ANASAYFA
03 Aralık 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Sabuni Mahallesi 'limoni'!
Edirne'nin en hareketli kesimlerinden biri olan merkez Sabuni Mahallesi'nin Muhtarı Aykut Yaman, onarım bekleyen tarihi evler ve bozuk yollar gibi mahallenin beklediği hizmet ve yaşanan sorunları gündeme taşırken, turistlere karşı rencide olmak istemediklerini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 24-10-2020 08:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Sabuni Mahallesi 'limoni'!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne merkez Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman mahallede görev süresi içinde yapılan çalışmaları ve beklenen hizmetleri kamuoyu ile paylaştı. 
Onarılmayı bekleyen tarihi yapıların onarılmasını ve altyapı çalışması biten yolların düzenlenmesini isteyen Muhtar Yaman, otellerin bulunduğu mahallelerinde turistlere karşı rencide olmak istemediklerini söyledi.
Sabuni Mahalle Muhtarı Aykut Yaman, mahallenin beklediği hizmet ve yaşanan sorunları gündeme taşıdı. Birkanzade Cafe'de düzenlenen basın toplantısında Yaman, “Öncelikle tüm gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Emeklerinizin karşılığını inşallah alırsınız. Sizler olmasanız biz kimseye ulaşamayız. Sizlerin sayesinde ulaşıyoruz. Sıkıntılarımızı, güzel günlerimizi, her şeyimizi sizlerle beraber paylaşıyoruz. Geldiğiniz için de çok teşekkür ediyorum" dedi. 
"RENCİDE OLMAK İSTEMİYORUZ"
Mahallelerinde beklenen hizmetlere değinen Yaman görev süresi için de yapılan çalışmaları da aktardığı açıklamasında şunları söyledi:
"Sabuni Mahallesi Muhtarı olduğum 1,5 seneyi geçti. Bu süre içinde Sabuni Mahallemizde çok güzel çalışmalar yaptık. Mahalleliyle biz ve kurumlar arasındaki diyaloğu arttırdık. Basınımızla diyaloğu arttırdık. Bu konuda da çok mutluyum. Sizlere de yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim. Bilindiği üzere mahallemizde altyapı çalışmaları devam etmekte. Pandemi sürecinden dolayı Mart ayından bu yana Saraçlar Caddesi, Çilingirler Çarşısı olmak üzere altyapı çalışmaları devam ediyor. Bitmiş yerlerimiz var. Bu konuda biten yerlerin sıkıntıları devam etmektedir. Altyapı yapıldıktan sonra taşlarımız yerlerine oturtuldu. Maalesef bazı taşlar çıkmaya başladı. Bunları bize esnaflar ve mahalle sakinleri bildiriyor. Biz de başta belediyemiz olmak üzere gerekli mercilere bildiriyoruz. Amacımız Edirne'mize güzel hizmet edebilmek. Kendimiz için değil mahallemiz ve Edirne için. Ne yazık ki bazı taşeron firmalar bu konularda hassasiyet göstermiyorlar. En son İnönü İlkokul Sokağı'nın oradaki yerde su akma yeri yok. Kotamız yok. Bunu Belediye Başkanımız Recep Gürkan'da kendisi gelip yerinde gördü. Mahallemizin çok önemli olduğunu 1,5 senedir söylüyorum. 
"YA BAŞIMIZA YIKILACAK YA YAPILACAK"
Tarihi eser binalarımız var. Dükkanımın karşısındaki bina hala yapılmamış şekilde duruyor. Yapılmasını bekliyoruz. Mahallemizde çok sayıda turist var. Otellerimiz var. Buradan geçerken dikkatli bir şekilde bakıyorlar. Bu da bizi rencide ediyor. Bunların bir an önce yapılması gerekiyor. Bunu kurumlarımıza söyledik. Dilekçemizi verdik. Bir arpa boyu yol alamadık. Bu konuda Sayın Valimizden ve kurumlardan acil önlem alınmasını talep ediyoruz. Geçen haftaki fırtınada kiremitler, tahtalar düştü. Bunlar insanların üzerine düşebilirdi. Sorunlarımız bu şekilde devam ediyor. Temizlik sorunlarımız giderildi. Arkadaşlar itinalı bir şekilde çalışıyorlar. Düzenli bir şekilde gelip giden arkadaşlarımız var. Çok şikayet geliyor. Şikayetlerin başında yollar var. City Otelimiz var. Yanlarındaki yolların yapılması 3 ay sürdü. Hala bekliyoruz. Taşeron firma geldi yaptı. Alt zemini yaptı, üstünü topladı ve gitti. Tahmis meydanı, otellerimiz, çarşımız bizim için önemlidir. Turistle gelip bizim mahallemizde ikamet ediyorlar. Pansiyonlarımız, otellerimiz dolu. Ama maalesef yollarımız bozuk. Yağmur yağdığı zaman her yer göl oluyor. Az önce dediğim gibi kotamız yok. Suyun akacak yeri yok. Yollar 1 ay içinde tekrardan çöktü.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
‘Engel neymiş gördünüz!’
İki caddeye kişi sınırlaması
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
Eğitimci babanın çağrısı
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Şallı gazeteci gibi
Öğrenciye 'emniyetli' servis
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama