ANASAYFA
25 Kasım 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne ROMACTED'te pilot belediye
Yerelde İyi Yönetişimin ve Roman Vatandaşların Güçlendirilmesinin Teşviki programı kapsamında  Edirne, Konak, Pendik, Şişli, Karadeniz Ereğli ve Canik Belediyeleri pilot belediyeler olarak belirlendi…
Haberin Yayın Tarihi: 24-10-2020 08:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne ROMACTED'te pilot belediye

Edirne Belediyesi ROMACTED programı ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi'nin yürüttüğü ROMACTED programı hakkında bilgi verdi.
Türkiye Belediyeler Birliği, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği (AB) ortaklığında yürütülen “Yerelde İyi Yönetişimin ve Ro-man Vatandaşların Güçlendirilme-sinin Teşviki (ROMACTED)” programı kapsamında Türkiye'de Edirne, Konak, Pendik, Şişli, Ka-radeniz Ereğli ve Canik Belediye-leri pilot belediyeler olarak belir-lendi. Yerel düzeyde Roman va-tandaşların güçlendirilmesi ve iyi yönetişimin artırılması amacıyla yürütülecek ROMACTED prog-ramı kapsamında Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu Edirne'de dezavantajlı okullarda görev yapan öğretmen-lerle bir araya geldi.
Belediye Başkanı Yardımcısı Edirne Belediyesi'nin yürüttüğü program hakkında bilgi vererek, “Romanların bilinç düzeylerini arttırmak ve sosyal haklarının farkında olabilmesi için yapılan bir çalışma.  Biz yaptığımız işlerde çocuklara, gençlere ve kadınlara bir şekilde dokunmanın ve onların farkındalığını, bilinç düzeyini attırma derdindeyiz. Eğitimin çok kıymetli olduğunu biliyoruz. Edirne Belediyesi olarak yerel yönetimler olarak birçok iş yapıyoruz. Kadınlarımıza meslek edindirme anlamında da önemli kursları oldu” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Cemal Turan da dezavantajlı okullarda yaptıkları çalışmaları anlattı. Farklılıkların azaltılması adına birçok çalışmaya imza attıklarını belirten Cemal Turan, okulların fiziki imkanlarının da iyileştirildiğini ve daha iyi duruma getirildiğini söyledi.
ROMACTED Programı Kolaylaştırıcısı Nilay Karadeniz de ROMACTED programı kapsamında bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmaları öğretmenlerle paylaştı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Pandemide zam şoku!
Su fiyatında 3 yıl sonra artış
Baroda çifte yemin
Canlar için 'Dağ' gibi iki yürek
Kadırgalı Hami'nin Edirnespor macerası
Edirne'nin gurur günü
‘Yüzünüzü sola dönün’
Meclis başkanından 'özür'
Puan cetvelinde yeni tablo
‘İptal etmedik, erteledik’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama