niye kapamışlar konusundan değil biz burada politika üreteceğiz. Kendisi de burada seminerler düzenleyecek. Bugünlerde gündem grip aşısı. Grip aşısının teminiyle ilgili, vaka sayılarıyla ilgili bilgilendirme yapacağız. Gerekiyorsa ben ekonomiyle ilgili bazı seminerler düzenleyeceğim. Bu binada yeni nesil bir siyaset olacak.”
"YENİ NESİL SİYASET AKIMININ ÖNCÜSÜ OLMAK İSTİYORUZ"
35 yaşındaki Egemen Aydın ise,"2003 Babaeski Anadolu Lisesi, 2011 Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümü mezunu. Turizm alanında aile şirketimle birlikte turizmcilik yapmaktayım. Babaeskiliyim Edirne'de yaşıyorum. Temmuz ayından beridir Edirne'nin il ve ilçeleri için kurulumlar yapıyoruz. Bütün ekip arkadaşlarımızla beraber bu yolda ilerlemeye çalışıyoruz. Daha önce aktif siyasi bir hayatım yoktu. İlk defa bu işin içerisindeyim. Türkiye dinamiklerinin değiştiğinin farkındayız. İyi şeyler yapmak istiyoruz. Sakin bir siyaset yapmak istiyoruz. Yeni nesil bir siyaset akımının öncüsü olmak istiyoruz” diye konuştu. 
"EDİRNE VE TÜRKİYE İÇİN GÜZEL ŞEYLER PLANLIYORUZ"
Kurucu Heyet Üyesi 29 yaşındaki Avukat Emrah Tosunoğlu da, “2010 Kırklareli Anadolu Lisesi mezunuyum. 6 yıl kadar memuriyet hayatım oldu. İstanbul Adalet Sarayı'nda çalıştım. Daha sonrasında 2018 Hukuk Fakültesi'nden mezun oldum. Askerliğimi tamamladıktan sonra stajyer avukat olarak Edirne Barosu'nda avukatlığa başladım. Daha önce hiçbir siyasi partide siyasi tecrübem olmadı. Siyasete girmeyi hiç düşünmedim. Aslında hayallerim her zaman cübbemi giyip bağımsız ve tarafsız mahkemelerde adalet dağıtmaktı. Ancak ülkemizin mevcut durumunda adaletin bir enkaz halini alması, hukukun işlememesi durumlarını gözeterek yeni bir oluşumun içerisinde bu mekanizmayı tekrardan düzeltmek, bunun için çaba göstermek ve bu yolda ilerlemek için elimden geleni yapmaya karar verdim. DEVA Partisi'nin çözüm odaklı yaklaşımı ve ismi de olduğu gibi Demokrasi ve Atılım Partisi, demokrasi ve atılım eksikliği sebebiyle kurulmuş bir partidir. Bu nedenle buradayım. Edirne ve Türkiye için güzel şeyler yapmayı planlıyoruz” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Pandemide zam şoku!
Su fiyatında 3 yıl sonra artış
Baroda çifte yemin
Canlar için 'Dağ' gibi iki yürek
Kadırgalı Hami'nin Edirnespor macerası
Edirne'nin gurur günü
‘Yüzünüzü sola dönün’
Puan cetvelinde yeni tablo
Meclis başkanından 'özür'
‘İptal etmedik, erteledik’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama